Løperprofil
Rita Njålla
Tverlandet
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
Sprintrankingen
22 løp
B-rankingen
16 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.42
- Løpskapasitet
- 14.41
- O-evne
- 3.01
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 27.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2615 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2722 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0811 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0267 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4918 |
| bomVekt | 115,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8187 |
| bomStorSigma | 0,9584 |
| antallBom | 55 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1337 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1308 |
| havariVekt | 10,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0146 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3389 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0035 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3909,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4712,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.24
- Løpskapasitet
- 10.08
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2236 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2321 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0551 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0196 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,177 |
| bomVekt | 133,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2413 |
| bomStorSigma | 0,8233 |
| antallBom | 52 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0687 |
| havariVekt | 5,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,003 |
| fartSesongSin | −0,0082 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3757,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3858,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.50
- Løpskapasitet
- 13.19
- O-evne
- 2.31
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 18.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,04 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,042 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0871 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0342 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9564 |
| bomVekt | 56,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7525 |
| bomStorSigma | 0,9149 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1172 |
| havariVekt | 4,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0029 |
| fartSesongSin | −0,0052 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3134,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3727,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.06
- Løpskapasitet
- 8.54
- O-evne
- 3.11
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 141 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 21.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3588 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4528 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0824 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9483 |
| bomVekt | 8,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9495 |
| bomStorSigma | 1,0349 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0561 |
| havariVekt | 1,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2103,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2856,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 27.10.2026 Nattløp - Vatnlia, bom 2.42 | 88 | nr. 6943 |
| Bom over fem minutter | 11 | 27.10.2026 Nattløp - Vatnlia, bom 6.29 | 114 | nr. 6702 |
| Bom over ti minutter | 63 | 08.09.2026 Saltenkarusell 13 - Vågnakken downhill, bom 14.05 | 529 | nr. 5818 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Nattløp - Vatnlia | A | 1.19.47 | 16 /16 | 12.11 | 16.14 | 2.29 | 17.42 | 3.01 | |
| 20.10.2026 | Nattløp- Heia | A | 1.17.58 | 12 /17 | 13.33 | 18.05 | 3.09 | 17.42 | 3.01 | |
| 13.10.2026 | Nattløp - Naurstsd | A | 1.08.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2026 | Nattløp-Skihytta | A | 1.11.42 | 11 /12 | 9.03 | 19.28 | 2.27 | 17.42 | 3.01 | |
| 22.09.2026 | Saltenkarusell 14- Maskinsten(Trollskogen) | A | 39.03 | 9 /13 | 0.51 | 10.33 | 0.14 | 10.25 | 0.16 | |
| 15.09.2026 | Fellesstart/Enmannsstafett- Bestemorenga | A-4 | 59.02 | 17 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Saltenkarusell 13 - Vågnakken downhill | A-4 | 1.20.18 | 14 /15 | 24.17 | 18.37 | 5.38 | 17.49 | 3.21 | |
| 01.09.2026 | Klubbmesterskap- Hopen | Klubbmester | 54.09 | 20 | 2.06 | 15.25 | 0.36 | 17.49 | 3.21 | |
| 18.08.2026 | Saltenkarusell 11 - Keiservarden | B | 55.15 | 6 /11 | 3.03 | 14.47 | 0.49 | 15.53 | 2.44 | |
| 16.06.2026 | Saltenkarusell 8 - Straumen skole Sørfold | A-4 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Saltenkarusell 7 - Breiva | B | 42.41 | 1 /9 | 3.19 | 12.20 | 0.58 | 15.51 | 2.57 | |
| 26.05.2026 | Saltenkarusell 5 - Bueskyttebanen | A-4 | 2.03.24 | 15 /16 | 28.22 | 21.44 | 5.01 | 17.54 | 3.13 | |
| 05.05.2026 | Saltenkarusell 3 - Røyrvikfjellet | A-4 | 1.11.30 | 9 /13 | 7.30 | 15.14 | 1.39 | 17.54 | 3.13 | |
| 21.04.2026 | Saltenkarusell 1 - Ausvika | A | 28.28 | 19 /30 | 1.36 | 11.35 | 0.41 | 10.15 | 0.21 | |
| 24.03.2026 | Vintercup 7-Bodin vgs | Lang | 45.16 | 15 /18 | 0.35 | 9.41 | 0.07 | 10.05 | 0.23 | |
| 24.02.2026 | Vintercup 6 - Høglia | Lang | 45.01 | 13 /18 | 1.09 | 9.35 | 0.15 | 10.07 | 0.24 | |
| 27.01.2026 | Vintercup 5 - Østbyen skole | Lang 4 km | 54.33 | 17 /19 | 2.01 | 11.03 | 0.27 | 10.22 | 0.27 | |
| 29.12.2025 | Romjuls gate O løpet | AM | 52.21 | 9 /11 | 0.56 | 9.57 | 0.11 | 10.09 | 0.29 | |
| 21.10.2025 | Nattløp - Keiservarden | C | 43.43 | 2 /9 | 12.16 | 11.54 | 3.34 | 12.06 | 3.10 | |
| 14.10.2025 | Nattløp - Ospneset | C | 44.37 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2025 | Nattløp Naurstadhøgda | B | 1.35.06 | 6 /6 | 35.33 | 22.31 | 8.25 | 17.13 | 3.23 | |
| 16.09.2025 | Saltenkarusell 12 - Klungsetmarka | A-4 | 23.16 | 9 /8 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Saltenkarusell 11 - Frosktjern | A-4 | 1.18.49 | 15 /16 | 19.36 | 20.12 | 5.01 | 17.37 | 2.57 | |
| 26.08.2025 | Saltenkarusell 10 - Bestemorenga | B | 43.59 | 3 /11 | 2.27 | 14.38 | 0.49 | 16.17 | 2.15 | |
| 19.08.2025 | Saltenkarusell 9 - Børelva | B | 41.02 | 14 /14 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2025 | Saltenkarusell 8 - Heia | B | 49.24 | 6 /9 | 3.20 | 15.25 | 1.07 | 16.17 | 2.15 | |
| 10.06.2025 | Saltenkarusell 6 - Keiservarden downhill | B | 56.19 | 5 /11 | 14.29 | 18.36 | 4.47 | 16.27 | 2.47 | |
| 03.06.2025 | Fellesstart/1- mannstafett Heggmoen | A-4 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Saltenkarusell 4 - Straumøya | A-4 | 1.20.07 | 17 /19 | 20.52 | 20.29 | 5.20 | 16.43 | 2.19 | |
| 06.05.2025 | Saltenkarusell 3 - Mørkvedbukta | A-4 | 53.05 | 11 /20 | 2.00 | 14.47 | 0.33 | 16.43 | 2.19 | |
| 29.04.2025 | Saltenkarusell 2 - sprint Bodøsjøen | A | 34.29 | 13 /28 | 2.23 | 10.11 | 0.42 | 10.01 | 0.32 | |
| 22.04.2025 | Saltenkarusell 1 - sprint Bremnes | A | 35.31 | 16 /28 | 8.13 | 12.01 | 2.47 | 10.01 | 0.32 | |
| 15.10.2024 | Saltenkarusell 13 - Heia | BC | 39.25 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2024 | Saltenkarusell 12 - Idrettsplassen Tverlandet | C | 46.02 | 3 /5 | 10.18 | 16.12 | 3.37 | 15.13 | 2.34 | – |
| 17.09.2024 | Saltenkarusell 10 - Østbyen skole | A | 44.32 | 22 /23 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Saltenkarusell 9 - Vatnlia | B | 36.20 | 13 /11 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2024 | En-mannstafett | Felles | 42.37 | 30 /29 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Saltenkarusell 1 - Mørkvedbukta | A | 36.39 | 24 /28 | 11.08 | 13.48 | 4.12 | 10.18 | 0.35 | |
| 17.10.2023 | Nattløp - Hopen | C | 26.34 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2023 | Nattløp - Mørkvedmarka skole | C | 33.26 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Nattløp - Keiservarden | C | 1.06.36 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Saltenkarusell 11 - Bestemorenga | B | 42.15 | 2 /10 | 5.53 | 13.44 | 1.55 | 14.50 | 2.28 | |
| 22.08.2023 | Saltenkarusell 10 - Heggmoen | B | 49.21 | 5 /17 | 4.22 | 13.46 | 1.13 | 14.50 | 2.28 | |
| 15.08.2023 | Saltenkarusell - 9 Heia vest | B | 47.08 | 3 /13 | 3.52 | 12.49 | 1.12 | 14.50 | 2.28 | |
| 13.06.2023 | Fellestart/1 mannsstafett Åseli | B | 38.46 | 9 /9 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Saltenkarusell 1 - Mørkvedmarka skole | B | 1.03.18 | 7 /11 | 4.03 | 16.31 | 1.03 | 17.15 | 2.54 | |
| 25.10.2022 | Nattløp Mørkvedbukta | A | 1.00.51 | 18 /21 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2022 | Natt fellestart- Arlia | A | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2022 | Nattløp - Heia | A | 1.06.35 | 15 /17 | 5.35 | 15.29 | 1.18 | 16.18 | 1.56 | |
| 20.09.2022 | Saltensprint 4-Bodin vgs | A | 31.04 | 18 /21 | 3.12 | 11.11 | 1.09 | 10.44 | 0.31 | |
| 23.08.2022 | Saltenkarusell 11 - Keiservarden | B | 1.02.09 | 4 /9 | 6.11 | 14.26 | 1.26 | 16.44 | 3.43 | |
| 28.06.2022 | Saltenkarusell 7 - Valnesfjord | A-5 | 31.42 | 13 /10 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2022 | Fellesstart/1-mannstafett- Vatnlia | B | 40.36 | 6 /4 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2022 | Saltenkarusell 1 - Hunstad | A-4 | 53.23 | 19 /29 | 6.55 | 11.33 | 1.30 | 11.01 | 0.31 | |
| 26.04.2022 | Saltensprint 2 - Geitvågen/Ausvika | A | 58.13 | 27 /33 | 8.20 | 12.44 | 1.49 | 11.07 | 0.33 | |
| 19.04.2022 | Saltensprint 1 - Bodøsjøen | A | 1.08.55 | 28 /34 | 15.40 | 12.52 | 2.55 | 11.07 | 0.33 | |
| 22.02.2022 | Vintercup 5 Nord universitet | Lang | 45.06 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2021 | Vintercup | 2,5km | 34.55 | 8 /8 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2021 | Vintercup 1 - Holandsåsen | Kort B | 1.04.53 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2021 | Nattløp Bueskyttebanen | 1.mannstafett | 59.02 | 19 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | Nattløp - Naurstadhøgdea | A | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Saltensprint 3 - Aspåsen skole | A | 32.48 | 19 /28 | 0.33 | 11.22 | 0.11 | 11.17 | 0.30 | |
| 29.06.2021 | Saltenkarusell 7 - Fridalen | A-4 | 1.07.45 | 17 /23 | 5.27 | 17.09 | 1.23 | 17.05 | 2.05 | |
| 01.06.2021 | Saltenkarusell 4 - Røvika | A-4 | 1.31.35 | 20 /17 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2021 | Saltenkarusell 2 - Tverlandsmarka | A-4 | 1.30.17 | 38 /47 | 21.30 | 20.41 | 4.55 | 17.01 | 2.20 | – |
| 04.05.2021 | Saltenkarusell 1 - Hopen | A-4 | 1.08.57 | 21 /27 | 8.20 | 16.32 | 2.00 | 17.01 | 2.20 | – |
| 27.04.2021 | Saltensprint 2 - Bodøsjøen | A | 35.54 | 40 /58 | 5.42 | 12.07 | 1.55 | 10.56 | 0.33 | |
| 20.04.2021 | Saltensprint 1 - Bremnes | A | 42.58 | 29 /44 | 7.40 | 11.32 | 2.04 | 10.56 | 0.33 | |
| 15.12.2020 | Vintercup2 Tverlandet | Mellom | 36.39 | – | 4.13 | 13.11 | 1.31 | 12.10 | 0.32 | |
| 06.10.2020 | Nattløp Vatnlia | C | 30.50 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2020 | Sprint 2 - Løpsmarka (flyttet) | A | 29.30 | 21 /23 | 3.44 | 13.00 | 1.39 | 12.22 | 0.32 | |
| 15.09.2020 | Sprint 1 - Maskinisten- Trollskogen | A | 57.08 | 31 /34 | 12.32 | 15.44 | 3.27 | 12.22 | 0.32 | |
| 30.06.2020 | Saltenkarusell 9 - Arlia | B | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2020 | Saltenkarusell 8 - Sagelva (flyttet dato og sted) | B | 54.26 | 7 /14 | 7.05 | 13.56 | 1.49 | 15.52 | 3.57 | |
| 02.06.2020 | Saltenkarusell 5 -Hatten (Ospeneset/Heggmoen) | B | 39.28 | 6 /16 | 6.17 | 12.42 | 2.01 | 15.52 | 3.57 | |
| 19.05.2020 | Saltenkarusell 3 - Mjelle | B | 37.20 | 11 /11 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2020 | Saltenkarusell 2 - Saltstraumen | B | 1.14.46 | 10 /14 | 12.51 | 14.43 | 2.32 | 17.50 | 4.34 | |
| 15.10.2019 | Nattløp 3 - Mørkvedbukta (NB flyttet) | C | 19.16 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2019 | Nattløp 2 - Vatnlia | C | 39.00 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2019 | Nattløp 1 - Rensåsen | A | 28.25 | 26 /30 | 7.15 | 17.39 | 4.30 | 12.30 | 0.29 | |
| 24.09.2019 | Saltensprint 4 - Grønnåsen skole | A | 29.50 | 34 /36 | 2.16 | 13.56 | 1.03 | 11.58 | 0.25 | – |
| 17.09.2019 | Saltensprint 3 - Bodø VGS | A | 33.27 | 35 /36 | 4.31 | 13.12 | 1.47 | 11.58 | 0.25 | – |
| 03.09.2019 | Saltenkarusell | 3 km | 57.43 | 6 /13 | 4.58 | 17.15 | 1.29 | – | – | – |
| 27.08.2019 | Saltenkarusell 12 - Hopen | B | 1.17.23 | 12 /16 | 27.11 | 22.37 | 7.57 | 20.12 | 5.32 | |
| 02.07.2019 | Saltenkarusell 8 - Bueskytebanen / Arlia | B | 1.47.22 | 9 /12 | 26.21 | 21.13 | 5.12 | 19.25 | 4.43 | – |
| 11.06.2019 | Saltenkarusell 5 - Heia | B | 1.05.39 | 15 /17 | 15.41 | 18.40 | 4.28 | – | – | – |
| 14.05.2019 | Saltenkarusell 2 - Straumøya | C | 58.44 | 5 /5 | 14.08 | 22.41 | 5.27 | 17.59 | 2.25 | – |
| 23.04.2019 | Saltensprint 1 - Bremnes | A | 47.34 | 35 /44 | 7.41 | 14.03 | 2.16 | – | – | – |
| 20.11.2018 | Innedørsløp Nord universitet | A | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2018 | Nattløp - Vatnlia | C | 32.48 | 4 /12 | 0.47 | 15.15 | 0.22 | – | – | – |