Løperprofil
Margaret Arentz Gjertsen
Asker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
21 løp
Sprintrankingen
11 løp
Skogsrankingen
nr. 1970 av 2067
Nr. 1970 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 42 av 63 i klassen D75–79 · nr. 8 av 15 i 1948-kullet
- Forventet kmtid
- 22.58
- Løpskapasitet
- 20.55
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,616 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6127 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,07 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0232 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0961 |
| bomVekt | 89,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7109 |
| bomStorSigma | 0,9867 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0389 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1158 |
| havariVekt | 8,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0147 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8537 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | −0,0088 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5567,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6112,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1049 av 1119
Nr. 1049 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 12 av 36 i klassen D75–79 · nr. 3 av 11 i 1948-kullet
- Forventet kmtid
- 13.35
- Løpskapasitet
- 13.06
- O-evne
- 0.29
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4806 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4758 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0594 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0234 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6993 |
| bomVekt | 58,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,38 |
| bomStorSigma | 0,8862 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0388 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 4,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0074 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,438 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4859,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5036,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 12.09.2026 Veteranmesterskapet langdistanse, bom 13.21 | 50 | nr. 4774 |
| Bom over fem minutter | 11 | 12.09.2026 Veteranmesterskapet langdistanse, bom 13.21 | 62 | nr. 6736 |
| Bom over ti minutter | 11 | 12.09.2026 Veteranmesterskapet langdistanse, bom 13.21 | 104 | nr. 7695 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | D 75- | 49.54 | 8 /13 | 3.26 | 23.27 | 1.37 | 22.54 | 2.03 | |
| 12.09.2026 | Veteranmesterskapet langdistanse | D 75- | 1.17.11 | 8 /8 | 16.46 | 25.37 | 5.34 | 22.54 | 2.03 | |
| 11.09.2026 | Veteranmesterskapet sprint | D 75- | 26.37 | 7 /12 | 3.18 | 14.57 | 1.51 | 13.34 | 0.29 | |
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | W75B | 52.22 | 13 /43 | 11.01 | 24.01 | 5.03 | 22.33 | 1.55 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | W75B | 45.16 | 20 /44 | 6.32 | 26.28 | 3.49 | 22.33 | 1.55 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | W75-1 | 45.49 | 26 /48 | 2.07 | 20.58 | 0.58 | 22.33 | 1.55 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | W75B | 15.20 | 5 /43 | 0.43 | 12.59 | 0.36 | 13.45 | 0.30 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | W75-1 | 31.57 | 40 /47 | 11.16 | (20.57) | 7.23 | 13.45 | 0.30 | |
| 14.09.2025 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | D 75- | 43.07 | 11 /17 | 1.40 | 21.22 | 0.50 | 22.21 | 1.59 | |
| 13.09.2025 | Veteranmesterskapet langdistanse | D 75- | 1.04.15 | 14 /17 | 8.29 | 23.29 | 3.06 | 22.21 | 1.59 | |
| 12.09.2025 | Veteranmesterskapet sprint | D 75- | 34.19 | 12 /19 | 7.23 | 17.26 | 3.45 | 13.46 | 0.28 | |
| 03.09.2025 | BBIK Poengløp | A Kort | 59.18 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2025 | Jonsokløpet | D 70- | 41.08 | 5 /7 | 2.27 | 20.17 | 1.12 | 22.16 | 2.02 | |
| 11.05.2025 | Ringeriksløpet | D 70- | 1.08.22 | 7 /10 | 13.50 | 26.02 | 5.16 | 22.36 | 2.08 | |
| 15.09.2024 | Veteranmesterskapet mellom | D70- | 34.24 | 8 /16 | 0.27 | 19.19 | 0.15 | 21.57 | 1.58 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W75A | 1.34.23 | 43 /62 | 22.41 | 24.47 | 5.57 | 22.08 | 2.06 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W75B | 39.32 | 7 /52 | 3.09 | 20.51 | 1.40 | 22.08 | 2.06 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W75-2 | 1.16.46 | 38 /60 | 11.20 | 25.04 | 3.42 | 22.08 | 2.06 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W75B | 13.20 | 11 /52 | 0.28 | 13.19 | 0.28 | 12.56 | 0.27 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W75-2 | 20.03 | 36 /57 | 5.34 | 15.39 | 4.21 | 12.56 | 0.27 | |
| 03.09.2023 | Veteranmesterskapet og Modum 2-dagers - Mellom | D 75- | 37.16 | 6 /21 | 0.54 | 19.39 | 0.28 | 21.12 | 1.26 | |
| 02.09.2023 | Veteranmesterskapet og Modum 2-dagers - Lang | D 75- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | W75-A | 1.29.28 | 43 /49 | 12.10 | 26.35 | 3.37 | 21.15 | 1.36 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | W75-A | 37.25 | 19 /50 | 0.09 | 19.45 | 0.05 | 21.15 | 1.36 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | W75-2 | 1.06.27 | 19 /48 | 11.58 | 21.30 | 3.52 | 21.15 | 1.36 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | W75-A | 16.11 | 35 /48 | 0.54 | 13.24 | 0.45 | 12.53 | 0.30 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | W75-1 | 18.11 | 13 /47 | 1.03 | 12.55 | 0.45 | 12.53 | 0.30 | |
| 28.05.2023 | Elgdilten | D 75- | 43.35 | 3 /6 | 0.39 | 18.45 | 0.17 | 20.15 | 1.00 | |
| 27.05.2023 | Pinsesprinten | D 75- | 23.04 | 2 /7 | 1.35 | 13.56 | 0.57 | 12.53 | 0.37 | |
| 04.09.2022 | Veteranmesterskap mellomdistanse m/publikumsløp | D 70- | 52.04 | 10 /13 | 7.22 | 23.26 | 3.19 | 20.27 | 1.20 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W70-A | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W70-B | 44.20 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W70-2 | 1.31.56 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W70-A | 51.50 | 59 /64 | 30.00 | (26.59) | 15.37 | 11.48 | 0.41 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W70-1 | 20.26 | 13 /64 | 3.03 | 11.37 | 1.44 | 11.48 | 0.41 | – |
| 06.06.2022 | Løvspretten | D 70- | 52.09 | 6 /9 | 2.58 | 18.47 | 1.04 | 18.46 | 0.45 | |
| 14.05.2022 | Fossumløpet 2022 med Trimtex-cup | D 70- | 56.00 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Veteranmesterskap med PWT-cup | D 70- | 39.08 | 10 /24 | 1.17 | 19.30 | 0.38 | 18.59 | 0.32 | – |
| 06.09.2019 | Veteranmesterskap | D 70- | 24.41 | 20 /23 | 7.04 | 17.08 | 4.54 | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | D 70- | 42.23 | 6 /11 | 0.21 | 17.12 | 0.09 | – | – | – |
| 08.09.2018 | Veteranmesterskapet | D 70- | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |