Løperprofil
Ildrid Mestad
Røyken
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.50
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.31
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1695 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1499 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,348 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0173 |
| bomVekt | 0,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4557 |
| bomStorSigma | 0,8506 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2540 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2885,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.46
- Løpskapasitet
- 11.29
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,348 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,617 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,055 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5028 |
| bomVekt | 8,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,287 |
| bomStorSigma | 0,4904 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0784 |
| havariVekt | 0,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9555 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4256,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4364,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.36
- Løpskapasitet
- 14.34
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1301 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,403 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0982 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2008 |
| bomVekt | 3,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4802 |
| bomStorSigma | 0,7025 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1153 |
| havariVekt | 1,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3429,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3907,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.56
- Løpskapasitet
- 16.57
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 07.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2823 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3494 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1125 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0632 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3514 |
| bomVekt | 32,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3594 |
| bomStorSigma | 0,7671 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,037 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0694 |
| havariVekt | 5,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8603 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0038 |
| fartSesongSin | −0,0061 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4003,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4471,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.02
- Løpskapasitet
- 11.08
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.07
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 07.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1268 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0797 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1199 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1503 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,287 |
| bomVekt | 14,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3995 |
| bomStorSigma | 0,8002 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0339 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0308 |
| havariVekt | 0,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7557 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2661,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3115,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 28 | 15.06.2025 Jonsokløpet, bom 2.06 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 58 | 08.09.2024 Follo 2-dagers, dag 2, bom 13.51 | 73 | – |
| Bom over ti minutter | 58 | 08.09.2024 Follo 2-dagers, dag 2, bom 13.51 | 73 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.2026 | Askerløpet med Trimtex-cup | B-åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | C-åpen 10-16 | 1.00.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Åpent klubbmesterskap for Røyken o-lag | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | Huldersprinten | C-åpen 10-16 | 57.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Drammen city cup løp 4 + PWT cup løp 2 | D 40- | 1.01.46 | 9 /10 | 3.28 | 17.30 | 1.00 | – | – | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | C-åpen 10-16 | 32.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2025 | Follo 2-dagers, dag 2, Trimtex-cup jaktstart | C-åpen 10-16 | 39.04 | – | 0.56 | 21.25 | 0.31 | 20.23 | 1.37 | |
| 31.08.2025 | KM Mellom | B-åpen 10-16 | 58.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | KM langdistanse BuOK og VTOK | C-åpen 10-16 | 54.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2025 | Jonsokløpet | B åpen 10-16 | 55.18 | 3 /3 | 3.40 | 22.59 | 1.31 | – | – | – |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | B-åpen 10-16 | 1.07.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | B-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | C Åpen 10-16 | 40.06 | 7 /11 | 1.33 | 18.55 | 0.44 | 20.49 | 1.48 | |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | C-åpen 10-16 | 38.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Høstløp med PWT-avslutning | C-åpen 10-16 | 40.08 | – | 4.16 | 21.53 | 2.20 | 23.00 | 2.06 | |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | C-åpen 10-16 | 1.15.28 | – | 15.22 | 31.15 | 6.22 | 23.00 | 2.06 | |
| 31.08.2024 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 11.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | KM Mellom | C-åpen 10-16 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | C-åpen 10-16 | 42.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | C-åpen 10-16 | 45.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 10-16 | 1.33.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | C-åpen 10-16 | 46.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | C-åpen 10-16 | 11.40 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | C-åpen 10-16 | 43.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2024 | Blåveissprinten | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | C-åpen 10-16 | 44.04 | 2 /3 | 1.11 | 22.56 | 0.37 | 23.20 | 1.27 | |
| 10.09.2023 | Folloløpet med Trimtex-Cup | C-åpen 10-16 | 54.35 | – | 2.19 | 29.32 | 1.15 | 23.20 | 1.27 | |
| 03.09.2023 | Veteranmesterskapet og Modum 2-dagers - Mellom | C-Åpen 10-16 | 1.32.42 | 6 /6 | 53.08 | (47.18) | 27.07 | 23.20 | 1.27 | |
| 29.08.2023 | Klubbmesterskap mellomdistanse Røyken o-lag | C-nivå | 1.44.24 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 59.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2023 | Midtsommersprinten | C-åpen 10-16 | 30.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Fossumløpet 2023 med Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 1.08.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | KM-sprint - Telemark 2-dagers | C-åpen 10-16 | 32.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 10-16 | 58.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Hedrumløpet | C-åpen 10-16 | 1.02.36 | 2 /2 | 2.52 | 29.44 | 1.22 | 24.08 | 2.24 | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | N2-åpen 9-16 | 41.27 | 5 /5 | 3.16 | 15.52 | 1.15 | 17.03 | 1.50 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | N2-åpen 9-16 | 37.30 | 14 /21 | 3.07 | 17.38 | 1.28 | 18.23 | 1.58 | |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | C-åpen 10-16 | 1.18.48 | 6 /6 | 13.43 | 38.32 | 6.42 | – | – | – |
| 13.09.2022 | Åpent klubbmesterskap for Røyken o-lag | N-åpen | 45.43 | – | 2.01 | 21.14 | 0.56 | 19.21 | 2.14 | |
| 11.09.2022 | Modumløpet | N2-åpen 9-16 | 51.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinseløpet dag 1, på Skrim ved KOL & OTO | C-åpen 10-16 | 43.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Eikerløpet | N2-åpen 9-16 | 1.18.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | N2-åpen 10-16 | 18.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Odalsløpet | N2-åpen 9-16 | 1.04.35 | – | 14.11 | 20.46 | 4.34 | 18.23 | 2.33 | |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | N2-åpen 9-16 | 37.02 | 12 /12 | 4.14 | 21.22 | 2.27 | 18.14 | 2.07 | |
| 02.04.2022 | Blåveissprinten | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | N2-åpen 10-16 | 41.54 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2021 | Askerløpet med Trimtex Cup | N2-åpen 10-16 | 1.18.17 | 9 /10 | 22.32 | 23.18 | 6.42 | 17.59 | 2.17 | |
| 12.09.2020 | Folloløpet med Trimtex cup nr. 9 | N2-åpen 10-16 | 1.07.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Klubbmesterskap 2020 | N-Løype | 57.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | N2-åpen 10-16 | 45.07 | – | 4.17 | 18.20 | 1.44 | 18.00 | 1.35 | |
| 29.08.2020 | KM langdistanse | N2-åpen 10-16 | 50.20 | – | 3.23 | 19.06 | 1.17 | 18.40 | 1.33 | |
| 23.08.2020 | Askerløpet med Trimtex Cup | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | N-åpen | 37.39 | – | 3.41 | 22.23 | 2.11 | 20.23 | 1.41 | |
| 27.08.2019 | Klubbmesterskap Lierbygda/Røyken OL | Nybegynner | 39.33 | – | 5.13 | 21.55 | 2.53 | 20.23 | 1.41 | |
| 24.08.2019 | KM lang - Askerløpet med Trimtex Cup | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2019 | Hemingløpet med Trimtex-cup | N-åpen | 55.15 | – | 3.03 | 22.28 | 1.14 | 20.23 | 1.41 | |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2019 | Huldersprinten m/Trimtex-cup | N-åpen | 28.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2019 | KM mellom Buskerud / Drammensløpet / WOD | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 55.14 | – | 2.07 | 21.14 | 0.49 | 20.32 | 2.08 | – |
| 22.09.2018 | Handelsbanken-løpet (publikumsløp NM-helg) | N-åpen | 1.00.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2018 | Drammensløpet og PWT-cup | N-åpen | 56.37 | – | 16.20 | 44.44 | 12.54 | – | – | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | Dir N | 1.01.47 | 34 /47 | 9.12 | 17.50 | 2.39 | – | – | – |