Løperprofil
Glenn Bergersen
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
37 løp
Sprintrankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 2068 av 3541
Nr. 2068 av 3541 blant menn i Norge · nr. 154 av 218 i klassen H40–44 · nr. 41 av 52 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 12.31
- Løpskapasitet
- 11.48
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 36 (sist 21.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0426 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,048 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0905 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0208 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8319 |
| bomVekt | 150,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1976 |
| bomStorSigma | 0,668 |
| antallBom | 63 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0322 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0383 |
| havariVekt | 13,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0203 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2218 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0023 |
| fartSesongSin | −0,0065 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3143,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3333,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.07
- Løpskapasitet
- 8.48
- O-evne
- 0.19
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 08.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0809 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1035 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0763 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0542 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,159 |
| bomVekt | 36,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4861 |
| bomStorSigma | 0,726 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0502 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0838 |
| havariVekt | 1,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9587 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3262,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3380 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.20
- Løpskapasitet
- 11.13
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1317 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1612 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0875 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,853 |
| bomVekt | 15,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1816 |
| bomStorSigma | 0,762 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0537 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8389 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2639,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2902,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.30
- Løpskapasitet
- 19.25
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 11.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,419 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4841 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0996 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0707 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1432 |
| bomVekt | 14,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4959 |
| bomStorSigma | 0,8683 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0589 |
| havariVekt | 1,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6075 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4584,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5076,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 49 | 27.08.2026 O-karusell 11 Klubbmesterskap, bom 2.43 | 119 | nr. 1672 |
| Bom over fem minutter | 144 | 08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 6.16 | 324 | nr. 2129 |
| Bom over ti minutter | 744 | hele karrieren siden 2016 | 744 | nr. 1624 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.2026 | Nattjakta - etappe 4 | NATTEN-H | 35.54 | 8 /19 | 0.14 | 11.50 | 0.05 | 12.29 | 0.43 | |
| 14.10.2026 | Nattjakta - etappe 3 | H-NATTEN | 39.27 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2026 | KM Natt | H 40- | 44.10 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2026 | O-karusell 12 | Mellom | 41.52 | 4 /10 | 1.59 | 11.04 | 0.31 | 12.33 | 0.46 | |
| 27.08.2026 | O-karusell 11 Klubbmesterskap | Mellom | 58.23 | 4 /5 | 3.34 | 13.04 | 0.48 | 12.30 | 0.47 | |
| 18.06.2026 | O-karusell nr 8 | Lang | 49.00 | 12 /12 | 4.50 | 14.11 | 1.24 | 12.23 | 0.45 | |
| 17.06.2026 | Le Tour de Glåmdal #3 | N/Grønn 15- | 32.33 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | O-karusell 5 | Land | 51.42 | 2 /5 | 0.56 | 12.02 | 0.14 | 12.16 | 0.41 | |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | AK-åpen | 39.29 | 31 /74 | 0.56 | 12.58 | 0.18 | 12.16 | 0.41 | |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 37.21 | 21 /59 | 1.44 | 12.18 | 0.34 | 12.16 | 0.41 | |
| 21.05.2026 | O-karusell 4 / mosjonsorientering | Mellom | 37.11 | 2 /7 | 2.38 | 12.01 | 0.53 | 12.16 | 0.41 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 27.15 | 9 /328 | 1.11 | 11.12 | 0.29 | 12.20 | 1.03 | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H40 | 43.23 | 59 /72 | 12.13 | (13.06) | 3.41 | 8.58 | 0.23 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H40 | 24.01 | 40 /62 | 0.06 | 8.32 | 0.02 | 8.58 | 0.23 | |
| 01.10.2025 | Nattjakta - #2 - Kongsvinger | H-KORTA NATTEN | 37.28 | 6 /9 | 2.08 | (18.43) | 1.04 | 11.56 | 0.46 | |
| 20.09.2025 | le Tour de Glåmdal - finale | Klubbmesterskap - BKOK | A 15- | 58.50 | 9 /11 | 3.18 | 11.51 | 0.40 | 11.44 | 0.47 | |
| 11.09.2025 | O-karusell 9 | Lett | 39.34 | 7 /11 | 0.28 | 18.27 | 0.17 | 20.32 | 2.06 | |
| 28.08.2025 | O-karusell 8 og Le Tour de Glåmdal 6 | A15- | 41.55 | 8 /8 | 6.08 | 12.38 | 1.51 | 11.41 | 0.47 | |
| 20.08.2025 | Treningsløp 4 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2025 | O-Karusell 7 | Lang | 34.02 | 5 /11 | 0.50 | 11.11 | 0.16 | 11.41 | 0.47 | |
| 20.06.2025 | O-karusell nr 6 | Superlang | 1.05.58 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | AK-åpen | 44.56 | 17 /61 | 2.22 | 11.18 | 0.36 | 11.40 | 0.44 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | AM-åpen | 1.01.39 | 13 /33 | 4.17 | 11.51 | 0.49 | 11.40 | 0.44 | |
| 05.06.2025 | O-karusell 5 | Lang | 42.16 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | O-karusell 2 2025 | Lang | 32.27 | 2 /9 | 1.20 | 10.53 | 0.27 | 11.31 | 0.46 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Svart 3,0 (Svår) | 32.12 | 47 /120 | 0.05 | 10.50 | 0.02 | 11.40 | 0.48 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | Svart 2,5 km | 30.18 | 50 /129 | 4.29 | 8.48 | 1.18 | 7.37 | 0.15 | – |
| 02.11.2024 | O-karusell Finale 2024 | Lang | 28.47 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-karusell 9 / Motionsorienteringen | LETT | 42.31 | 6 /12 | 5.19 | 19.35 | 2.27 | 20.12 | 2.27 | |
| 06.06.2024 | O-Karusell 5 | Lett | 46.39 | 6 /10 | 2.52 | 23.31 | 1.27 | 22.32 | 2.18 | |
| 09.05.2024 | O-karusell 3 | Lang | 47.26 | 5 /12 | 1.19 | 10.53 | 0.18 | 11.54 | 0.52 | |
| 25.04.2024 | O-karusell 2 | LANG | 30.12 | 2 /6 | 0.47 | 9.48 | 0.15 | 12.11 | 0.53 | |
| 21.09.2023 | O-karusell 12 | KORT | 46.27 | 9 /10 | 6.48 | (23.26) | 3.26 | 13.39 | 0.57 | |
| 31.08.2023 | O-Karusell 10/Motionsorientering | Långa | 58.35 | 5 /7 | 3.51 | 12.56 | 0.51 | 12.59 | 0.50 | |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | 17-A/B | 1.03.01 | 5 /11 | 1.35 | 12.11 | 0.18 | 12.59 | 0.50 | |
| 03.08.2023 | O-karusell 7 | LETT | 1.06.17 | 15 /18 | 2.49 | 27.57 | 1.19 | 20.35 | 3.17 | |
| 08.06.2023 | O-Karusell 4 | Lett | 37.28 | 17 /20 | 12.05 | 26.06 | 8.25 | 19.47 | 3.47 | – |
| 25.05.2023 | O-karusell 3 | Lang | 1.14.59 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2023 | O-Karusell 1 | Lett | 55.46 | 10 /13 | 9.59 | 21.24 | 4.14 | – | – | – |
| 18.09.2022 | Le Tour de Glåmdal Finale | 17AB | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | O-karusell 9 | Kort | 1.02.37 | 5 /8 | 9.50 | (24.52) | 3.54 | 14.44 | 0.53 | |
| 01.09.2022 | O-karusell 8 | Mellom | 45.18 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | KLUBBMESTERSKAP/O-KARUSELL | H 21- | 1.30.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | O-karusell 3 / Tour de Glåmdal 2 | 17-AB | 1.00.45 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2021 | Tour de Glåmdal - Finale | 17-C | 1.06.21 | 11 /13 | 2.09 | (28.52) | 0.56 | 11.30 | 0.39 | |
| 02.09.2021 | O-karusell 9 | Lang | 43.10 | 5 /7 | 2.25 | 12.02 | 0.40 | 11.30 | 0.39 | |
| 03.06.2021 | O-karusell 5 | Kort | 47.53 | 14 /16 | 6.30 | (25.08) | 3.25 | 11.02 | 0.43 | |
| 03.06.2021 | O-karusell 5 | Lang | 32.36 | 4 /8 | 0.52 | 9.51 | 0.16 | 11.02 | 0.43 | |
| 12.05.2021 | BKOK-KARUSELLEN #3 | AK | 35.14 | 3 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2021 | BKOK-KARUSELLEN #1 | AK | 34.28 | 1 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Le Tour de Glåmdal finale | 17-C | 20.21 | 1 /13 | 1.18 | 9.27 | 0.36 | 10.14 | 0.31 | |
| 25.08.2020 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17C | 24.14 | 1 /13 | 0.43 | 10.10 | 0.18 | 10.36 | 0.33 | |
| 22.08.2020 | KM Mellomdistanse - Finndulten | B-åpen 17- | 39.23 | 2 /8 | 6.57 | 14.43 | 2.36 | – | – | – |
| 15.09.2019 | Finale Tour de Glåmdal - Klubbmesterskap Eidskog O-lag | 17-AB | 44.46 | 6 /14 | 1.39 | 10.29 | 0.23 | 10.36 | 0.34 | |
| 20.08.2019 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17C | 19.26 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.08.2019 | O-karusell 7, mosjonsorientering | Mellom | 29.22 | 4 /19 | 0.31 | 10.34 | 0.11 | 10.36 | 0.36 | |
| 18.06.2019 | Le Tour de Glåmdal 4 | 17-C | 24.20 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2019 | Finndulten | A-dir | 1.10.19 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | le Tour de Glåmdal nr 2 / O-karusell nr 4 | 17-AB | 2.00.00 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | le Tour de Glåmdal #1 2019 | 17AB | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2019 | O-karusellen 1 | Kort | 11.09 | 2 /17 | 0.00 | 6.30 | 0.00 | 6.40 | 0.09 | – |
| 10.10.2018 | NATTJAKTA #2 - 2018 | Herrer | 1.13.50 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2018 | NATTJAKTA #1 - 2018 | Herrer | 29.27 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | le Tour de Glåmdal - finale - jaktstart | 17C | 32.26 | 1 /6 | 2.51 | 11.12 | 0.59 | 10.14 | 0.36 | |
| 04.09.2018 | Le Tour de Glåmdal 6 | 17-C | 26.40 | 1 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2018 | O-karusell 8 | Kort | 37.17 | 1 /9 | 1.51 | 9.35 | 0.29 | 9.59 | 0.36 | |
| 09.08.2018 | O-karusell 6, mosjonsorientering | Mellom | 36.48 | 3 /23 | 2.09 | 10.09 | 0.36 | 9.59 | 0.36 | |
| 30.06.2018 | Emil-løpet 2018 | H 17-B | 38.25 | 1 /1 | 2.25 | 10.06 | 0.38 | 10.09 | 0.39 | |
| 26.04.2018 | O-karusell 1 | Lett | 30.00 | 9 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2017 | O-karusell 8, motionsorientering | H17-49 | 34.04 | 2 /2 | 0.16 | 9.55 | 0.05 | 10.17 | 0.51 | |
| 31.08.2017 | O-karusell 8 | Kort | 27.03 | 1 /7 | 1.43 | 9.59 | 0.38 | 10.04 | 0.57 | – |
| 10.08.2017 | O-karusell 6 | Lang | 24.20 | 2 /13 | 4.01 | 10.23 | 1.43 | 10.04 | 0.57 | – |
| 15.06.2017 | O-karusell 5, mosjonsorientering | Kort | 21.41 | 1 /20 | 1.55 | 10.04 | 0.53 | – | – | – |
| 28.05.2017 | Odalsløpet/KM sprint Hedmark | H 21- | 21.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2017 | O-karusell 3 | Lang | 54.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2016 | Raumar sprint-karusell 2.løp | Herrer lang | 21.19 | 6 /20 | 0.40 | 8.09 | 0.15 | – | – | – |