Løperprofil
Steinar Alsos
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
12 løp
B-rankingen
5 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.10
- Løpskapasitet
- 8.49
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 08.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0849 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0829 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0587 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0672 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,323 |
| bomVekt | 91,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3439 |
| bomStorSigma | 0,8483 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1191 |
| havariVekt | 3,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9731 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3271,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3400 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.14
- Løpskapasitet
- 12.37
- O-evne
- 3.36
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.44
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 10.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0149 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0678 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1023 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1013 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2834 |
| bomVekt | 23,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7846 |
| bomStorSigma | 0,9481 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0543 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0774 |
| havariVekt | 1,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1595 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0029 |
| fartSesongSin | 0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2971 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3818,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 76 | 19.10.2024 Blodslitet, bom 5.09 | 125 | – |
| Bom over fem minutter | 76 | 19.10.2024 Blodslitet, bom 5.09 | 141 | – |
| Bom over ti minutter | 87 | 10.09.2024 Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering, bom 11.07 | 180 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 50- | 1.03.04 | 37 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H50 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 50- | 24.33 | 53 /59 | 0.52 | 9.24 | 0.20 | 9.06 | 0.25 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H50- | 25.26 | 70 /89 | 0.25 | 9.03 | 0.09 | 9.06 | 0.25 | |
| 17.11.2024 | Langløpet - Høst i Østmarka24 | Herrer - kort løype | 1.43.37 | 41 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 1.03.15 | 49 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | B-Åpen | 1.05.38 | 6 /7 | 12.23 | 20.24 | 3.51 | 16.31 | 3.43 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.13.35 | 36 /101 | 17.09 | 16.15 | 3.47 | 16.05 | 3.26 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 49.23 | 33 /128 | 10.38 | 15.50 | 3.24 | 16.05 | 3.26 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | H 50- | 18.32 | 38 /55 | 0.29 | 8.25 | 0.13 | 8.55 | 0.29 | |
| 18.06.2024 | KM Sprint Finale | Løype: BCA | 43.46 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H50 | 21.54 | 29 /43 | 1.11 | 8.22 | 0.27 | 8.56 | 0.31 | |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H50 | 23.24 | 43 /68 | 0.39 | 8.09 | 0.14 | 8.56 | 0.31 | |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H50- | 21.56 | 48 /62 | 0.06 | 8.36 | 0.02 | 8.56 | 0.31 | |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 50- | 20.23 | 60 /83 | 0.55 | 8.18 | 0.22 | 8.56 | 0.31 | |
| 11.11.2023 | Langløpet - Høst i Østmarka23 | Herrer - mellomlang løype | 2.19.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | B-åpen 17- | 31.32 | 1 /19 | 0.47 | 12.40 | 0.19 | 16.37 | 3.21 | – |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 32.31 | 6 /12 | 9.14 | 17.05 | 4.51 | 16.37 | 3.21 | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | Åpen B | 1.04.43 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Herrer | 28.54 | 28 /29 | 9.53 | (15.40) | 5.22 | 9.40 | 0.45 | |
| 10.06.2023 | Askerløpet - KM mellomdistanse med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.06.09 | 6 /11 | 19.58 | 24.55 | 7.31 | – | – | – |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Kun kickoff | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 5 | AK-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | H50 | 26.52 | 13 /16 | 7.49 | 11.18 | 3.17 | 9.15 | 0.35 | |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | H50- | 29.41 | 40 /49 | 4.03 | 9.59 | 1.22 | 9.18 | 0.27 | – |
| 22.04.2023 | KM sprint med Trimtex-cup | H 50- | 33.08 | 22 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | H 50- | 24.28 | 49 /68 | 1.23 | 8.41 | 0.29 | 9.18 | 0.27 | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | H50 | 35.53 | 48 /55 | 5.14 | 10.35 | 1.33 | 9.18 | 0.27 | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | C-åpen 17- | 46.13 | 7 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | 25 til 25 | ORANGE | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Voksen C | 23.54 | 3 | 7.39 | 13.32 | 4.20 | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | H45 | 38.09 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Etterløpet | Ledsagere | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering | C-voksen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | Klubbkamp / Klubbmesterskap | H 17-C | 22.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |