Løperprofil
Sunniva Preisig Motrø
Melhus
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.05
- Løpskapasitet
- 10.47
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 12,5 %
- Usikkerhet ±
- 4.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 19.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0526 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2547 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1247 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3041 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,977 |
| bomVekt | 2,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4964 |
| bomStorSigma | 0,859 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2868,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3216,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.29
- Løpskapasitet
- 6.17
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.35
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2555 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0076 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3351 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0188 |
| bomVekt | 0,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,225 |
| bomStorSigma | 0,7209 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2327,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2406,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.33
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 2.23
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.33
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2296 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1281 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1159 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3093 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0329 |
| bomVekt | 1,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6832 |
| bomStorSigma | 0,922 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2400,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2963,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.54
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.09
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4032 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,236 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3504 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9885 |
| bomVekt | 0,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3978 |
| bomStorSigma | 0,8149 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2014,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2366,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 22.08.2019 STOK Ungdomsløp 6, bom 2.55 | 91 | – |
| Bom over fem minutter | 15 | 22.08.2019 STOK Ungdomsløp 6, bom 8.18 | 105 | – |
| Bom over ti minutter | 45 | 06.06.2019 STOK Ungdomsløp 4, bom 11.45 | 163 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.08.2019 | Melhus IL O6`er 4. løp | NY | 15.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | D 11-12 | 36.03 | 8 /13 | 11.35 | 20.06 | 6.28 | 18.14 | 4.31 | – |
| 19.06.2019 | Melhus IL O6`er 3. løp / Klubbbesterskap | NY | 31.05 | – | 9.32 | 17.24 | 5.20 | 13.58 | 1.22 | |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | D 11-12 | 38.24 | 14 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2019 | STOK Ungdomsløp 4 | D 11-12 | 1.08.27 | 9 /9 | 25.42 | 28.31 | 10.42 | – | – | – |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | D11-12 | 21.42 | 14 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | D -10 | 35.03 | – | 7.34 | 11.10 | 2.25 | – | – | – |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | D -10 | 16.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | STOK Ungdomsløp 6 | D -10 | 25.23 | – | 2.27 | 15.43 | 1.31 | 14.26 | 1.12 | – |
| 20.06.2018 | OG-Karusell 3 | Ny | 52.44 | – | 8.42 | (24.03) | 3.58 | 16.09 | 0.50 | |
| 30.05.2018 | MIL O6`er 1 Momarka | NY | 43.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2018 | OG-karusell 1 | Ny | 20.03 | – | 1.58 | (21.38) | 2.07 | 15.09 | 0.31 | |
| 02.05.2018 | MIL Lauvåshaugen | NY | 26.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2017 | OG-karusell 5 | Ny | 18.43 | – | 0.50 | 15.40 | 0.42 | 13.40 | 0.26 | |
| 17.08.2017 | MIL O6`er 4 | NY | 28.13 | – | 1.25 | (8.48) | 0.27 | 13.40 | 0.26 | |
| 09.08.2017 | MIL O6`er 3 | NY | 20.01 | – | 0.51 | 13.10 | 0.34 | 13.40 | 0.26 | |
| 21.06.2017 | MIL O6`er 2 Klubbmesterskap | NY | 29.04 | – | 1.21 | 13.00 | 0.36 | 13.58 | 0.32 | |
| 31.05.2017 | OG-karusell 1 | Ny | 16.16 | – | 0.58 | 15.28 | 0.55 | 15.54 | 0.47 | – |
| 12.09.2014 | OG Stafett Bjønnabakken Melhus | Nybegynner | 40.54 | – | 2.01 | 18.03 | 0.53 | 14.28 | 1.04 | – |
| 11.06.2014 | MIL O6er løp 2 | NY | 23.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2014 | MIL - treningsløp Rye | Nybegynner | 28.27 | 3 | 3.14 | 9.16 | 1.03 | – | – | – |
| 10.05.2014 | MIL - Finn fram dagen | Rød løype | 50.18 | 11 | 3.59 | 11.46 | 0.56 | – | – | – |