Løperprofil
Liv Haarr Gunstensen
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1017 av 2067
Nr. 1017 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 33 av 46 i klassen D13–14 · nr. 15 av 22 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 13.54
- Løpskapasitet
- 12.30
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1008 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1438 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0351 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4881 |
| bomVekt | 73,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2662 |
| bomStorSigma | 0,6906 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0665 |
| havariVekt | 4,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9035 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0072 |
| fartSesongSin | −0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3328,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3698,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.17
- Løpskapasitet
- 8.05
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,002 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2503 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1009 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0557 |
| bomVekt | 4,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1523 |
| bomStorSigma | 0,6093 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2999,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3070,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.31
- Løpskapasitet
- 10.47
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.14
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1689 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0515 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1637 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1306 |
| bomVekt | 3,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3991 |
| bomStorSigma | 0,7808 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0675 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2544,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2955,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.46
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.15
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2161 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1812 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2437 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0355 |
| bomVekt | 1,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4696 |
| bomStorSigma | 0,7749 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0322 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2429,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2813,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 38 | 06.05.2026 Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5, bom 3.38 | 65 | – |
| Bom over fem minutter | 190 | 10.05.2022 Ungdomscup løp 1 - Krossberg, bom 5.54 | 190 | – |
| Bom over ti minutter | 293 | 26.05.2020 Nærløp Alsvik, bom 18.47 | 293 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | D16 | 33.22 | 13 /21 | 1.48 | 12.49 | 0.42 | 13.58 | 1.23 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | D16 | 26.55 | 13 /20 | 1.40 | 14.04 | 0.52 | 14.22 | 1.21 | |
| 06.05.2026 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | D40 | 49.03 | 11 /17 | 12.57 | 17.13 | 4.33 | 14.27 | 1.30 | |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | DK | 24.08 | 16 /33 | 2.48 | 16.04 | 1.52 | 14.42 | 1.02 | |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | DT | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Bedriftsløp - Sveineskogen - R4 | DT | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | DT | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Bedriftsløp Frøyland - R17 | DT | 25.50 | 18 /53 | 2.27 | 10.27 | 0.59 | – | – | – |
| 21.08.2024 | Bedriftsløp Haugstadskogen - R13 | DT | 39.09 | 6 /35 | 4.16 | 15.51 | 1.44 | 15.24 | 1.00 | |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | DT | 30.04 | 14 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | DT | 38.43 | 12 /70 | 6.16 | 16.21 | 2.39 | 16.27 | 1.11 | |
| 17.04.2024 | Bedriftsløp - Sandtangen - R3 | DT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.03.2024 | Vinterkarusell Vagleskogen | Damer - kort løype | 27.44 | 8 /11 | 5.34 | 23.59 | 4.49 | 18.12 | 1.09 | |
| 26.12.2023 | Juleløpet 2023, Vinterkarusellen løp 1. | DK | 25.56 | 6 /12 | 1.14 | 17.16 | 0.49 | 16.27 | 0.47 | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Ungdomscup 3 Ganddal | D 11-12 | 18.02 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | Kretsløp Ålgård (RR4) Sælandskogen | D 11-12 | 26.45 | 2 /3 | 3.35 | 17.18 | 2.19 | – | – | – |
| 20.09.2022 | Ungdomscup Finale - Haugstadskogen | D 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Ungdomscup løp 5 - Vagleskogen | D 9-10 | 23.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Ungdomscup løp 2 Arboretet | D10 | 14.54 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Ungdomscup løp 1 - Krossberg | D9-10 | 1.01.41 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2022 | Nordsjøløpene dag 2 | N-åpen | 18.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.03.2022 | Nordsjøløpene dag 1 | N-åpen | 11.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2022 | Vinterkarusell Øksnevadskogen | N-åpen | 20.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 1.01.21 | 21 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2021 | Nærløp Vikeså | JN | 24.43 | 2 /4 | 2.47 | 17.05 | 1.55 | – | – | – |
| 27.09.2021 | Klubbmesterskap Vagleskogen | N-åpen | 11.06 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2021 | Klubbløp Buggeland skole | Nybegynnerløype | 37.24 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Nærløp Sandtangen | N-åpen | 23.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2021 | Ungdomscup Finale - Horve | N-åpen | 17.40 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2021 | Ungdomscup No. 4 - Hålandskogen | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2021 | Ungdomscup No. 1 - Veraland | N-åpen | 41.47 | 6 /9 | 7.11 | 25.18 | 4.21 | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | D Ny | 1.12.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | D-Ny | 55.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Ungdomscup/Klubbkamp Storhaug | D Ny | 38.43 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2018 | Juleløpet 2018 | Damer - kort løype | 1.30.11 | 29 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2018 | Klubbkarusell løp 4 - Grudaskogen | Nybegynnerløype | 50.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2018 | Vagleskogstafetten - individuelle klasser | N-åpen | 44.11 | – | – | – | – | – | – | – |