Løperprofil

Noah Nicolai Rønning

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser N-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

10.0011.0012.0013.0014.002019O-sjuer 1, Hegle 11.04.2018: 13.50O-sjuer 2, Momarka 18.04.2018: 13.32O-sjuer nr. 4 16.05.2018: 10.24O-sjuer nr 5 23.05.2018: 12.09O-Sjuer 7 14.08.2019: 11.27

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
16.37
Løpskapasitet
14.10
O-evne
2.26
Jevnhet ±
11,9 %
Usikkerhet ±
6.20
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
109 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 10.04.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0987
fartMuRaa (evne før krymping)0,3497
fartSigma (dagsform-spredning)0,1189
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3228
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,2
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0629
bomVekt1,11
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,691
bomStorSigma0,8262
antallBom6
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0835
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0005
fartSesongSin0,0003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3334,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3908,7
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.44
Løpskapasitet
12.57
O-evne
1.48
Jevnhet ±
11,0 %
Usikkerhet ±
5.28
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
90 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 15.05.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0127
fartMuRaa (evne før krymping)0,0275
fartSigma (dagsform-spredning)0,1102
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3156
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,44
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0094
bomVekt1,71
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4946
bomStorSigma0,8432
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0695
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0003
fartSesongSin0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3056,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3481,4
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.29
Løpskapasitet
8.59
O-evne
1.30
Jevnhet ±
11,8 %
Usikkerhet ±
3.46
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
83 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 14.08.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3408
fartMuRaa (evne før krymping)−0,6432
fartSigma (dagsform-spredning)0,1178
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,307
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,58
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9707
bomVekt1,98
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,418
bomStorSigma0,8301
antallBom9
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0328
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0006
fartSesongSin−0,0003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2148,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2505,6
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (113 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 5 14.08.2019 O-Sjuer 7, bom 5.08 31 –
Bom over fem minutter 5 14.08.2019 O-Sjuer 7, bom 5.08 107 –
Bom over ti minutter 113 hele karrieren siden 2018 113 –

Løp

13 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
14.08.2019 O-Sjuer 7 N1 24.26 – 6.03 11.27 2.50 11.06 1.27
19.06.2019 O-Sjuer 6 C2 27.45 DSQ – – – – – –
15.05.2019 O-Sjuer 2 C2 21.20 7 0.12 12.40 0.07 14.36 1.13
24.04.2019 BK 1 C 2 24.39 24 4.18 17.13 3.00 15.21 1.28 –
10.04.2019 O-Sjuer 1 B3 51.30 25 14.25 32.50 9.11 – – –
29.08.2018 O-sjuer nr. 9 N1/C2 22.02 – – – – – – –
10.06.2018 Verdal OK 2-dagers N-åpen 14.15 – – – – – – –
30.05.2018 Bygdakamp 3 B 3 36.00 25 4.22 17.13 2.05 – – –
23.05.2018 O-sjuer nr 5 N1 33.56 – 6.55 12.09 2.29 11.38 1.14
16.05.2018 O-sjuer nr. 4 N1 23.24 – 5.11 10.24 2.18 11.38 1.14
02.05.2018 O-sjuer nr 3 C2 30.56 24 1.58 23.47 1.31 – – –
18.04.2018 O-sjuer 2, Momarka N1/C2 15.10 – 0.39 13.32 0.35 14.01 0.42 –
11.04.2018 O-sjuer 1, Hegle N1/C2 17.41 – 0.08 13.50 0.06 14.01 0.42 –

Løp per år

2018: 8 løp820182019: 5 løp52019