Løperprofil
Odin Østby
Hamar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 336 av 3540
Nr. 336 av 3540 blant menn i Norge · nr. 11 av 116 i klassen H15–16 · nr. 2 av 62 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 8.12
- Løpskapasitet
- 7.13
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i februar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4499 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4049 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0999 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0248 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7356 |
| bomVekt | 152,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5138 |
| bomStorSigma | 0,8353 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0235 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 8,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7553 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0071 |
| fartSesongSin | −0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1922,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2184 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.42
- Løpskapasitet
- 5.30
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3877 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3519 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0872 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,982 |
| bomVekt | 5,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0563 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2039,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2115 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.21
- Løpskapasitet
- 7.47
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 19.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4822 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2485 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3168 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0023 |
| bomVekt | 0,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4303 |
| bomStorSigma | 0,8374 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1861,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2237,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 50 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 4.38 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 55 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 6.43 | 124 | – |
| Bom over ti minutter | 167 | 16.02.2025 Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media, bom 11.24 | 190 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H18 | 48.46 | 7 /213 | 1.19 | 7.41 | 0.12 | 8.26 | 0.57 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H18 | 30.09 | 1 /213 | 0.34 | 6.54 | 0.08 | 8.26 | 0.57 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H18 | 22.40 | 10 /213 | 0.13 | 7.37 | 0.04 | 8.26 | 0.57 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H18 | 1.13.07 | 74 /213 | 11.51 | 9.01 | 1.28 | 8.26 | 0.57 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H18 | 51.12 | 11 /213 | 0.11 | 7.26 | 0.02 | 8.26 | 0.57 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H18 | 53.25 | 72 /170 | 7.34 | 9.37 | 1.22 | 9.09 | 1.07 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H18 | 53.21 | 62 /170 | 5.02 | 8.58 | 0.51 | 9.09 | 1.07 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H18 | 33.30 | 46 /170 | 3.32 | 8.50 | 0.56 | 9.09 | 1.07 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H18 | 1.30.42 | 145 /171 | 1.29 | (13.19) | 0.13 | 9.09 | 1.07 | |
| 08.06.2025 | Elgdilten PreO sprint | sprint | 10.43 | 17 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M18 | 40.09 | 15 /44 | 2.09 | 8.21 | 0.27 | 9.04 | 1.11 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M18 | 12.50 | 13 /44 | 0.00 | 5.45 | 0.00 | – | – | – |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M18 | 49.07 | 44 /52 | 13.48 | 11.22 | 3.12 | 9.04 | 1.11 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M18 | 1.24.44 | 12 /51 | 10.18 | 7.42 | 0.56 | 9.04 | 1.11 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H16 | 52.39 | 85 /199 | 1.40 | 9.22 | 0.18 | 9.34 | 0.58 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H16 | 26.49 | 34 /199 | 0.04 | 8.02 | 0.01 | 9.34 | 0.58 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H16 | 47.40 | 111 /199 | 5.52 | 10.17 | 1.16 | 9.34 | 0.58 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H16 | 29.57 | 54 /199 | 3.21 | 8.42 | 0.58 | 9.34 | 0.58 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H16 | 54.26 | 63 /194 | 3.11 | 8.49 | 0.31 | 9.34 | 0.58 | |
| 10.03.2024 | Hallandspremiären, lång | H16 | 44.51 | 18 /50 | 3.07 | 9.19 | 0.39 | 10.50 | 1.42 | – |
| 09.03.2024 | Hallandspremiären, medel | H16 | 32.37 | 20 /58 | 5.39 | 9.59 | 1.44 | 10.50 | 1.42 | – |
| 08.03.2024 | Kattegattnatt | H16 | 56.02 | 12 /29 | 12.05 | 10.13 | 2.12 | 10.50 | 1.42 | – |
| 05.12.2023 | Urb-O #3 vinteren 2023-2024 Fellesstart | H-16 | 18.10 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2021 | Løvspretten - ungdomsløp | H -10 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2021 | Elgdilten - ungdomsløp | H -10 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Nammo-cupen 5 | N-Åpen | 15.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2019 | Nammo-cupen 4 | N-Åpen | 24.17 | – | 6.05 | 19.37 | 4.55 | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | N-Åpen | 21.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2019 | Nammo-Cup 3 | N-Åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | KM sprint - Ringsakersprinten | N-åpen | 21.35 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Nammo-cupen 2 | N-Åpen | 16.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | Ringsakersprinten | N-åpen | 30.23 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |