Løperprofil
Tiril Østby Haave
Ringsaker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.19
- Løpskapasitet
- 6.07
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.38
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2805 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1371 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2297 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9755 |
| bomVekt | 1,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2179 |
| bomStorSigma | 0,6854 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0852 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2270,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2343,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.18
- Løpskapasitet
- 10.20
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.50
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 01.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2129 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2154 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0836 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1385 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8602 |
| bomVekt | 29,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6094 |
| bomStorSigma | 0,9104 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0711 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 1,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0135 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2433,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2893,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.49
- Løpskapasitet
- 9.04
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3758 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0886 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2727 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8956 |
| bomVekt | 2,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0719 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2141,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2553,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.18
- Løpskapasitet
- 7.44
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.27
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4877 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5817 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0992 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3147 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9878 |
| bomVekt | 0,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,445 |
| bomStorSigma | 0,8338 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4164 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1851,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2225,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 37 | 01.08.2023 Ekstra o-trening, bom 6.22 | 91 | – |
| Bom over fem minutter | 37 | 01.08.2023 Ekstra o-trening, bom 6.22 | 101 | – |
| Bom over ti minutter | 230 | 16.06.2022 ROK-Treningsløp 8, bom 15.04 | 230 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2023 | Klubbmesterskap mel. for ROK, Vang OL og Hamar OK | D 13-14 | 21.49 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Nammocup 4 | D13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | D14 | 17.37 | 32 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2023 | Hovedløpet lang | D14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2023 | Ekstra o-trening | B | 50.39 | 10 /14 | 7.54 | 15.23 | 2.24 | 13.36 | 1.43 | |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | D 13-14 | 31.48 | 14 /36 | 2.31 | 13.15 | 1.03 | 13.22 | 1.27 | |
| 17.06.2023 | Midtsommersprinten | D 13-14 | 15.31 | 10 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | Nammocup 3 | D13-14 | 30.30 | 4 /10 | 2.12 | 13.08 | 0.57 | 13.46 | 1.43 | |
| 28.05.2023 | Elgdilten | D 13-14 | 32.53 | 4 /9 | 0.09 | 12.05 | 0.03 | 13.46 | 1.43 | |
| 24.05.2023 | Treningsløp 4 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 57.07 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 36.41 | 14 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Nammocup 2 | D13-14 | 33.28 | 7 /12 | 9.23 | 17.14 | 4.50 | 13.46 | 1.43 | |
| 19.04.2023 | Nammocup 1 | D13-14 | 17.04 | 3 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2023 | Myrsprinten | D 13-14 | 21.30 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2022 | ROK-Treningsløp 16 | B | 34.29 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2022 | Ringreven individuelt | Åpen A | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Nammocup 5 - finale | D13-14 | 46.45 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2022 | ROK-Treningsløp 11 | B | 38.38 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2022 | Klubbmesterskap for ROK, Vang OL og Hamar OK | D 13-14 | 39.37 | 1 /2 | 3.43 | 13.09 | 1.14 | 13.55 | 2.04 | |
| 19.06.2022 | Midtsommerløpet | D 13-14 | 38.28 | 2 /4 | 7.42 | 15.56 | 3.11 | 14.25 | 2.06 | |
| 18.06.2022 | Midtsommersprinten | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2022 | ROK-Treningsløp 8 | B | 1.21.22 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Elgdilten | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | ROK-Treningsløp 5 | PAR | 11.26 | 15 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Mjølnerløpet | D 13-14 | 32.17 | 1 /2 | 4.00 | 14.13 | 1.46 | 14.39 | 2.07 | – |
| 18.05.2022 | Nammocup 2 | D13-14 | 33.14 | 6 /8 | 6.05 | 15.42 | 2.52 | 14.39 | 2.07 | – |
| 05.05.2022 | ROK-Treningsløp 2 | B | 39.09 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2022 | Nammocup 1 | D13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2022 | Myrsprinten | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2021 | Løvspretten - ungdomsløp | D11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2021 | Elgdilten - ungdomsløp | D11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Nammocup 1 | D11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2021 | Fokusløp 1: Gjøviksprinten | Kort | 16.27 | 2 /8 | 2.01 | 9.26 | 1.09 | – | – | – |
| 26.08.2020 | Nammo-cup 4 | D11-12 | 14.24 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | Nammo-cup 3 | D11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2020 | Nammo-cup 2 | D11-12 | 22.37 | 2 /5 | 0.49 | 12.34 | 0.27 | 13.17 | 0.49 | – |
| 06.06.2020 | Nammo-cup 1 | D 11-12 | 17.06 | 2 /3 | 0.24 | 11.27 | 0.16 | 13.17 | 0.49 | – |
| 28.08.2019 | Nammo-cupen 5 | N-Åpen | 11.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2019 | Nammo-cupen 4 | N-Åpen | 18.52 | – | 7.00 | 15.15 | 5.39 | 12.46 | 1.50 | – |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | D 9-10 | 29.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2019 | Nammo-Cup 3 | N-Åpen | 27.29 | – | 2.39 | 13.03 | 1.16 | 12.46 | 1.50 | – |
| 12.05.2019 | KM sprint - Ringsakersprinten | D 9-10 | 9.56 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Nammo-cupen 2 | N-Åpen | 15.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | Ringsakersprinten | N-åpen | 26.08 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |