Løperprofil

Peter Jøsang With

Wing

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

C-rankingen

6 løp
15.0016.3018.0019.302019202020212022Wing4er 3-2018 / Klubbmesterskap 20.08.2018: 18.44Wing4er 1-2019 27.05.2019: 19.45Wing4er 2-2019 17.06.2019: 16.06Wing4er 3-2019 / Klubbmesterskap 19.08.2019: 17.45Wing4er 3 / Klubbmesterskap 13.09.2021: 16.35

N-rankingen

4 løp
14.0016.0018.0020.0022.0020202021Ungdomsløp 2 Skogskarene 23.05.2019: 22.17STOK Ungdomsløp 6 22.08.2019: 15.59Ungdomsløp 7 29.08.2019: 14.49Ungdomsløp 4 Skogskarene 10.06.2021: 17.55

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.16
Løpskapasitet
11.16
O-evne
2.01
Jevnhet ±
16,4 %
Usikkerhet ±
2.49
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
95 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 19.05.2022)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1343
fartMuRaa (evne før krymping)0,2032
fartSigma (dagsform-spredning)0,1644
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1925
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)1,22
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,115
bomVekt4,66
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5591
bomStorSigma0,7767
antallBom16
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0672
havariVekt0,15
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0001
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,788
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0005
fartSesongSin0,0023
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2658,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3132,7
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.07
Løpskapasitet
8.35
O-evne
1.32
Jevnhet ±
9,7 %
Usikkerhet ±
2.39
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
81 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 10.06.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3842
fartMuRaa (evne før krymping)−0,3196
fartSigma (dagsform-spredning)0,0969
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2321
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)0,98
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9984
bomVekt2,74
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3993
bomStorSigma0,8455
antallBom8
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0346
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0325
havariVekt0,11
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0003
fartSesongSin0,0013
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2052,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2417,8
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (205 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 3 19.05.2022 Ungdomsløp 1, bom 4.15 62 –
Bom over fem minutter 19 10.06.2021 Ungdomsløp 4 Skogskarene, bom 5.52 185 –
Bom over ti minutter 205 hele karrieren siden 2018 205 –

Løp

34 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
19.05.2022 Ungdomsløp 1 H 11-12 1.10.58 17 /17 8.46 (34.49) 4.18 18.03 2.01
13.09.2021 Wing4er 3 / Klubbmesterskap H 7-12 48.12 2 /6 2.11 16.35 0.45 15.14 1.22
09.09.2021 Ungdomsløp 8 H 9-10 – DNS – – – – – –
19.08.2021 Ungdomsløp 5 H 9-10 – – – – – – – –
10.06.2021 Ungdomsløp 4 Skogskarene H 9-10 36.20 – 6.49 17.55 3.22 14.47 1.32
03.06.2021 STOK Ungdomsløp 3 H 9-10 27.12 – – – – – – –
27.05.2021 Ungdomsløp 2 STOK H 9-10 – DNS – – – – – –
20.05.2021 Ungdomsløp 1 N-åpen 15.47 – – – – – – –
21.09.2020 Wing4er Herrer N 30.29 1 /1 – – – – – –
06.09.2020 Tour de Trondheim og Student-NM N-åpen – – – – – – – –
30.08.2020 KM Mellomdistanse N-åpen – – – – – – – –
29.08.2020 Kort mellomdistanse N-åpen – – – – – – – –
20.08.2020 Ungdomsløp 5 N-åpen – – – – – – – –
16.09.2019 Wing4er 4-2019 H 7-12N 22.56 – – – – – – –
06.09.2019 Tour de Trondheim dag 1 N-åpen – DNS – – – – – –
29.08.2019 Ungdomsløp 7 N-åpen 18.41 – 0.54 14.49 0.43 15.02 0.56
22.08.2019 STOK Ungdomsløp 6 N-åpen 19.46 – 1.25 15.59 1.09 15.02 0.56
19.08.2019 Wing4er 3-2019 / Klubbmesterskap H 7-12N 32.17 – 4.01 17.45 2.12 17.10 1.26
17.06.2019 Wing4er 2-2019 H 7-12N 22.10 – 1.53 16.06 1.22 16.44 1.22
29.05.2019 STOK Ungdomsløp nr 3 N-åpen – – – – – – – –
27.05.2019 Wing4er 1-2019 H 7-12N 26.42 – 3.53 19.45 2.52 19.03 1.31
23.05.2019 Ungdomsløp 2 Skogskarene N-åpen 29.37 – 2.38 22.17 1.59 17.20 1.11 –
12.05.2019 Trondheim Open N-åpen 26.36 – – – – – – –
09.05.2019 STOK Ungdomsløp 1 N-åpen 21.18 – – – – – – –
02.05.2019 Trondheim Sprintcup - løp 4 H -10 30.53 4 /5 – – – – – –
11.04.2019 Trondheim sprintcup - løp 3 H -10 23.18 – – – – – – –
04.04.2019 Trondheim sprintcup - løp 2 H -10 23.55 – – – – – – –
30.08.2018 STOK Ungdomsløp nr 7 N-åpen 18.39 – – – – – – –
25.08.2018 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse N-åpen 32.51 – 2.31 17.49 1.22 – – –
20.08.2018 Wing4er 3-2018 / Klubbmesterskap H 7-12N 37.07 – 2.24 18.44 1.13 18.39 1.06 –
18.06.2018 Wing4er 2-2018 H 7-12N 28.12 – 0.23 22.17 0.18 – – –
01.06.2018 Trondheim Open, dag 1 N-åpen 21.36 – – – – – – –
01.06.2018 Trondheim Open, dag 1 N-åpen – DNS – – – – – –
29.05.2017 Wing4er 1 H7-12N 44.55 – – – – – – –

Løp per år

2017: 1 løp120172018: 5 løp520182019: 13 løp1320192020: 5 løp520202021: 5 løp520212022: 1 løp12022