Løperprofil
Elin Cathrine Hagen
Halden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 461 av 2067
Nr. 461 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 36 av 198 i klassen D50–54 · nr. 8 av 31 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 11.33
- Løpskapasitet
- 11.02
- O-evne
- 0.31
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 35 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0235 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0301 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0696 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0237 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5909 |
| bomVekt | 146,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2715 |
| bomStorSigma | 0,5833 |
| antallBom | 51 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0229 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1731 |
| havariVekt | 12,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2551 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0103 |
| fartSesongSin | 0,0129 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2937,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3075,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.14
- Løpskapasitet
- 8.04
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0045 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0236 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0557 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0374 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9066 |
| bomVekt | 25,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1224 |
| bomStorSigma | 0,6188 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 2,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0043 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1826 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | −0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2991,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3050,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.46
- Løpskapasitet
- 13.02
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0186 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0443 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,081 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7757 |
| bomVekt | 10,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6017 |
| bomStorSigma | 0,8927 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 0,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3068,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3473,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.35
- Løpskapasitet
- 12.55
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0114 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2169 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1787 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8604 |
| bomVekt | 2,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5477 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0475 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3047,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3443 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 17 | 23.08.2026 Huldersprinten, bom 2.32 | 164 | nr. 3901 |
| Bom over fem minutter | 283 | 20.04.2024 Lørdagskjappen, bom 5.03 | 283 | nr. 1164 |
| Bom over ti minutter | 390 | 18.06.2018 OBIK P14 Tokerud Skole, disk | 390 | nr. 2611 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | HSK 25-Manna Selection Race | Orange 4k | 44.09 | 16 /18 | 0.33 | 12.09 | 0.09 | – | – | – |
| 29.08.2026 | KM Mellomdistanse | AK-åpen | 38.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | Huldersprinten | D 50- | 58.16 | 1 /2 | 3.14 | 8.39 | 0.29 | 8.15 | 0.10 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D50 Kort | 37.52 | 11 /171 | 1.22 | 11.11 | 0.24 | 11.28 | 0.30 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D50 Kort | 32.36 | 10 /171 | 0.35 | 10.28 | 0.11 | 11.28 | 0.30 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D50 Kort | 26.04 | 11 /171 | 0.04 | 10.43 | 0.02 | 11.28 | 0.30 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D50 Kort | 38.10 | 23 /171 | 0.55 | 10.56 | 0.16 | 11.28 | 0.30 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D50 Kort | 41.27 | 24 /171 | 3.14 | 11.15 | 0.53 | 11.28 | 0.30 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | D 50- | 35.16 | 6 /21 | 2.14 | 11.27 | 0.44 | 11.50 | 0.35 | |
| 18.03.2026 | HNC #4 - Svinesund | WOMEN | 1.10.32 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | AK-åpen | 45.55 | 12 /49 | 2.00 | 7.54 | 0.21 | 8.04 | 0.09 | – |
| 04.03.2026 | HNC #3 - Hauglund | Åpen Kort | 1.23.40 | 9 /10 | 3.43 | 15.36 | 0.42 | 11.55 | 0.35 | |
| 13.09.2025 | Middle | Krysstjern | Middle 3k | 43.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | KM Langdistanse | AL-åpen | 1.12.28 | 10 /10 | 3.30 | 12.18 | 0.36 | 11.45 | 0.31 | |
| 21.08.2025 | AfterSummer ForestSprint (Daltjern -Høiås) | Women | 36.58 | 8 /17 | 3.17 | 8.24 | 0.45 | – | – | – |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Blå 3,5 | 31.12 | 17 /240 | 0.28 | 10.30 | 0.09 | 11.39 | 0.30 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Blå 3,5 | 47.18 | 51 /200 | 2.20 | 11.33 | 0.34 | 11.39 | 0.30 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AM-Åpen | 31.17 | 16 /57 | 0.07 | 10.10 | 0.02 | 11.39 | 0.30 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AM-Åpen | 49.46 | 16 /175 | 0.04 | 10.18 | 0.01 | 11.39 | 0.30 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AM-Åpen | 44.11 | 27 /175 | 1.43 | 11.26 | 0.27 | 11.39 | 0.30 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AM-Åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | AK-åpen | 45.53 | 23 /61 | 1.34 | 11.33 | 0.24 | 12.32 | 0.43 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | AK-åpen | 47.56 | 14 /54 | 0.19 | 11.02 | 0.04 | 12.32 | 0.43 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 51.32 | 23 /60 | 0.21 | 12.16 | 0.05 | 12.32 | 0.43 | |
| 20.04.2025 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | Blå 3,0 | 46.53 | 25 /45 | 3.28 | 14.13 | 1.03 | 13.12 | 1.00 | |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 48.31 | 11 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | AL-åpen | 58.00 | 49 /70 | 7.21 | 13.07 | 1.40 | 12.17 | 1.04 | |
| 24.09.2023 | KM Lang | AK-åpen | 38.58 | 6 /15 | 4.29 | 12.00 | 1.23 | 11.52 | 0.55 | |
| 26.08.2023 | KM Mellom | D 40- | 45.35 | 5 /9 | 0.31 | 11.14 | 0.08 | 11.47 | 0.46 | |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | AK-åpen | 41.19 | 25 /106 | 1.19 | 10.38 | 0.20 | 11.49 | 0.57 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | AK-åpen | 26.29 | 14 /67 | 0.41 | 10.21 | 0.16 | 12.20 | 1.07 | |
| 02.04.2023 | Kvillebyns klassiska, medeldistans | Lätt 2,5 km | 25.11 | 6 /13 | 0.16 | 14.06 | 0.09 | – | – | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 1.21.50 | 47 /61 | 11.48 | 16.58 | 2.27 | 15.41 | 1.23 | |
| 15.06.2021 | Ungsdomsserien løp 3 | Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Ungdomsserien løp 2 | ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2019 | OBIK P14/ABIK R10 - Tæruddalen | D35-44(MELLOM) | 52.28 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2018 | OBIK P18/ABIK R9 - Tæruddalen | D35-44(MELLOM) | 50.53 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | Dir AK | 33.08 | 14 /96 | 0.33 | 9.54 | 0.10 | 10.51 | 0.40 | |
| 18.06.2018 | OBIK P14 Tokerud Skole | D35-44(MELLOM) | 59.09 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2015 | Knut Valstads Minneløp | D35 | 1.15.53 | 2 /4 | 2.34 | 11.15 | 0.23 | 11.36 | 0.45 | |
| 21.03.2015 | Høiås Saucony Day Cup - HDNC Løp 12 | Åpen kort | 46.18 | 6 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2014 | Høiås Saucony Day Cup - HDNC Løp 6 | Åpen kort | 49.57 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2014 | Høiås Saucony Day Cup - HDNC Løp 1 | Damer | 1.07.25 | 15 /17 | 6.38 | 12.34 | 1.14 | 11.41 | 0.48 | |
| 18.10.2014 | Blodslitet | D35 | 1.52.50 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2014 | Pinseløp Kongsberg, dag 1 | D 17-AK | 36.01 | 3 | 1.21 | 10.32 | 0.24 | 11.10 | 0.42 | |
| 15.09.2013 | Kretsløp | D 17- | 38.31 | 3 /5 | 4.44 | 12.42 | 1.34 | 11.12 | 0.46 | |
| 24.08.2013 | Romerikssprinten, ”Råholt city race” | D 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2012 | Romeriksløpet, KM-langdistanse, Trimtex Cup | D 35- | 1.00.42 | 2 /8 | 4.23 | 10.21 | 0.45 | 10.40 | 0.40 | |
| 19.08.2012 | KM-lang | D 17-AK | 1.06.58 | 2 /4 | 2.15 | 10.16 | 0.21 | 10.40 | 0.40 | |
| 24.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | D 17-AK | 43.46 | 2 /38 | 1.36 | 9.30 | 0.21 | 10.41 | 0.37 | |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | D 17-AK | 44.02 | 2 /47 | 4.01 | 9.58 | 0.55 | 10.41 | 0.37 | |
| 28.04.2012 | Lørdagskjappen | D 21-A | 55.29 | 4 /7 | 6.41 | 12.22 | 1.29 | 11.53 | 0.43 | |
| 22.04.2012 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-AK | 36.37 | 7 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2012 | Gimle-løpet | D 21- | 33.36 | 6 /6 | 0.15 | 10.40 | 0.05 | 11.53 | 0.43 | |
| 24.03.2012 | Treningshelg Østfold - Høiås Saucony Day Cup 8 | Damer | 1.04.50 | 17 /24 | 0.16 | 12.16 | 0.03 | 12.15 | 0.33 | – |
| 09.09.2011 | NM kvalifisering mellomdistanse sr. | D21 Heat 1 | 28.23 | 15 /30 | 0.53 | 10.46 | 0.20 | – | – | – |