Løperprofil
Maja Inghammar
Västergötlands OF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.31
- Løpskapasitet
- 11.22
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0057 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0075 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0739 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0559 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8848 |
| bomVekt | 101,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5231 |
| bomStorSigma | 0,7983 |
| antallBom | 57 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,078 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 4,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0043 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2933 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0086 |
| fartSesongSin | −0,011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3025,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3333,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.25
- Løpskapasitet
- 7.14
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.00
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 10.11.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1124 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1078 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0529 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1273 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9547 |
| bomVekt | 16,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1499 |
| bomStorSigma | 0,6483 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0564 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9031 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2684,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2750,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.13
- Løpskapasitet
- 11.05
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1439 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0947 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3605 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0021 |
| bomVekt | 0,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5777 |
| bomStorSigma | 0,8733 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2608 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3110,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 26.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 5, bom 3.05 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 162 | 24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång, bom 6.43 | 162 | – |
| Bom over ti minutter | 302 | 25.07.2022 O-Ringen Uppsala, bom 11.36 | 302 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Etappstart Blå 3,5 | 47.29 | 85 /285 | 3.15 | 12.39 | 0.52 | 12.28 | 1.09 | |
| 10.05.2025 | Gällstads dubbel, medel | Blå 3,0 | 34.04 | 4 /65 | 0.29 | 9.48 | 0.08 | 12.22 | 1.10 | |
| 13.04.2025 | Gudhems vårtävling | Blå 3,0 | 39.22 | 4 /39 | 2.17 | 11.48 | 0.41 | 12.41 | 1.14 | |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D17-20 Kort | 49.51 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D17-20 Kort | 34.55 | 16 /65 | 2.40 | 12.52 | 0.59 | 12.51 | 1.19 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D17-20 Kort | 49.36 | 17 /65 | 3.26 | 12.58 | 0.54 | 12.51 | 1.19 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D17-20 Kort | 32.14 | 12 /65 | 0.59 | 11.56 | 0.22 | 12.51 | 1.19 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D17-20 Kort | 58.57 | 20 /63 | 3.00 | 13.07 | 0.40 | 12.51 | 1.19 | |
| 12.05.2024 | Orintos vårtävling | Svår 3 km | 39.32 | 12 /75 | 1.13 | 11.18 | 0.21 | 12.40 | 1.33 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D20 | 22.56 | 3 /20 | 0.00 | 10.37 | 0.00 | 12.51 | 1.42 | |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D20 | 18.07 | 5 /19 | 0.00 | 7.20 | 0.00 | 7.28 | 0.09 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D20 | 43.55 | 19 /62 | 2.01 | 11.21 | 0.31 | 13.04 | 1.44 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D20 | 1.05.24 | 27 /62 | 6.12 | 12.53 | 1.13 | 13.04 | 1.44 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D20 | 1.27.18 | 34 /62 | 7.58 | 12.51 | 1.10 | 13.04 | 1.44 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D20 | 1.12.54 | 24 /62 | 8.53 | 12.10 | 1.29 | 13.04 | 1.44 | |
| 07.05.2023 | Swedish League, #4, lång (WRE) + Torfejden | D20 Elit | 1.48.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2023 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | D20 Elit | 46.26 | 57 /67 | 7.43 | 14.32 | 2.25 | 13.14 | 1.53 | |
| 16.04.2023 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | D20 Elit | 1.53.01 | 47 /57 | 7.44 | 11.56 | 0.49 | 13.00 | 1.48 | |
| 15.04.2023 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | D20 Elit | 52.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2023 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | D21 Kort | 53.58 | 11 /18 | 3.00 | 11.55 | 0.40 | 13.00 | 1.48 | |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | D18 | 21.25 | 11 /64 | 0.23 | 10.42 | 0.11 | 13.07 | 1.49 | |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D18 | 19.17 | 11 /45 | 0.43 | 7.19 | 0.16 | 7.24 | 0.10 | |
| 17.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D18 C-Final | 46.13 | 31 /36 | 10.21 | 14.33 | 3.15 | 13.18 | 1.55 | |
| 16.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D18-C | 43.10 | 24 /34 | 5.00 | 13.23 | 1.33 | 13.18 | 1.55 | |
| 27.08.2022 | DM, medel, Västergötland | D18 | 57.08 | 6 /7 | 5.02 | 14.20 | 1.16 | 13.06 | 1.53 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D18 | 1.14.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D18 | 1.45.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D18 | 1.18.11 | 93 /172 | 9.27 | 13.44 | 1.40 | 12.54 | 2.00 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D18 | 1.09.42 | 99 /173 | 20.08 | 15.04 | 4.21 | 12.54 | 2.00 | |
| 01.05.2022 | Orintos vårtävling | D18 | 37.04 | 5 /11 | 3.15 | 11.17 | 0.59 | 12.12 | 1.19 | |
| 10.04.2022 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång | D18 Elit | 1.26.27 | 65 /84 | 4.06 | 11.38 | 0.33 | 12.27 | 1.27 | |
| 09.04.2022 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel | D18 Elit 2 | 40.41 | 2 /19 | 1.24 | 11.17 | 0.23 | 12.27 | 1.27 | |
| 12.03.2022 | Hallandspremiären, medel | D18 | 48.10 | 23 /34 | 14.43 | 14.59 | 4.35 | 13.09 | 2.08 | |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D18 | 20.03 | 19 /53 | 1.17 | 12.06 | 0.46 | 12.35 | 1.02 | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D18 | 19.40 | 10 /41 | 1.06 | 8.00 | 0.27 | 8.05 | 0.11 | – |
| 16.10.2021 | SM, sprint | D18 kval B | 16.10 | 23 /37 | 0.16 | 8.17 | 0.08 | – | – | – |
| 04.09.2021 | DM, medel, Västergötland | D18 | 31.13 | 4 /10 | 2.05 | 12.53 | 0.52 | – | – | – |
| 26.05.2018 | Unionsmatchen, Indivduelt | RD13-14 | 40.43 | 8 /10 | 2.39 | 16.33 | 1.05 | – | – | – |