Løperprofil
Albin Persson
SWE-Halland-Skåne
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.04
- Løpskapasitet
- 7.53
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 27 (sist 17.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3642 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,366 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1234 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,027 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9473 |
| bomVekt | 146,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4835 |
| bomStorSigma | 0,7864 |
| antallBom | 65 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 6,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0045 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5772 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0073 |
| fartSesongSin | −0,0125 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2100,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2414 |
| beregnet | 07.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.32
- Løpskapasitet
- 7.21
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 11.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0985 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0501 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0765 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1661 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0219 |
| bomVekt | 17,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1017 |
| bomStorSigma | 0,6377 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0664 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0849 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8999 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2726,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2793,2 |
| beregnet | 07.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.19
- Løpskapasitet
- 10.15
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1328 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0895 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2294 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0382 |
| bomVekt | 2,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5395 |
| bomStorSigma | 0,841 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,088 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2410,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2898,4 |
| beregnet | 07.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 64 | 03.04.2026 Nackheträffen, bom 2.24 | 64 | – |
| Bom over fem minutter | 145 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 16.04 | 215 | – |
| Bom over ti minutter | 145 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 16.04 | 348 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.07.2026 | Tivedsmedeln, dag 2, fredag | H21 | 58.06 | 23 /35 | 11.14 | 9.31 | 1.50 | 9.09 | 1.11 | |
| 16.07.2026 | Tivedsmedeln, dag 1, torsdag | H21 | 53.09 | 39 /61 | 1.08 | 9.20 | 0.12 | 9.09 | 1.11 | |
| 11.04.2026 | Vårspringet, dag 1, medel | H21 | 35.24 | 12 /28 | 1.17 | 7.28 | 0.16 | 8.46 | 1.13 | |
| 03.04.2026 | Nackheträffen | H21 | 45.18 | 12 /33 | 2.31 | 7.56 | 0.26 | 8.46 | 1.13 | |
| 15.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | Svart 5,0 | 36.08 | 2 /59 | 0.11 | 6.48 | 0.02 | 9.03 | 1.20 | |
| 14.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | Svart 5,0 | 30.47 | 1 /66 | 0.49 | 6.57 | 0.11 | 9.03 | 1.20 | |
| 17.07.2024 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | H21 | 21.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2024 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | H21 | 56.19 | 20 /58 | 2.52 | 8.09 | 0.25 | 10.53 | 1.33 | |
| 15.07.2024 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | H21 | 48.26 | 23 /50 | 3.55 | 8.36 | 0.42 | 10.53 | 1.33 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H16 | 1.25.49 | 133 /151 | 19.02 | 18.10 | 4.02 | 13.01 | 1.44 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H16 | 55.05 | 127 /151 | 13.12 | 14.53 | 3.34 | 13.01 | 1.44 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H16 | 58.37 | 115 /151 | 9.33 | 13.32 | 2.12 | 13.01 | 1.44 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H16 | 1.02.15 | 102 /151 | 7.11 | 11.04 | 1.17 | 13.01 | 1.44 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H16 | 1.16.21 | 119 /151 | 12.25 | 14.04 | 2.17 | 13.01 | 1.44 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | H16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2023 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Svår 3 km | 40.13 | 42 /74 | 1.50 | 13.24 | 0.37 | 11.25 | 1.14 | |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | H20 | 31.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H20 | 27.26 | 10 /21 | 0.04 | 7.30 | 0.01 | 7.53 | 0.10 | |
| 16.10.2022 | Daladubbeln, patrull | H16 | 2.34.58 | 177 /208 | 11.44 | (18.22) | 1.23 | 11.00 | 1.18 | |
| 11.09.2022 | Västersjölången | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | Ungdoms-SM, lång | H15 | 1.34.32 | 99 /136 | 13.16 | (14.58) | 2.06 | 9.51 | 1.12 | |
| 09.09.2022 | Ungdoms-SM, sprint | H15 | 22.54 | 107 /136 | 1.24 | 9.07 | 0.33 | 8.14 | 0.13 | |
| 14.08.2022 | VÖOL-dubbeln | H16 | 1.04.45 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2022 | VÖOL-dubbeln | H16 | 1.21.11 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H20 | 1.19.43 | 96 /175 | 12.44 | 11.37 | 1.51 | 9.34 | 1.09 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H20 | 22.54 | 8 /175 | 0.50 | 7.25 | 0.16 | 9.34 | 1.09 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H20 | 58.22 | 20 /175 | 2.57 | 8.19 | 0.25 | 9.34 | 1.09 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H20 | 57.56 | 23 /175 | 2.29 | 8.20 | 0.21 | 9.34 | 1.09 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H20 | 38.35 | 33 /175 | 3.37 | 8.35 | 0.48 | 9.34 | 1.09 | |
| 17.07.2022 | Hallands 3-dagars | Svår 5 km | 53.27 | 14 /87 | 6.48 | 9.33 | 1.13 | 9.34 | 1.09 | |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | 1.19.12 | 55 /62 | 10.13 | (25.08) | 3.14 | 9.34 | 1.09 | |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2022 | DM, sprint, Stockholm | H16 | 21.45 | 39 /48 | 2.19 | 9.19 | 1.00 | 7.44 | 0.14 | – |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | H20 Elit | 48.36 | 53 /74 | 2.42 | 9.29 | 0.32 | 9.50 | 0.58 | – |
| 22.04.2022 | SM, natt (Swedish League, #3) | H20 Elit | 1.26.09 | 47 /65 | 12.38 | 10.28 | 1.32 | 9.50 | 0.58 | – |
| 15.04.2022 | Friskusträffen | H21 | 33.42 | 10 /41 | 0.33 | 8.12 | 0.08 | 9.50 | 0.58 | – |
| 16.10.2021 | SM, sprint | H20 kval B | 15.37 | 17 /29 | 0.20 | 7.08 | 0.09 | – | – | – |
| 09.10.2021 | Täbydubbeln, medel | H14 | 42.20 | 29 /40 | 5.21 | 15.18 | 1.56 | 13.46 | 1.52 | – |
| 04.09.2021 | DM, medel, Stockholm | H14 | 42.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2018 | Unionsmatchen, Indivduelt | H15-16 | 46.58 | 22 /53 | 2.39 | 9.41 | 0.33 | – | – | – |
| 28.05.2016 | Unionsmatch individuelt | H 13-14 | 28.47 | 17 /55 | 1.56 | 11.18 | 0.46 | – | – | – |