Løperprofil
Mari Lauvstad Brenne
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
6 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.17
- Løpskapasitet
- 11.18
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 08.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0003 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1089 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0659 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1739 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2709 |
| bomVekt | 15,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5396 |
| bomStorSigma | 0,9859 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0486 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0729 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3091 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3005,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3537,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.40
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0556 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0486 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0769 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1748 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9999 |
| bomVekt | 6,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2839 |
| bomStorSigma | 0,6726 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0581 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0906 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2846,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2926 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.49
- Løpskapasitet
- 11.29
- O-evne
- 3.20
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 138 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 26.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1102 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0976 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2159 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0497 |
| bomVekt | 12,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9265 |
| bomStorSigma | 0,9256 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1915 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | −0,0047 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2702 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3484,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.07
- Løpskapasitet
- 9.54
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 4.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 12.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2552 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2615 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,107 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2953 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0351 |
| bomVekt | 3,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6583 |
| bomStorSigma | 0,8616 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7218 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2337,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2858,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.55
- Løpskapasitet
- 6.21
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 01.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6873 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7754 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1013 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3409 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0098 |
| bomVekt | 1,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4463 |
| bomStorSigma | 0,8129 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1516,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1893,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 24 | 08.09.2022 STOK Ungdomsløp 7, bom 2.09 | 72 | – |
| Bom over fem minutter | 29 | 20.08.2022 Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse, bom 5.06 | 95 | – |
| Bom over ti minutter | 89 | 02.06.2022 STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene, bom 10.53 | 241 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | D 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | D 15-16 | 20.42 | 4 /5 | 2.13 | 9.23 | 1.00 | 8.56 | 0.16 | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | D 15-16 | 50.29 | 4 /5 | 4.36 | 13.38 | 1.15 | 15.43 | 2.50 | |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 15-16 | 1.04.23 | 10 /10 | 13.39 | 16.58 | 3.36 | 16.27 | 3.20 | |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | D 15-16 | 17.39 | 9 /10 | 0.24 | 9.29 | 0.13 | – | – | – |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | D 15-16 | 52.25 | 6 /6 | 11.03 | 16.25 | 3.28 | 15.38 | 2.46 | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | D 15-16 | 52.01 | 5 /6 | 4.59 | 14.40 | 1.24 | 15.38 | 2.46 | – |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | D 15-16 | 1.14.58 | 6 /6 | 25.01 | 19.33 | 6.32 | 15.38 | 2.46 | – |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | D 15-16 | 59.57 | 5 /7 | 9.06 | 15.11 | 2.18 | – | – | – |
| 12.05.2022 | Trondheim Sprintcup 5 | D 15-16 | 23.48 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2022 | Trondheim Sprintcup løp 4 | D 15-16 | 24.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2022 | Trondheim sprintcup - løp 3 | D 15-16 | 32.18 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | D 13-14 | 45.25 | 7 /14 | 4.10 | 15.34 | 1.26 | 18.02 | 4.02 | |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | D 13-14 | 52.38 | 10 /13 | 10.07 | 17.57 | 3.27 | 18.02 | 4.02 | |
| 06.08.2021 | Mor-O-løpet | D14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2021 | Hovedløpet lang | D14 | 1.05.28 | 39 /46 | 17.24 | 20.29 | 5.27 | 18.02 | 4.02 | |
| 04.08.2021 | Hovedløpet sprint | D14 | 20.48 | 39 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 1 | D 13-14 | 1.01.08 | 7 /9 | 24.41 | 23.54 | 9.39 | 19.19 | 4.55 | |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | D 13-14 | 32.16 | 5 /13 | 4.05 | 15.05 | 1.54 | 19.19 | 4.55 | |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | D 13-14 | 1.07.30 | 6 /6 | 22.45 | 26.11 | 8.49 | 20.49 | 5.04 | |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | D 13-14 | 27.35 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2021 | Trondheim Sprintcup 5 - finale | D 13-14 | 24.17 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2021 | Trondheim Sprintcup 4 | D 13-14 | 40.50 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | D 13-14 | 46.03 | 8 /8 | 16.50 | 25.49 | 9.26 | 19.21 | 4.23 | |
| 27.08.2020 | STOK Ungdomsløp 3 Nidarøst | D 13-14 | 28.09 | 6 /6 | 9.08 | 21.19 | 6.55 | 17.45 | 3.22 | – |
| 02.10.2019 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 46.21 | 6 /11 | 4.07 | 26.40 | 2.22 | – | – | – |
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 20.42 | 5 /14 | 1.19 | 12.34 | 0.48 | 14.51 | 2.46 | |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | D 11-12N | 19.03 | 1 /5 | 2.36 | 13.18 | 1.49 | 15.20 | 3.08 | |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | D 11-12 | 34.16 | 11 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2019 | Tradisjonsbæreren | D 11-12 | 1.14.47 | 3 /3 | 27.04 | (24.39) | 8.55 | 16.08 | 3.28 | |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | D 11-12 | 35.32 | 11 /16 | 9.26 | 19.08 | 5.05 | 14.10 | 1.49 | – |
| 26.05.2019 | KM mellomdistanse | D 11-12 | 20.22 | 3 /5 | 2.18 | 12.52 | 1.27 | 14.10 | 1.49 | – |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | D 11-12 | 13.57 | 4 /18 | 1.03 | 12.27 | 0.56 | 14.10 | 1.49 | – |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | D11-12 | 15.55 | 6 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | D 11-12 | 17.32 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2018 | Klubbmesterskap mellom | D 11-12 | 27.26 | 3 /3 | 6.58 | 17.51 | 4.32 | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | D 11-12N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | D 11-12N | 38.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2018 | KM lang/Tradisjonsbæreren | N-åpen | 23.26 | 4 /18 | 2.14 | 11.13 | 1.04 | 11.59 | 1.49 | |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | D 11-12N | 16.57 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2018 | STOK Ungdomsløp nr 5 Skogskarene | N-åpen | 21.25 | – | 2.24 | 11.54 | 1.20 | 12.15 | 1.55 | |
| 07.06.2018 | Ungdomsløp 4 | N-åpen | 37.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2018 | STOK ungdomsløp 3 | N-åpen | 19.11 | – | 5.52 | 12.48 | 3.55 | 12.38 | 2.12 | – |
| 24.05.2018 | Ungdomsløp 2 | N-åpen | 20.27 | – | 7.39 | 15.38 | 5.51 | 12.38 | 2.12 | – |
| 16.05.2018 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 18.18 | – | 1.26 | 12.58 | 1.01 | 12.38 | 2.12 | – |