Løperprofil
Sigrid Lauvstad Brenne
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
10 løp
N-rankingen
8 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.28
- Løpskapasitet
- 7.14
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.01.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1128 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0197 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1268 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0252 |
| bomVekt | 4,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2448 |
| bomStorSigma | 0,8003 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0838 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2684,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2771,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.52
- Løpskapasitet
- 13.01
- O-evne
- 4.51
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.04
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 159 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 06.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,015 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0956 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1102 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1098 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3705 |
| bomVekt | 20,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0694 |
| bomStorSigma | 0,8893 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0557 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0726 |
| havariVekt | 1,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9997 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | −0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3063,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4204,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.41
- Løpskapasitet
- 10.13
- O-evne
- 2.28
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 10.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2228 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2237 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1034 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1742 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2866 |
| bomVekt | 19,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4747 |
| bomStorSigma | 0,9441 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0646 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7474 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2413,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2994,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.33
- Løpskapasitet
- 9.00
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 12,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 29.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3394 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2678 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,125 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2977 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0223 |
| bomVekt | 3,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4431 |
| bomStorSigma | 0,7742 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9163 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2153,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2522,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 06.06.2024 STOK Ungdomsløp 4, bom 13.35 | 62 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 06.06.2024 STOK Ungdomsløp 4, bom 13.35 | 99 | – |
| Bom over ti minutter | 6 | 06.06.2024 STOK Ungdomsløp 4, bom 13.35 | 217 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2024 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 13-14 | 24.41 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Ungdomsløp nr. 5 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2024 | STOK Ungdomsløp 4 | D 13-14 | 1.09.09 | 7 /9 | 28.36 | (29.36) | 12.14 | 20.23 | 6.00 | |
| 30.05.2024 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | D 13-14 | 1.11.32 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | D 13-14 | 48.38 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2024 | HLP kveldssamling 1 3D-Orientering | D13-16 | 25.13 | 13 /20 | 6.01 | 11.10 | 2.40 | – | – | – |
| 14.09.2023 | STOK Ungdomsløp | D 13-14 | 1.07.17 | 13 /15 | 16.49 | 22.12 | 5.33 | 19.04 | 5.00 | |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | D 13-14 | 21.26 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | D 13-14 | 33.33 | 11 /14 | 3.13 | 15.41 | 1.30 | 19.14 | 4.42 | |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | D 13-14 | 49.25 | 15 /19 | 20.13 | 21.42 | 8.53 | 19.14 | 4.42 | |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | D 13-14 | 50.39 | 13 /15 | 14.30 | 22.04 | 6.19 | 19.14 | 4.42 | |
| 03.06.2023 | Trondheim Open, dag 2 | D 13-14 | 59.32 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | D 13-14 | 38.07 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | D 13-14 | 1.07.29 | 11 /14 | 14.16 | 23.35 | 4.59 | 19.15 | 3.12 | – |
| 05.10.2022 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 26.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | Nord-Østerdalsmesterskap - åpent | D 11-12 | 27.26 | 6 /6 | 3.26 | 13.27 | 1.41 | 15.04 | 2.36 | |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 11-12 | 17.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | D 11-12 | 54.55 | 7 /11 | 6.02 | 16.31 | 1.49 | 15.32 | 2.50 | |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 11-12 | 48.36 | 6 /7 | 14.34 | 17.21 | 5.12 | 15.32 | 2.50 | |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | D 11-12 | 13.20 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | D 11-12 | 18.50 | 9 /10 | 9.10 | (23.28) | 11.25 | 15.14 | 2.37 | |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | D 11-12 | 21.38 | 4 /9 | 1.49 | 13.21 | 1.07 | 15.14 | 2.37 | |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 26.01 | 5 /12 | 2.40 | 12.46 | 1.18 | 15.29 | 2.51 | |
| 12.05.2022 | Trondheim Sprintcup 5 | D 11-12 | 19.27 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2022 | Trondheim Sprintcup løp 4 | D 11-12 | 11.11 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | D 11-12 | 34.58 | 10 /10 | 3.05 | 18.14 | 1.37 | 18.47 | 3.38 | |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | D 11-12 | 1.13.56 | 19 /22 | 30.00 | 25.32 | 10.22 | 18.47 | 3.38 | |
| 12.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 1 | D 11-12 | 27.39 | 7 /13 | 2.32 | 16.22 | 1.30 | 19.20 | 3.13 | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | D 11-12 | 57.48 | – | 16.56 | (32.25) | 9.30 | 19.20 | 3.13 | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | D 11-12 | 16.49 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | D 11-12 | 47.20 | 11 /18 | 8.39 | 24.12 | 4.25 | – | – | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 36.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2021 | Trondheim Sprintcup 5 - finale | D 11-12 | 18.22 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2021 | Trondheim Sprintcup 4 | D 11-12 | 20.50 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | STOK Ungdomsløp 3 Nidarøst | D 9-10 | 22.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2020 | Ungdomsløp | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2019 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 47.30 | 7 /11 | 2.53 | 27.20 | 1.40 | – | – | – |
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | N-åpen | 16.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | N-åpen | 19.29 | – | 0.16 | 15.26 | 0.13 | 16.54 | 1.49 | |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | N-åpen | 17.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2019 | Tradisjonsbæreren | N-åpen | 1.05.00 | 4 /5 | 12.37 | 23.10 | 4.30 | 17.31 | 2.03 | |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | N-åpen | 21.01 | – | 2.44 | 15.48 | 2.03 | 15.54 | 1.24 | |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 20.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | D -10 | 33.43 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2018 | Klubbmesterskap mellom | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | N-åpen | 22.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2018 | KM lang/Tradisjonsbæreren | N-åpen | 44.08 | 15 /18 | 2.47 | 21.07 | 1.20 | 17.54 | 1.24 | |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | N-åpen | 21.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2018 | STOK Ungdomsløp nr 5 Skogskarene | N-åpen | 39.00 | – | 2.23 | 21.40 | 1.19 | 17.04 | 1.22 | |
| 31.05.2018 | STOK ungdomsløp 3 | N-åpen | 26.36 | – | 2.53 | 17.44 | 1.55 | 17.15 | 1.25 | – |
| 24.05.2018 | Ungdomsløp 2 | N-åpen | 24.21 | – | 4.17 | 18.36 | 3.16 | 17.15 | 1.25 | – |
| 16.05.2018 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 26.33 | – | 1.33 | 18.48 | 1.06 | 17.15 | 1.25 | – |