Løperprofil

Sivert Aalmo

Malvik

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

15.0016.3018.0019.3021.0022.302019STOK Ungdomsløp 1 16.05.2018: 18.46KM mellomdistanse 27.05.2018: 22.16Ungdomsløp 2 Skogskarene 23.05.2019: 17.02STOK Ungdomsløp 4 06.06.2019: 20.15Ungdomsløp 7 29.08.2019: 21.00

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.36
Løpskapasitet
8.14
O-evne
1.22
Jevnhet ±
8,0 %
Usikkerhet ±
2.03
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
88 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 02.05.2022)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3176
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1134
fartSigma (dagsform-spredning)0,0802
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1942
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,02
evidensVekt (sikkerheten)0,95
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0948
bomVekt4,92
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4762
bomStorSigma0,7946
antallBom8
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0776
havariVekt0,37
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin−0,0024
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2190,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2553,1
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.05
Løpskapasitet
12.07
O-evne
1.59
Jevnhet ±
9,4 %
Usikkerhet ±
4.54
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
91 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 29.08.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0528
fartMuRaa (evne før krymping)0,0801
fartSigma (dagsform-spredning)0,0937
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2988
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)1,01
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1142
bomVekt2,8
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5131
bomStorSigma0,8176
antallBom16
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0712
havariVekt0,13
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0
fartSesongSin−0,0016
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2858,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3325,6
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.42
Løpskapasitet
9.07
O-evne
1.35
Jevnhet ±
9,6 %
Usikkerhet ±
3.57
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
89 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 17.06.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3245
fartMuRaa (evne før krymping)−0,071
fartSigma (dagsform-spredning)0,0958
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3139
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,59
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9918
bomVekt1,7
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4837
bomStorSigma0,7988
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0327
havariVekt0,06
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0004
fartSesongSin0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2178,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2558,6
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (358 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 0 09.05.2022 Malvik #5 - Stavsjøen, bom 13.13 43 –
Bom over fem minutter 0 09.05.2022 Malvik #5 - Stavsjøen, bom 13.13 70 –
Bom over ti minutter 0 09.05.2022 Malvik #5 - Stavsjøen, bom 13.13 167 –

Løp

44 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
09.05.2022 Malvik #5 - Stavsjøen Råtass Mellom 1.36.47 – – – – – – –
02.05.2022 Malvik #4 - Sveberg Råtass Lang 41.14 – 8.09 12.16 2.25 11.17 1.32
04.10.2021 Malvik #15 - Vassåsen Råtassan 42.05 3 – – – – – –
20.09.2021 Malvik #13 - Sveberg H13-16 57.19 1 – – – – – –
30.08.2021 Malvik #10 - Ertstjønna Råtassan – DNS – – – – – –
26.08.2021 Ungdomsløp 6 H 13-14 – DNS – – – – – –
23.08.2021 Malvik #9 - Mostadmark Råtassan 45.35 3 5.32 12.34 1.32 12.07 1.11
07.06.2021 Malvik #7 - Lauvtjønna H13-16 1.34.58 DSQ – – – – – –
31.05.2021 Malvik #6 - Stavsjøen Råtassan 46.26 3 – – – – – –
03.05.2021 Malvik #4 - Hommelvik Råtassan lang 58.33 3 – – – – – –
21.09.2020 Malvik #13 - Stavsjøen C-nivå 18.42 DSQ – – – – – –
15.06.2020 Malvik #6 - Jervskogen C-nivå 28.58 1 – – – – – –
30.09.2019 Malvik #18 - Sveberg Råtassan 46.26 3 – – – – – –
17.09.2019 Malvik #16 - Mostadmark N-nivå 31.43 1 – – – – – –
12.09.2019 Ungdomsløp 8 H 11-12 0.00 Disk – – – – – –
02.09.2019 Malvik #14 - KM Lauvtjønna H11-12 21.10 DSQ – – – – – –
29.08.2019 Ungdomsløp 7 H 11-12 36.21 12 /14 5.41 21.00 3.17 18.17 2.17
26.08.2019 Malvik #13 - Jernverket N-nivå 32.46 1 – – – – – –
19.08.2019 Malvik #12 - Vollan N-nivå 44.51 1 – – – – – –
17.06.2019 Malvik #11 - Fjølstadvollåsen N-nivå 41.10 5 7.03 19.05 3.16 14.49 1.54
13.06.2019 STOK Ungdomsløp 5 H 11-12 0.00 Disk – – – – – –
06.06.2019 STOK Ungdomsløp 4 H 11-12 48.37 8 /10 7.19 20.15 3.03 17.27 2.06
27.05.2019 Malvik #8 - Lauvtjønna H11-12 (C) 42.03 1 – – – – – –
23.05.2019 Ungdomsløp 2 Skogskarene H 11-12 19.05 8 /11 1.20 17.02 1.11 16.43 1.48
09.05.2019 STOK Ungdomsløp 1 H11-12 15.44 Disk – – – – – –
25.04.2019 Trondheim sprintcup - løp 3 H 11-12 13.30 3 /4 – – – – – –
23.04.2019 Malvik #3 - Storsand N-nivå 24.51 3 6.12 19.11 4.47 13.47 1.36 –
01.04.2019 Malvik #1 - Treningsløp Midtsand C-nivå 28.58 1 – – – – – –
09.09.2018 Tour de Trondheim H 11-12N – – – – – – – –
08.09.2018 Tour de Trondheim H 11-12N 40.55 – – – – – – –
03.09.2018 Malvik #14 Vollan/Kvegjerdsmyra N-nivå 26.32 1 – – – – – –
30.08.2018 STOK Ungdomsløp nr 7 H 11-12 24.12 12 /13 – – – – – –
27.08.2018 Malvik #13 - Malviktrippelen (Jervskogen) N-nivå 21.12 5 1.01 11.31 0.33 – – –
23.08.2018 STOK Ungdomsløp 6 H11-12 47.36 14 /15 7.53 (27.49) 4.36 18.35 2.16
20.08.2018 Malvik #12 - Stavsjøen C-nivå 1.16.22 5 – – – – – –
18.06.2018 Malvik #10 - Hyllvatnet C-nivå 1.27.03 4 – – – – – –
14.06.2018 STOK Ungdomsløp nr 5 Skogskarene H 11-12N 31.32 2 /2 – – – – – –
07.06.2018 Ungdomsløp 4 H 11-12 47.26 9 /10 – – – – – –
28.05.2018 Malvik #7 - Jervskogen C-nivå 21.42 1 – – – – – –
27.05.2018 KM mellomdistanse H 11-12 38.45 5 /5 4.41 22.16 2.42 18.12 1.35 –
24.05.2018 Ungdomsløp 2 H 11-12N 35.28 2 /2 – – – – – –
16.05.2018 STOK Ungdomsløp 1 H 11-12N 21.05 2 /3 1.49 18.46 1.37 18.12 1.35 –
07.05.2018 Malvik #5 - Sveberg Råtass 16.26 – 0.45 (6.43) 0.18 9.36 0.56 –
30.04.2018 Malvik #4 - Hommelvik Råtass 21.30 – 6.34 9.55 3.02 – – –

Løp per år

2018: 16 løp1620182019: 16 løp1620192020: 2 løp220202021: 6 løp620212022: 2 løp22022