Løperprofil
Hanna Othea Raanes-Fjelnseth
Freidig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
10 løp
C-rankingen
12 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.21
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0458 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5058 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2635 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0004 |
| bomVekt | 1,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6654 |
| bomStorSigma | 0,838 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2874,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3289,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.37
- Løpskapasitet
- 7.22
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 30.03.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0957 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1789 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1911 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1866 |
| bomVekt | 9,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2258 |
| bomStorSigma | 0,6398 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2734,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2821,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.28
- Løpskapasitet
- 14.10
- O-evne
- 3.18
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.10
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 30.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1004 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1683 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0979 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1665 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2345 |
| bomVekt | 24,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6937 |
| bomStorSigma | 0,9892 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,055 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0869 |
| havariVekt | 0,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1578 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0072 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3332,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4107,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.38
- Løpskapasitet
- 11.34
- O-evne
- 3.04
- Jevnhet ±
- 11,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.23
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 23.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1012 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0808 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1188 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2081 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1251 |
| bomVekt | 15,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8009 |
| bomStorSigma | 0,9719 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0656 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8003 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2730,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3453,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.26
- Løpskapasitet
- 8.49
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3577 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2701 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,104 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3413 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0611 |
| bomVekt | 1,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4542 |
| bomStorSigma | 0,7619 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2109,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2492,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 30.10.2022 Trondheim Urban, bom 2.34 | 57 | – |
| Bom over fem minutter | 9 | 30.10.2022 Trondheim Urban, bom 7.14 | 124 | – |
| Bom over ti minutter | 50 | 10.09.2022 Nord-Østerdalsmesterskap - åpent, bom 13.33 | 239 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.02.2023 | HLP kveldssamling 2 - "Camp Åsvang" | D13-16 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.01.2023 | HLP kveldssamling 1 3D-O | D13-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2022 | Trondheim Urban | D 13-14 | 1.19.32 | 6 /7 | 11.48 | 19.14 | 2.51 | 20.11 | 3.59 | |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | D14 | 49.06 | 24 /29 | 3.55 | 20.02 | 1.36 | 19.58 | 3.41 | |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | D 13-14 | 19.00 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | Nord-Østerdalsmesterskap - åpent | D 13-14 | 1.06.52 | 7 /8 | 18.43 | 22.47 | 6.23 | 19.58 | 3.41 | |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2022 | Tour de Trondheim dag 3 | D 13-14 | 1.11.22 | 9 /9 | 3.18 | 18.04 | 0.50 | 19.58 | 3.41 | |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 13-14 | 26.30 | 14 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | KM Mellom STOK | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 13-14 | 1.38.03 | 16 /16 | 43.49 | (36.45) | 16.25 | 20.28 | 4.33 | |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | D 13-14 | 15.55 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2022 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | D 13-14 | 54.42 | 10 /11 | 14.00 | 20.46 | 5.19 | 18.33 | 3.06 | |
| 02.07.2022 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | D 13-14 | 43.52 | 9 /11 | 4.31 | 17.32 | 1.48 | 18.33 | 3.06 | |
| 01.07.2022 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | D 13-14 | 40.25 | 9 /12 | 3.06 | 18.19 | 1.24 | 18.33 | 3.06 | |
| 15.06.2022 | Klubbmesterskap 2022 | D 13-14 | 52.14 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | D 13-14 | 32.58 | 11 /15 | 2.53 | 18.48 | 1.39 | 18.09 | 2.57 | – |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | D 13-14 | 56.38 | 13 /14 | 9.27 | 20.02 | 3.21 | 18.09 | 2.57 | – |
| 27.05.2022 | Trondheim Open, dag 1. KM-sprint. | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | D 13-14 | 49.41 | 15 /17 | 13.42 | 20.22 | 5.37 | – | – | – |
| 12.05.2022 | Trondheim Sprintcup 5 | D 13-14 | 25.28 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2022 | Trondheim Sprintcup løp 4 | D 13-14 | 29.33 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2022 | Trondheim sprintcup - løp 3 | D 13-14 | 36.55 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Vårsleppet | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Vårsleppet | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2022 | Trondheim Sprintcup 2 | D 13-14 | 36.56 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2022 | Trondheim Sprintcup 2022 - løp 1 | D 13-14 | 55.17 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2022 | Hovedløpsprosjektet kveldssamling 3 | D/H13-16 Lang | 34.17 | 18 /20 | 2.17 | 11.05 | 0.44 | 11.06 | 0.27 | |
| 19.02.2022 | Byåsen Vintercup #3 | M | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2022 | HLP kveldssamling 1 med 3D-O | D13-16 | 26.42 | 18 /18 | 8.29 | (18.02) | 5.44 | 9.52 | 0.28 | |
| 16.01.2022 | Byåsen Vintercup #1 | K | 17.13 | 5 /10 | 1.50 | 9.32 | 1.01 | 9.52 | 0.28 | |
| 23.10.2021 | Åpent klubbmesterskap Byåsen IL - mellom | D 11-12 | 1.16.29 | 3 /3 | 42.40 | (31.44) | 17.42 | 17.40 | 3.56 | |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 10.31 | 3 /10 | 0.00 | 12.05 | 0.00 | 16.46 | 3.05 | |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | D 11-12 | 1.00.41 | 14 /22 | 15.37 | 20.58 | 5.24 | 17.46 | 3.19 | |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 11-12 | 25.21 | 8 /15 | 0.38 | 12.38 | 0.19 | 17.46 | 3.19 | |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | D 11-12 | 16.26 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | Klubbmesterskap | D 11-12 | 28.23 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 2 | D 11-12 | 35.56 | 5 /8 | 4.44 | 16.20 | 2.09 | 19.35 | 3.34 | |
| 12.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 1 | D 11-12 | 30.15 | 9 /13 | 6.17 | 17.55 | 3.43 | 19.35 | 3.34 | |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | D 11-12 | 39.08 | – | 8.16 | 21.58 | 4.38 | 19.35 | 3.34 | |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | D 11-12 | 17.10 | 10 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2021 | Trondheim Open, sprint | D 11-12 | 22.52 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | D 11-12 | 49.51 | 14 /18 | 12.40 | 25.30 | 6.29 | 21.53 | 4.14 | |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 25.31 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2021 | Freidig"stafetten" (individuelt løp) | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2021 | Trondheim Sprintcup 5 - finale | D 11-12 | 18.19 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2021 | Trondheim Sprintcup 4 | D 11-12 | 16.33 | 5 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2020 | Jaktprøven | DH -12 | 43.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | D 11-12 | 40.51 | 15 /15 | 5.40 | 25.06 | 3.29 | 22.21 | 4.01 | |
| 06.09.2020 | Tour de Trondheim og Student-NM | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Tour de Trondheim og Student-NM | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Tour de Trondheim og Student-NM | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2020 | Tour de Trondheim - Mellom (ungdomsløp 4) | D 11-12 | 1.31.17 | 16 | 27.51 | 29.35 | 9.01 | – | – | – |
| 30.08.2020 | KM Mellomdistanse | D 11-12 | 1.21.36 | 16 /18 | 1.20 | (56.59) | 0.56 | 21.52 | 4.13 | – |
| 29.08.2020 | Kort mellomdistanse | D 11-12 | 36.15 | 19 /25 | 5.03 | 20.29 | 2.51 | 21.52 | 4.13 | – |
| 27.08.2020 | STOK Ungdomsløp 3 Nidarøst | D 11-12 | 34.46 | 19 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | Ungdomsløp 5 | D 11-12 | 50.56 | 18 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2020 | STOK ungdomsløp Melhus | D 11-12 | 53.30 | 13 /15 | 10.13 | 24.24 | 4.40 | 21.52 | 4.13 | – |
| 24.06.2020 | Klubbmesterskap 2020 | D 11-12 | 43.11 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2020 | Ungdomsløp | D 11-12 | 1.18.13 | 15 /18 | 29.23 | 33.22 | 12.32 | – | – | – |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | D -10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | D -10 | 23.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2019 | Elgdilten | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | N-Åpen | 23.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 23.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | Åpen kort | 32.11 | – | 5.12 | 19.39 | 3.11 | 14.46 | 0.19 | – |
| 25.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | Åpen kort | 25.38 | 3 /5 | 3.02 | 14.59 | 1.46 | – | – | – |
| 11.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | Åpen kort | 27.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | N-åpen | 34.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | STOK Ungdomsløp 6 | N-åpen | 33.38 | – | 9.30 | 25.35 | 7.13 | 18.13 | 2.12 | |
| 14.06.2018 | STOK Ungdomsløp nr 5 Skogskarene | N-åpen | 30.51 | – | 2.56 | 17.09 | 1.38 | 17.10 | 1.25 | |
| 31.05.2018 | STOK ungdomsløp 3 | N-åpen | 31.04 | – | 4.17 | 20.43 | 2.51 | 17.41 | 1.23 | – |
| 24.05.2018 | Ungdomsløp 2 | N-åpen | 28.53 | – | 3.18 | 22.05 | 2.31 | 17.41 | 1.23 | – |
| 16.05.2018 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 23.12 | – | 1.05 | 16.26 | 0.46 | 17.41 | 1.23 | – |