Løperprofil
Alfred Hagen Urdalen
Notodden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
18 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 10.42
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.06
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0555 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4059 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1642 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0542 |
| bomVekt | 2,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3413 |
| bomStorSigma | 0,7627 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0735 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2846,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3144,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.07
- Løpskapasitet
- 6.55
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1584 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1244 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1509 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0253 |
| bomVekt | 4,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1646 |
| bomStorSigma | 0,6632 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2564,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2637,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.43
- Løpskapasitet
- 13.07
- O-evne
- 3.36
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 135 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0246 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2032 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,083 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1268 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1944 |
| bomVekt | 6,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,907 |
| bomStorSigma | 0,8943 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0787 |
| havariVekt | 0,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3085,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3933,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.01
- Løpskapasitet
- 11.21
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 07.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1186 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,097 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0978 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1331 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0018 |
| bomVekt | 25,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3972 |
| bomStorSigma | 0,8804 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0584 |
| havariVekt | 1,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8534 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2677,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3072 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.08
- Løpskapasitet
- 7.32
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 11.11.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5144 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,456 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0978 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,255 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9924 |
| bomVekt | 2,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,454 |
| bomStorSigma | 0,8331 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0324 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1802,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2181,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 18.04.2024 Treningsløp 1 Sætreåsen, bom 12.14 | 56 | – |
| Bom over fem minutter | 19 | 18.04.2024 Treningsløp 1 Sætreåsen, bom 12.14 | 64 | – |
| Bom over ti minutter | 19 | 18.04.2024 Treningsløp 1 Sætreåsen, bom 12.14 | 119 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.06.2024 | Telemark 2-dagers, dag 1 | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | Treningsløp 5 Mjaugetjønn/Bolkesjø | C | 32.21 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Treningsløp 2 Nordagutu | B-løype | 41.30 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Treningsløp 1 Sætreåsen | B-løype | 59.27 | 7 | 17.24 | 23.07 | 6.46 | 18.40 | 4.31 | – |
| 30.09.2023 | Porsgrunn City Race - prolog | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | Porsgrunn City Race 2023 | H 15-16 | 36.14 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | Treningsløp 13 | C-Løype | 1.05.48 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2023 | Treningsløp 12 | C | 27.43 | 2 | 0.10 | 13.09 | 0.05 | 14.28 | 1.36 | |
| 31.08.2023 | Treningsløp 11 | C-løype | 53.13 | 5 | 0.36 | 16.28 | 0.11 | 14.04 | 1.42 | |
| 24.08.2023 | Treningsløp 10 | C Løype | 53.03 | 1 | 3.41 | 12.11 | 0.51 | 14.04 | 1.42 | |
| 17.08.2023 | Treningsløp 9 | C-løype | 46.28 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | Treningsløp 7 | B-Løype | 1.10.50 | 3 | 9.25 | 20.18 | 2.42 | – | – | – |
| 03.06.2023 | KM-sprint - Telemark 2-dagers | H 15-16 | 30.54 | 8 /8 | 1.06 | 9.34 | 0.20 | – | – | – |
| 11.05.2023 | Treningsløp 5 | C-løype | 55.16 | 2 | 0.28 | 13.20 | 0.07 | 14.47 | 2.00 | |
| 04.05.2023 | Treningsløp 4 | C/B løype | 47.08 | 7 | 3.28 | 19.46 | 1.27 | – | – | – |
| 10.06.2021 | Treningsløp 8 | C-løype | 39.29 | 5 | 1.17 | 16.26 | 0.32 | 17.13 | 2.04 | |
| 05.06.2021 | Telemark 2-dagers | C-åpen 10-16 | 42.44 | – | 3.50 | 18.12 | 1.38 | 17.13 | 2.04 | |
| 27.05.2021 | Treningsløp 6 | C-løype | 1.31.35 | 10 | 18.34 | 22.19 | 4.32 | 16.27 | 2.16 | |
| 20.05.2021 | Treningsløp 5 | C-løype | 1.12.43 | 5 | 1.09 | 15.14 | 0.14 | 16.27 | 2.16 | |
| 06.05.2021 | Treningsløp 4 | C-løype | 24.36 | 6 | 1.45 | 17.06 | 1.13 | 16.27 | 2.16 | |
| 29.04.2021 | Treningsløp 3 | C-løype | 42.03 | 7 | 5.23 | 16.04 | 2.03 | 16.53 | 2.33 | |
| 22.04.2021 | Treningsløp 2 | C-løype | 23.57 | 4 | 1.09 | 13.03 | 0.38 | 16.53 | 2.33 | |
| 15.04.2021 | Treningsløp 1 | C-Løype | 1.04.25 | 12 | 10.54 | 18.27 | 3.07 | 16.53 | 2.33 | |
| 26.12.2020 | Ribbeløpet | C-klasse | 1.07.18 | 4 | 3.26 | 17.48 | 0.54 | 18.06 | 2.55 | |
| 11.11.2020 | Nattcup, Notodden, løp 5 | N-løype | 39.51 | – | 4.47 | 13.49 | 1.40 | 13.08 | 1.47 | |
| 07.11.2020 | NOL Klubbmesterskap i ultralang | C | 1.13.14 | 10 | 4.39 | 16.45 | 1.04 | 18.12 | 3.28 | |
| 04.11.2020 | Nattcup, Notodden, løp 4 | N-løype | 37.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2020 | Nattcup, Notodden, løp 1 | N | 20.09 | 3 | 0.00 | 11.33 | 0.00 | 12.39 | 1.28 | |
| 24.09.2020 | Treningsløp | C-løype | 24.54 | 4 | 0.00 | 14.25 | 0.00 | 19.10 | 4.23 | |
| 17.09.2020 | Treningsløp | C-løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | Treningsløp | C-løype | 49.02 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | Treningsløp | N-løype | 46.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2020 | Kjoseløpet | H 11-12 | 1.11.02 | 4 /4 | 30.27 | (29.15) | 12.32 | 20.08 | 4.57 | |
| 04.07.2020 | Sommerløp Notodden | H 11-12 | 32.07 | 5 /6 | 1.50 | 17.01 | 0.58 | 17.39 | 2.40 | |
| 30.10.2019 | NOLs nattcup, løp 3 | N-løype | 48.12 | 7 | 9.26 | 22.09 | 4.20 | 16.42 | 1.45 | – |
| 23.10.2019 | NOLs nattcup, løp 2 | N-løype | 24.29 | 3 | 1.25 | 19.01 | 1.06 | 16.42 | 1.45 | – |
| 28.09.2019 | Porsgrunn City Race | H 11-12 | 40.50 | 9 /11 | 13.39 | 25.05 | 8.23 | 19.05 | 4.02 | – |
| 07.09.2019 | Sprintløp med PWT-cup | H 11-12 | 27.01 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | H 11-12 | 48.33 | 20 /21 | 11.52 | 23.12 | 5.40 | – | – | – |
| 29.09.2018 | Porsgrunn City Race | N-åpen | 14.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2018 | Vårløpet | N-åpen | 33.18 | – | 2.00 | 17.23 | 1.03 | – | – | – |
| 13.05.2018 | Bøløpet | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |