Løperprofil
Andreas Vaksdal Tveitdal
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.39
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 29.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0892 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2837 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0909 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2274 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0236 |
| bomVekt | 3,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4271 |
| bomStorSigma | 0,878 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0748 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0029 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2755,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3101,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.14
- Løpskapasitet
- 7.03
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.03.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2739 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0696 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2319 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0967 |
| bomVekt | 3,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1178 |
| bomStorSigma | 0,6295 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0847 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2611,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2683,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.08
- Løpskapasitet
- 9.07
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 22.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3403 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0564 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,098 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2617 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9914 |
| bomVekt | 2,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5142 |
| bomStorSigma | 0,8955 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2144,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2621,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.51
- Løpskapasitet
- 11.04
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1428 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0451 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1011 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2594 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9901 |
| bomVekt | 3,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5341 |
| bomStorSigma | 0,8072 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2614 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3034,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.39
- Løpskapasitet
- 8.12
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 4.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,429 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1345 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0968 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3463 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9639 |
| bomVekt | 0,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8119 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1962,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2307,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 29.05.2021 KM Mellom (HOK-ranking 2/2021), bom 6.56 | 93 | – |
| Bom over fem minutter | 5 | 29.05.2021 KM Mellom (HOK-ranking 2/2021), bom 6.56 | 155 | – |
| Bom over ti minutter | 248 | hele karrieren siden 2018 | 248 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.05.2021 | KM Mellom (HOK-ranking 2/2021) | D/H 10-16C | 30.56 | – | 9.03 | 18.20 | 5.22 | 14.15 | 1.36 | |
| 20.04.2021 | Sprintcup 1 Bergen | H13-15 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2021 | vintercup Fana | H 11-16 | 35.42 | 3 /6 | 1.09 | 11.24 | 0.22 | 11.05 | 0.13 | |
| 03.11.2020 | Urb-O #1 vinteren 2020-2021 | H-16 | 44.57 | 4 /5 | 3.57 | 13.20 | 1.10 | 11.14 | 0.15 | – |
| 27.10.2020 | vintercup 1 Fana | H10-12 | 52.20 | 3 /4 | 4.25 | 17.23 | 1.28 | 16.47 | 1.37 | – |
| 13.10.2020 | Vintercup #1 Gneist | BC | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2020 | klubbmesterskap Fana IL | H -12 | 50.00 | 5 /5 | 10.08 | 24.47 | 5.01 | – | – | – |
| 22.09.2020 | Pokalkamp 3 Bergen - Skagemarken | H11-12N | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2020 | Pokalkamp 3 Bergen - Skagemarken | H11-13 | 28.07 | 5 /7 | 0.49 | 15.51 | 0.28 | 16.26 | 1.29 | – |
| 21.01.2020 | vintercup 3 Fana | HN | 15.54 | 5 /6 | 1.31 | 13.37 | 1.18 | 13.06 | 0.35 | |
| 17.12.2019 | vintercup 2 Fana | HN | 18.40 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.11.2019 | vintercup 1 Fana | HN | 12.25 | 3 /6 | 0.16 | 11.49 | 0.15 | 12.17 | 0.37 | |
| 05.11.2019 | Urb-O løp 1 Individuell start | HN | 21.49 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2019 | HOK-rankingfinale 2019 | D/H 11-12N | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2019 | klubbmesterskap Fana IL | H N | 11.50 | 2 /5 | 0.00 | 8.02 | 0.00 | – | – | – |
| 01.10.2019 | Sprintcupfinale Bergen | H-12 | 30.41 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | H11-13 | 24.02 | 10 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Sprintcup 4 Bergen | H-12 | 40.27 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Pokalkamp 5 Bergen | H11-12N | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Pokalkamp 5 Bergen | H11-13 | 39.04 | 11 /11 | 9.28 | (36.29) | 8.50 | 18.21 | 2.07 | – |
| 04.06.2019 | Pokalkamp 4 Bergen | H11-12N | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Pokalkamp 4 Bergen | H11-13 | 35.01 | 5 /9 | 2.34 | 16.41 | 1.13 | – | – | – |
| 28.05.2019 | klubbmesterskap Fana IL | H-12 | 34.45 | 1 /3 | 4.44 | 11.34 | 1.35 | – | – | – |
| 21.05.2019 | Pokalkamp 3 Bergen | H11-13 | 23.20 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen C | 22.07 | 8 /19 | 0.49 | 14.56 | 0.33 | 12.15 | 0.37 | |
| 30.04.2019 | Sprintcup 2 Bergen | HN | 9.56 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 07.03.2019 | vintercup nr.5 Fana IL | HN | 16.37 | 3 /9 | 0.45 | 10.53 | 0.29 | 11.57 | 0.37 | – |
| 07.02.2019 | vintercup nr.4 Fana IL | HN | 32.06 | 1 /3 | 1.43 | 9.57 | 0.32 | – | – | – |
| 01.11.2018 | vintercup nr.1 Fana IL | HN | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Pokalkampfinale Bergen | D/H-10N | 25.53 | 2 /14 | 0.17 | 14.57 | 0.10 | 13.53 | 0.49 | – |
| 08.05.2018 | Pokalkamp 1 Bergen | D/H-10N | 25.35 | – | 1.34 | 17.14 | 1.03 | – | – | – |