Løperprofil
Sindre Soltveit
Trollelg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.16
- Løpskapasitet
- 9.55
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1321 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2231 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0838 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1872 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1373 |
| bomVekt | 2,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4672 |
| bomStorSigma | 0,7463 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0759 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2638,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2997,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.56
- Løpskapasitet
- 12.13
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0465 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,13 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0842 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1867 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9175 |
| bomVekt | 3,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4627 |
| bomStorSigma | 0,859 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0568 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2874 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3279,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.27
- Løpskapasitet
- 11.43
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0846 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0501 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0855 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2231 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0614 |
| bomVekt | 4,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,452 |
| bomStorSigma | 0,7882 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2766,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3175,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.19
- Løpskapasitet
- 6.48
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.38
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6169 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5313 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,362 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0028 |
| bomVekt | 0,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8111 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1627 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1986,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 52 | 10.06.2021 Ungdomsløp 4 Skogskarene, bom 2.37 | 52 | – |
| Bom over fem minutter | 94 | 14.01.2019 Vinterkarusell 1, disk | 94 | – |
| Bom over ti minutter | 94 | 14.01.2019 Vinterkarusell 1, disk | 94 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 39.42 | 38 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 39.42 | 51 /63 | 3.08 | 16.25 | 1.18 | 14.21 | 1.22 | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Medelsvår 3 km | 40.51 | 13 /45 | 0.54 | 16.40 | 0.22 | 15.14 | 1.07 | – |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | C-åpen 13-20 | 16.53 | 2 /2 | 3.09 | 19.24 | 3.37 | 16.01 | 1.19 | |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | C-åpen 10-16 | 35.00 | – | 1.36 | 18.16 | 0.50 | 15.40 | 1.01 | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | H 13-14 | 44.04 | 4 /5 | 3.28 | 20.35 | 1.37 | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | Cåpen | 33.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2020 | KM natt, Smistad | Gjester-Kort (hvit) | 1.19.15 | 5 | 7.18 | 28.00 | 2.35 | – | – | – |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | Cåpen | 27.45 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | H 11-12N | 20.09 | 3 /4 | 0.59 | 16.30 | 0.48 | – | – | – |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | H 11-12N | 17.32 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2019 | Vinterkarusell 1 | Mellom | 51.49 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2018 | Trollelgkarusell 3 | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | N-åpen | 17.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2018 | Trollelgkarusell 2 / Klubbmesterskap | N-åpen | 14.28 | – | 1.23 | 12.50 | 1.14 | – | – | – |
| 07.06.2018 | Ungdomsløp 4 | N-åpen | 9.07 | – | – | – | – | – | – | – |