Løperprofil
Åse Marie Halaas Appenzeller
Fossum
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
5 løp
N-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.15
- Løpskapasitet
- 8.16
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3131 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3734 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0807 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1054 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8757 |
| bomVekt | 12,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4244 |
| bomStorSigma | 0,7311 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2200,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2462,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.05
- Løpskapasitet
- 7.26
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 04.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5401 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,563 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,074 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1872 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,898 |
| bomVekt | 8,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5356 |
| bomStorSigma | 0,8373 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,047 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0658 |
| havariVekt | 0,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7878 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1752,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2144,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.26
- Løpskapasitet
- 7.37
- O-evne
- 0.49
- Jevnhet ±
- 13,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.01
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 07.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5078 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5478 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1309 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2145 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7515 |
| bomVekt | 10,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1894 |
| bomStorSigma | 0,681 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0355 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,032 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8538 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1821 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2017,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 01.11.2025 Kneskjælven 2025, bom 2.04 | 143 | – |
| Bom over fem minutter | 92 | 24.04.2022 Smaaleneneløpet, bom 5.58 | 233 | – |
| Bom over ti minutter | 326 | hele karrieren siden 2018 | 326 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2025 | Kneskjælven 2025 | D16 | 2.25.28 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2024 | Kneskjælven 2024 | D16 | 2.13.10 | 1 | 7.35 | 8.50 | 0.30 | 10.26 | 0.55 | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | C-åpen 10-16 | 20.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | C-åpen 10-16 | 6.54 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | Kneskjælven 2022 | D16 | 2.37.42 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2022 | Rekruttløp Fossum IF | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Pinseløpet dag 2, på Skrim ved KOL & OTO | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinseløpet dag 1, på Skrim ved KOL & OTO | D 11-12 | 11.59 | 2 /16 | 0.26 | 9.18 | 0.20 | 11.13 | 1.21 | |
| 26.05.2022 | Eikerløpet | D 11-12 | 25.32 | 2 /10 | 2.01 | 10.53 | 0.52 | 11.54 | 1.30 | |
| 14.05.2022 | Fossumløpet 2022 med Trimtex-cup | D 11-12 | 25.07 | 2 /16 | 1.15 | 10.35 | 0.32 | 11.54 | 1.30 | |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | D 11-12 | 30.30 | 13 /24 | 8.54 | 14.30 | 4.14 | 13.09 | 2.05 | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | D 11-12 | 25.20 | 6 /28 | 1.55 | 11.27 | 0.52 | 13.09 | 2.05 | – |
| 06.11.2021 | Kneskjælven BOS | D16 | 2.50.51 | 2 | 1.03 | 9.47 | 0.04 | 11.55 | 0.24 | – |
| 07.09.2021 | Rekruttløp for Fossum-rekrutter | N2-åpen | 22.58 | – | 0.45 | 10.38 | 0.21 | 10.54 | 0.25 | |
| 24.08.2021 | Fossum Klubbmesterskap | N-løype | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom og PWT-cup | D 9-10 | 24.02 | 1 /3 | 1.09 | 10.42 | 0.31 | 11.18 | 0.28 | |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2021 | Jonsokløpet | N2åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2021 | Askerløpet med Trimtex Cup | N2-åpen 10-16 | 35.36 | 1 /10 | 2.00 | 10.36 | 0.36 | 11.23 | 0.30 | |
| 25.05.2021 | Fossum rekrutt treningsløp | D 9-10 | 28.44 | – | 1.03 | 10.12 | 0.22 | 11.48 | 0.31 | |
| 01.09.2020 | Rekrutt og råtassløp | N-åpen L | 20.12 | 2 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Fossum Klubbmesterskap | N-løype | 33.20 | 29 | 0.21 | 18.56 | 0.12 | 13.55 | 0.32 | |
| 13.10.2019 | Marum-mila | N-2.5 km | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2019 | Jonsokløpet | D 9-10 | 24.55 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | D 9-10 | 27.22 | – | 0.50 | 14.26 | 0.26 | 15.03 | 0.36 | |
| 30.05.2019 | Eikerløpet | D9-10 | 33.46 | – | 1.33 | 15.42 | 0.43 | 15.07 | 0.37 | |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 30.08 | – | 1.10 | 16.05 | 0.37 | 15.07 | 0.37 | |
| 05.05.2019 | Skjærgårdsløpene | D -10 | 26.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2019 | Smaaleneneløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | N-åpen | 20.55 | – | 0.14 | 14.13 | 0.10 | 15.03 | 0.40 | |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | D -10 | 42.27 | – | 3.52 | 15.56 | 1.27 | 15.03 | 0.40 | |
| 06.04.2019 | Norwegian Spring - Vårspretten | D -10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Askerløpet med Trimtex Cup | N-åpen | 22.07 | – | 0.01 | 14.24 | 0.01 | 15.13 | 0.32 | |
| 25.08.2018 | KM langdistanse og PWT-cup | N-åpen | 32.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2018 | Veritas Sommerløp Linderudkollen | N-løype | 33.20 | 29 | 0.21 | 19.16 | 0.12 | 16.13 | 0.35 | |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | Dir N | 53.42 | 24 /47 | 3.56 | 15.30 | 1.08 | – | – | – |
| 10.06.2018 | Jonsokløpet | N-åpen | 0.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2018 | Ringeriksløpet | N-åpen | 19.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2018 | Pinseløpet, dag 1, med Junior Løpstest | N-åpen | 45.16 | – | 0.47 | 16.44 | 0.17 | 16.11 | 0.41 | – |
| 10.05.2018 | Eikerløpet | N-åpen | 37.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Kløftefossløpet | N-åpen | 39.28 | – | 2.02 | 16.58 | 0.52 | 16.11 | 0.41 | – |
| 22.04.2018 | Lørdagskjappen | N-åpen | 26.16 | – | 0.44 | 16.45 | 0.28 | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 31.33 | – | – | – | – | – | – | – |