Løperprofil
Amalie Tonjer
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
11 løp
N-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.36
- Løpskapasitet
- 11.35
- O-evne
- 1.00
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0248 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2877 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,079 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1756 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0138 |
| bomVekt | 2,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2938 |
| bomStorSigma | 0,7359 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0728 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3084,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3352,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.51
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2155 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0682 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1177 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0715 |
| bomVekt | 4,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3156 |
| bomStorSigma | 0,7052 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,081 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2427,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2790,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.43
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 2.41
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 10.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0926 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1225 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,121 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0634 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2411 |
| bomVekt | 54,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6183 |
| bomStorSigma | 0,9198 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0349 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0625 |
| havariVekt | 3,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0116 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9456 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0056 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3315,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3947,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.34
- Løpskapasitet
- 10.41
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 09.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1675 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1216 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1153 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0983 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9931 |
| bomVekt | 17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6101 |
| bomStorSigma | 0,8478 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0303 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0298 |
| havariVekt | 1,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6558 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0053 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2554,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3003,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 10.07.2025 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 12.02 | 79 | – |
| Bom over fem minutter | 7 | 10.07.2025 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 12.02 | 101 | – |
| Bom over ti minutter | 7 | 10.07.2025 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 12.02 | 295 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2025 | Blodslitet | D 11-12 | 56.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | D12 | 59.09 | 14 /16 | 18.56 | 24.21 | 7.48 | 18.46 | 3.19 | |
| 09.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | D12 | 42.45 | 14 /16 | 10.45 | 19.27 | 4.53 | 18.46 | 3.19 | |
| 08.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | D12 | 50.04 | 13 /16 | 12.58 | 20.32 | 5.19 | 18.46 | 3.19 | |
| 06.07.2025 | Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång | D12 | 32.51 | 7 /12 | 0.32 | 16.05 | 0.16 | 18.46 | 3.19 | |
| 05.07.2025 | Gotlands 2-dagars, etapp 1, medel | D12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Løvspretten | D 11-12 | 36.26 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten | D 11-12 | 50.20 | 7 /10 | 11.27 | (26.52) | 6.07 | 17.46 | 2.30 | |
| 25.05.2025 | Huldersprinten - Langdistanse | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 2 | Rekrutt | 1.01.29 | 7 /10 | 11.24 | 17.03 | 3.10 | 14.51 | 2.15 | |
| 21.09.2024 | O-troll-festivalen | D 11-12 | 28.10 | 5 /16 | 3.05 | 16.41 | 1.50 | 16.56 | 1.59 | |
| 17.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | d11-12 | 36.02 | 10 /11 | 3.11 | 22.15 | 1.58 | 16.56 | 1.59 | |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d13-14 | 54.10 | 2 /4 | 5.17 | 17.18 | 1.41 | – | – | – |
| 01.09.2024 | Ringeriksløpet | D 11-12 | 49.58 | 2 /2 | 10.17 | 19.31 | 4.01 | 16.56 | 1.59 | |
| 07.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | D 11-12 | 1.03.33 | 4 /4 | 11.45 | 20.27 | 3.47 | 16.55 | 2.02 | – |
| 06.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | D 11-12 | 24.50 | 2 /4 | 1.41 | 16.23 | 1.07 | 16.55 | 2.02 | – |
| 05.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | D 11-12 | 21.23 | 3 /3 | 0.16 | 15.14 | 0.11 | 16.55 | 2.02 | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 1 | 26.07 | 36 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | D 11-12 | 10.56 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | D 11-12 | 46.32 | 24 /33 | 5.40 | 17.29 | 2.08 | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | D 9-10 | 49.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | D 9-10 | 24.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | D 9-10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | D 9-10 | 27.24 | 16 /28 | 6.14 | 15.28 | 3.31 | 15.23 | 1.48 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | D 9-10 | 25.44 | 24 /31 | 1.05 | 16.05 | 0.41 | 15.23 | 1.48 | |
| 24.05.2023 | NSK klubbcup #1 | N1-åpen | 23.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | D 9-10 | 25.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | D 9-10 | 20.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | D 9-10 | 24.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | D 9-10 | 49.44 | 11 /15 | 5.34 | 18.05 | 2.01 | 16.01 | 1.45 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | D 9-10 | 39.41 | 15 /21 | 9.01 | 17.49 | 4.03 | 16.01 | 1.45 | |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 21.34 | – | 1.32 | 17.45 | 1.16 | 16.19 | 0.46 | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | D 9-10 | 43.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | D 9-10 | 41.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 9-10 | 17.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 9-10 | 27.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 9-10 | 35.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 9-10 | 37.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2022 | Løvspretten | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Elgdilten | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | N1-åpen | 27.10 | 18 /37 | 2.52 | 16.21 | 1.44 | 15.00 | 1.12 | |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | D 9-10 | 17.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | Halden O-Meeting Lang | D 9-10 | 29.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | D 9-10 | 42.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | N-åpen | 47.21 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | D 9-10 | 36.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM Sprint (Mjølnerløpet) | D 9-10 | 29.53 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Trolloween | – | 67 /130 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | N-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Råtassløp #3 | D8-12N | 33.45 | – | 1.39 | 20.21 | 1.00 | – | – | – |
| 11.08.2019 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2019 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten Dalsbygda | N-åpen | 42.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | N-åpen | 32.09 | – | 2.02 | 17.09 | 1.05 | 17.06 | 0.50 | |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2019 | Vårløpet | N-åpen | 29.32 | – | 2.24 | 18.28 | 1.30 | 17.25 | 0.50 | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | N-åpen | 34.58 | – | 1.29 | 18.51 | 0.48 | 17.49 | 0.38 | – |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troloween | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Høydepunktet m/Trimtex-Cup | N-åpen | 27.55 | – | 0.50 | 20.24 | 0.37 | – | – | – |
| 03.06.2017 | Pinsesprinten | Råtass | 11.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2015 | Pinsesprinten | Råtass | 10.00 | – | – | – | – | – | – | – |