Løperprofil
Mathea Meland Kongsland
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.40
- Løpskapasitet
- 11.29
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0151 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,306 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0793 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1948 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9105 |
| bomVekt | 1,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4992 |
| bomStorSigma | 0,8242 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3055,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3371,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.01
- Løpskapasitet
- 11.39
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 4.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0912 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0073 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0833 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2581 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9765 |
| bomVekt | 1,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7481 |
| bomStorSigma | 0,9053 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0697 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8718 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2748,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3307,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.43
- Løpskapasitet
- 9.22
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 08.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2966 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2253 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0946 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2586 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0184 |
| bomVekt | 3,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3298 |
| bomStorSigma | 0,7491 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,651 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2239,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2561,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 28.09.2021 Nattpotta - Klubbmesterskapet natt, bom 4.01 | 55 | – |
| Bom over fem minutter | 12 | 28.09.2021 Nattpotta - Klubbmesterskapet natt, bom 8.24 | 88 | – |
| Bom over ti minutter | 20 | 17.10.2020 Klubbmesterskap FSK 2020 Corona Light Edition, bom 14.49 | 128 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.05.2022 | Østmarka Open 2 | Damer-AK | 52.48 | 1 /4 | 0.00 | 14.25 | 0.00 | 14.37 | 0.57 | – |
| 28.09.2021 | Nattpotta - Klubbmesterskapet natt | D 13-14 | 38.38 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2021 | Huldersprinten - KM Natt | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2021 | Sommersamling 13-16 Langdistanse | D13-16C | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2021 | Sommersamling 13-16 Sprint | D13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.10.2020 | Grankvistløpet | D 11-12 | 42.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Klubbmesterskap FSK 2020 Corona Light Edition | D 11-12 | 1.08.27 | 4 /4 | 21.08 | 25.02 | 7.44 | 18.47 | 3.26 | |
| 08.09.2020 | Østmarka Open 11 | N-åpen | 26.35 | – | 3.52 | 13.54 | 2.01 | 12.54 | 1.06 | |
| 01.09.2020 | Østmarka Open 10 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Østmarka Open 6 | D 11-12 | 1.06.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Østmarka Open 5 | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | N-åpen | 1.07.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | KM Natt AOOK - Høydepunktet | N-åpen | 32.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Østmarka Open 10 | N-åpen | 27.25 | – | 0.37 | 12.42 | 0.17 | 13.41 | 0.54 | |
| 10.09.2019 | Østmarka Open 9 | D 11-12 | 1.13.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Østmarka Open 8 | N-åpen | 42.10 | – | 0.02 | 13.44 | 0.01 | 13.41 | 0.54 | |
| 27.08.2019 | Østmarka Open 7 | D 11-12 | 47.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Østmarka Open 6 | D 11-12 | 54.39 | 5 /7 | 9.19 | 19.42 | 3.22 | 17.01 | 2.00 | – |
| 21.05.2019 | Østmarka Open 1 | D 11-12 | 39.17 | 1 /5 | 6.22 | 23.52 | 3.52 | – | – | – |
| 20.05.2019 | Østmarka Open 1 | D 11-12 | 39.17 | 1 | 6.04 | 13.04 | 2.01 | – | – | – |
| 18.09.2018 | Østmarka Open - Løp 5 | D 11-12 | 37.47 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Østmarka Open - Løp 4 | N-åpen | 21.31 | – | 2.38 | 13.47 | 1.41 | 13.10 | 1.04 | |
| 28.08.2018 | Østmarka Open - Løp 2 | N-åpen | 47.38 | – | 1.20 | 13.49 | 0.23 | 13.48 | 0.55 | |
| 21.08.2018 | Østmarka Open - Løp 1 | N-åpen | 24.45 | – | 2.57 | 13.55 | 1.40 | 13.48 | 0.55 | |
| 12.06.2018 | Østmarka-karusellen m/klubbmesterskap | D10 | 21.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 4 | N-åpen | 18.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 3 | D -10 | 20.30 | – | 0.43 | 14.42 | 0.31 | 14.57 | 1.16 | – |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | DRekrutt | 19.08 | 9 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | Østmarka-karusellen 1 | N-Åpen | 38.09 | – | 4.10 | 15.50 | 1.44 | 14.57 | 1.16 | – |
| 15.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 6 | N-åpen | 34.43 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 5 | D 11-12 | 56.24 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp | N-åpen | 44.21 | 14 /20 | 2.37 | 19.42 | 1.10 | – | – | – |