Løperprofil
Anke Schmiedeberg
SV Turbine Neubrandenburg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
20 løp
Sprintrankingen
15 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.52
- Løpskapasitet
- 18.10
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 14 %
- Distanseprofil
- best på lange (−3,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,47 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4859 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1205 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0245 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6089 |
| bomVekt | 102,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3947 |
| bomStorSigma | 0,7973 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1363 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0738 |
| havariVekt | 9,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0501 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9125 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0163 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4834,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5021 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.00
- Løpskapasitet
- 11.54
- O-evne
- 0.06
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 51 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3838 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4001 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,056 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0224 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7326 |
| bomVekt | 99,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9327 |
| bomStorSigma | 0,5706 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0379 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0825 |
| havariVekt | 4,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0178 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7843 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0046 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4410,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4449 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.42
- Løpskapasitet
- 17.23
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 25.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3064 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3405 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0902 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0628 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7754 |
| bomVekt | 24,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3489 |
| bomStorSigma | 0,862 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0982 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1524 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0125 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4092,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4398,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.25
- Løpskapasitet
- 14.39
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1386 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2323 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1406 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9369 |
| bomVekt | 3,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5608 |
| bomStorSigma | 0,8291 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0668 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3460,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3876,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 03.10.2026 Deutsche Meisterschaften Lang 2026, bom 3.43 | 189 | – |
| Bom over fem minutter | 195 | 08.02.2025 XIV PREMI-O CV 2025 - Larga, bom 5.03 | 195 | – |
| Bom over ti minutter | 360 | 10.09.2023 Höstracet, medel, bom 10.04 | 360 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Deutsche Meisterschaften Lang 2026 | DirKS | 53.52 | 16 /29 | 4.01 | 23.52 | 1.47 | 18.52 | 0.42 | |
| 14.08.2026 | Azymut Cup 2026 - Day 5 | O-Short | 43.24 | 5 /12 | 5.07 | 21.40 | 2.33 | 17.39 | 0.47 | |
| 12.08.2026 | Azymut Cup 2026 - Day 4 | O-Short | 36.32 | 5 /18 | 1.35 | 16.53 | 0.44 | 17.39 | 0.47 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | W55B | 24.14 | 43 /55 | 0.32 | 12.25 | 0.16 | 12.00 | 0.06 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | W55-1 | 23.36 | 50 /57 | 0.36 | 12.20 | 0.19 | 12.00 | 0.06 | |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | Green/Verde | 47.06 | 8 /48 | 2.25 | 17.15 | 0.53 | 16.58 | 0.49 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | Green/Verde | 40.01 | 3 /40 | 1.24 | 16.08 | 0.34 | 16.58 | 0.49 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | White/Branco | 28.31 | 8 /35 | 0.28 | 14.30 | 0.14 | 16.58 | 0.49 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | White/Branco | 13.58 | 1 /8 | 0.06 | 10.59 | 0.05 | 11.48 | 0.07 | |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | Orange 3,0 | 47.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 1, lång | Orange 3,0 | 1.07.10 | 10 /21 | 1.41 | 17.18 | 0.26 | 18.39 | 1.14 | |
| 04.10.2025 | DM-Lang + WRE | DirKS (Direktbahn, kurz & schwer) | 38.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2025 | BRL Sprint (DPT) | D55 (Damen ab 55) | 21.46 | 14 /23 | 0.14 | 11.56 | 0.08 | 12.10 | 0.07 | |
| 13.04.2025 | FK Åsen, medel | Orange 3,0 | 52.51 | 42 /56 | 2.37 | 21.25 | 1.04 | 20.04 | 1.36 | |
| 05.04.2025 | Deutsche Meisterschaften Sprint-OL 2025 | DirKS | 21.35 | 43 /58 | 0.55 | 13.20 | 0.34 | 12.16 | 0.08 | |
| 23.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 3 | K55 | 38.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 1 | K55 | 46.15 | 13 /14 | 0.24 | 19.50 | 0.10 | 19.05 | 1.08 | |
| 22.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 2 | K55 | 47.38 | 14 /14 | 2.29 | 22.15 | 1.10 | 19.05 | 1.08 | |
| 09.02.2025 | XIV PREMI-O CV 2025 - Media | OPEN NARANJA | 56.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2025 | XIV PREMI-O CV 2025 - Larga | OPEN NARANJA | 57.07 | 5 /21 | 10.00 | 18.47 | 3.17 | 17.47 | 1.12 | |
| 07.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 4 | D21C | 1.08.17 | 2 /19 | 7.43 | 17.48 | 2.01 | 18.17 | 1.05 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W55B | 19.00 | 54 /81 | 0.08 | 11.29 | 0.05 | 11.56 | 0.08 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W55-2 | 21.34 | 40 /60 | 0.04 | 11.15 | 0.02 | 11.56 | 0.08 | |
| 15.06.2024 | DM Sprint 2024 Quali | DirML | 25.14 | 19 /30 | 1.35 | 13.55 | 0.52 | 12.44 | 0.10 | |
| 19.05.2024 | BRL 2024 Mohorn | DirML | 1.07.47 | 19 /28 | 6.15 | 21.08 | 1.57 | 18.35 | 0.58 | |
| 18.05.2024 | DM Mittel 2024 | DirML | 35.18 | 13 /26 | 1.00 | 20.38 | 0.35 | 18.35 | 0.58 | |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 51.29 | 13 /20 | 4.40 | 20.09 | 1.50 | – | – | – |
| 05.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E8 | Srednia | 40.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E7 | Srednia | 1.14.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E1 | Srednia | 52.51 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E2 | Srednia | 32.30 | 5 /9 | 1.34 | 14.55 | 0.43 | 12.29 | 0.08 | |
| 07.04.2024 | Våryran, medel | Medelsvår 3 km | 54.51 | 30 /49 | 0.45 | 18.10 | 0.15 | 19.16 | 1.45 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | Difficult Short | 1.04.49 | 20 /36 | 16.03 | 22.31 | 5.34 | 16.30 | 0.59 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | Difficult Short | 49.58 | 18 /37 | 2.02 | 18.34 | 0.45 | 16.30 | 0.59 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | Easy Short | 26.51 | 4 /33 | 0.21 | 13.02 | 0.10 | 16.30 | 0.59 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | Easy Short | 33.27 | 2 /40 | 2.46 | 12.57 | 1.04 | 16.30 | 0.59 | |
| 10.09.2023 | Höstracet, medel | Medelsvår 3 km | 1.07.34 | 12 /22 | 11.27 | 21.10 | 3.35 | 20.01 | 2.21 | – |
| 09.09.2023 | Höstracet, medel (publiktävling Ungdoms-SM) | Medelsvår 3 km | 1.01.06 | 12 /23 | 8.25 | 21.11 | 2.55 | 20.01 | 2.21 | – |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | W55-B | 15.56 | 47 /72 | 0.08 | 11.45 | 0.06 | 11.22 | 0.09 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | W55-1 | 20.09 | 51 /75 | 0.01 | 11.07 | 0.01 | 11.22 | 0.09 | |
| 10.04.2023 | Växjödubbeln, dag 2, lång | D55 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2023 | Växjödubbeln, dag 1, medel | D55 | 1.07.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2023 | Nackheträffen | Medelsvår 3 km | 1.07.21 | 34 /44 | 1.35 | 19.43 | 0.28 | – | – | – |
| 07.04.2023 | Friskusträffen | D55 | 57.23 | 18 /18 | 1.21 | 21.49 | 0.31 | 20.18 | 0.53 | |
| 05.02.2023 | XII PREMI-O CV 2023 | F-55 | 1.12.21 | 15 /25 | 4.54 | 21.50 | 1.29 | 19.11 | 0.56 | – |
| 04.02.2023 | XII Premi-O CV 2023 (SPRINT) | F-55 | 22.37 | 13 /20 | 0.32 | 11.45 | 0.17 | 11.21 | 0.10 | |
| 03.09.2022 | DM Sprint / WRE: Qualifikation | D55- B | 21.29 | 12 /17 | 0.33 | 11.58 | 0.18 | 11.18 | 0.11 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W55-B | 21.05 | 36 /78 | 0.05 | 11.18 | 0.03 | 11.01 | 0.13 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W55-2 | 27.02 | 63 /79 | 3.30 | 13.20 | 1.44 | 11.01 | 0.13 | – |
| 20.05.2018 | Pinseløpet, dag 2, med Junior Norgescup Langdistanse | DIRC | 50.17 | 15 /26 | 1.01 | 17.52 | 0.22 | 17.29 | 0.59 | – |
| 19.05.2018 | Pinseløpet, dag 1, med Junior Løpstest | DIRC | 52.37 | 17 /27 | 4.42 | 19.27 | 1.44 | 17.29 | 0.59 | – |