Løperprofil
Eskil Berge
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
5 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.25
- Løpskapasitet
- 10.12
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 16.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1027 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1444 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0791 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1218 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9296 |
| bomVekt | 4,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5476 |
| bomStorSigma | 0,7617 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0737 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2715,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3037,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.52
- Løpskapasitet
- 10.40
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.00
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 03.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1795 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1553 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0888 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0754 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2529 |
| bomVekt | 30,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3987 |
| bomStorSigma | 0,9331 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0562 |
| havariVekt | 1,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6746 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | −0,0082 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2517 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3035,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.40
- Løpskapasitet
- 9.02
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 23.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3344 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2593 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,109 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1547 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1256 |
| bomVekt | 8,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3938 |
| bomStorSigma | 0,7792 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0298 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6388 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2160 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2548 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 03.06.2025 Ungdomscup 4 - Tananger, bom 4.04 | 93 | – |
| Bom over fem minutter | 20 | 25.05.2025 Kretsløp Alsvik, bom 10.09 | 238 | – |
| Bom over ti minutter | 20 | 25.05.2025 Kretsløp Alsvik, bom 10.09 | 468 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.09.2025 | Klubbløp Torsdagstrening | Åpen C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomscup 4 - Tananger | H 11-12 | 29.24 | 2 /7 | 5.36 | 17.04 | 3.15 | 15.20 | 2.16 | |
| 25.05.2025 | Kretsløp Alsvik | H 11-12 | 34.31 | 2 /5 | 10.30 | 17.13 | 5.14 | 15.23 | 2.24 | |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Ungdomscup 1 Njåskogen | H 11-12 | 20.42 | 2 /5 | 3.01 | 15.16 | 2.14 | 15.23 | 2.24 | |
| 14.12.2024 | Klubbmesterskap Sandnes IL | H11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | H 11-12 | 52.41 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Finale | H 11-12 | 23.14 | 6 /9 | 4.16 | 17.25 | 3.12 | 16.24 | 2.19 | |
| 17.09.2024 | Ungdomscup og nærløp Bogafjell | H 11-12 | 37.40 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Nærløp med ungdomscup | H 11-12 | 18.35 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Nærløp Selshammeren | C-åpen | 30.54 | 2 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2024 | Nærløp-Ungdomscup - Alsvik | H 11-12 | 35.28 | 6 /7 | 5.14 | 18.15 | 2.42 | 16.04 | 2.08 | – |
| 04.06.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Arboret | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nærløp m/ungdomscup | H 11-12 | 36.31 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Nærløp m/ungdomscup | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Nærløp Sælandsfjellet | NY | 25.25 | 5 /9 | 2.31 | 15.37 | 1.33 | 14.48 | 1.00 | – |
| 11.11.2023 | SI Klubbmesterskap, Melshei | N-Åpen | 40.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | Ungdomscup Finale i Ølbergskogen | H 9-10 | 19.35 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Ungdomscup 5 Austrått | H 9-10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Ungdomscup 4 | H 9-10 | 31.24 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2023 | Ungdomscup 2, Lundekvam | H 9-10 | 25.19 | 1 /1 | 1.06 | 12.51 | 0.34 | 13.46 | 1.48 | |
| 02.05.2023 | Ungdomscup 1 | H 9-10 | 29.14 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.11.2022 | Klubbmesterskap Sandnes IL | H10 | 32.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Ranking finale Kubbetjørn | H 9-10 | 43.13 | 3 /6 | 7.09 | 14.34 | 2.25 | 13.57 | 1.57 | |
| 14.06.2022 | Ungdomscup Løp 3 - Sandvedparken | H10 | 29.15 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Ungdomscup løp 2 Arboretet | H10 | 19.11 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2022 | Nordsjøløpene dag 2 | H 9-10 | 33.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 45.35 | 7 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Nærløp Sandtangen | C-åpen | 22.11 | 2 /2 | 3.40 | 19.36 | 3.14 | – | – | – |
| 07.09.2021 | Nærløp Riska | H10 | 17.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2021 | Ungdomscup Finale - Horve | N-åpen | 18.29 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Ungdomscup No. 5 - Haugtussa | N-Åpen | 21.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2021 | Ungdomscup No. 2 - Neseskogen | H 9-10 | 54.07 | – | 11.48 | (24.18) | 5.18 | 16.18 | 2.04 | |
| 11.05.2021 | Ungdomscup No. 1 - Veraland | H 9-10 | 33.03 | 2 /2 | 6.21 | 20.01 | 3.51 | 16.18 | 2.04 | |
| 04.05.2021 | Treningsløp Selshammer | C | 35.16 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 32.08 | – | 0.02 | 12.42 | 0.01 | – | – | – |
| 15.09.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Bakkebø | H 10 | 38.27 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Ungdomscup/Klubbkamp - Kvernevik | C-Åpn | 27.08 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Vårli | H10 | 42.25 | – | 5.48 | 14.45 | 2.01 | 13.44 | 1.30 | |
| 16.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes | H10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | H10 | 41.54 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | H 9-1010 | 24.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | C-Åpn | 46.19 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | H10 | 30.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2019 | SI klubbmesterskap, SI hytta Melshei | H10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Ungdomscup finale | H 9-1010 | 29.11 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2019 | Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, Sandnes | H10 | 47.07 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Ungdomscup/Klubbkamp Storhaug | C-Åpn | 34.40 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Kretsløp RR5 - Ganddalsløpet | H -10 | 54.48 | – | 4.55 | 16.01 | 1.26 | 14.24 | 1.22 | – |
| 09.03.2019 | Vinterkarusell Bogafjell | Nybegynnerløype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2019 | Vinterkarusell Kalbergskogen | Ny | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.12.2018 | SI klubbmesterskap | N-Åpen | 48.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2018 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 57.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup finale - Bogafjell | H10 | 45.59 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup | C-Åpn | 40.26 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2018 | Klubbløp SI Hytta | NY | 21.53 | 1 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | Rogalandsranking, kretsløp, Sandnes IL | N-åpen | 26.24 | – | 1.29 | 12.01 | 0.40 | – | – | – |