Løperprofil
Vilde Frydenlund Norling
Equinor BIL - Oslo
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
26 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.21
- Løpskapasitet
- 13.01
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 5.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 03.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1375 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2529 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,113 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3448 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,993 |
| bomVekt | 2,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5271 |
| bomStorSigma | 0,8211 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,076 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,192 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3464,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3817,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.06
- Løpskapasitet
- 8.44
- O-evne
- 0.22
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 27 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0749 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0911 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0573 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2623 |
| bomVekt | 46,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,571 |
| bomStorSigma | 0,7125 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0722 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1213 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3238,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3376,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.59
- Løpskapasitet
- 10.45
- O-evne
- 2.14
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 9.19
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 08.09.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1743 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2319 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0833 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5411 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9985 |
| bomVekt | 0,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6094 |
| bomStorSigma | 0,8919 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2528,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3054,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.34
- Løpskapasitet
- 9.38
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 10.01
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.09.2011)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2815 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4574 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,6235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9992 |
| bomVekt | 0,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5473 |
| bomStorSigma | 0,8867 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2273,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2733,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 25 | 07.04.2026 Oslo City Cup løp 1, bom 2.30 | 120 | nr. 3043 |
| Bom over fem minutter | 269 | 21.05.2017 Knut Valstads minneløp, bom 11.38 | 269 | nr. 1224 |
| Bom over ti minutter | 269 | 21.05.2017 Knut Valstads minneløp, bom 11.38 | 421 | nr. 3235 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 17- | 26.05 | 58 /77 | 0.28 | 8.40 | 0.09 | 9.11 | 0.26 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D17- | 30.56 | 116 /131 | 8.05 | 11.52 | 3.07 | 9.11 | 0.26 | |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | D17 | 23.32 | 36 /46 | 0.38 | 9.07 | 0.15 | 9.26 | 0.13 | |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | D 17- | 25.03 | 59 /75 | 0.39 | 8.53 | 0.14 | 9.24 | 0.14 | |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | D 17- | 33.22 | 50 /64 | 1.02 | 9.46 | 0.18 | 9.24 | 0.14 | |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | D17- | 25.27 | 51 /69 | 0.53 | 9.00 | 0.19 | 9.24 | 0.14 | |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | D17- | 27.22 | 79 /95 | 0.41 | 9.27 | 0.14 | 9.24 | 0.14 | |
| 16.09.2018 | Hemingsprinten m/finale Trimtex-cup | D 17- | 14.44 | 6 /16 | 0.03 | 9.06 | 0.02 | 9.29 | 0.19 | |
| 21.08.2018 | Klubbmesterskap Nydalens SK | D17B | 48.06 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2018 | Knut Valstads minneløp | D17B | 1.09.25 | 4 /5 | 5.08 | 15.45 | 1.10 | 15.01 | 1.30 | |
| 15.05.2018 | IvarOløpet KM sprint | D 19-20 | 30.13 | 7 /8 | 1.56 | 9.51 | 0.38 | 9.38 | 0.20 | |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | D17- | 1.19.29 | 32 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Høydepunktet m/Trimtex-Cup | D 17-B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | D 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | D 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | D 17- | 23.38 | 66 /82 | 1.17 | 9.20 | 0.30 | 9.32 | 0.22 | |
| 22.08.2017 | Klubbesterskap Nydalens SK | D17B | 53.04 | 3 /3 | 6.55 | 18.17 | 2.23 | 13.49 | 1.31 | |
| 11.06.2017 | Gromløpet | D 17-20B | 1.19.11 | 1 /2 | 11.12 | 15.47 | 2.14 | 13.33 | 1.30 | |
| 27.05.2017 | IvarO-løpet | DIRB | 37.28 | 1 /17 | 1.22 | 11.46 | 0.26 | 12.48 | 1.24 | |
| 21.05.2017 | Knut Valstads minneløp | D17B | 56.15 | 5 /24 | 15.25 | 14.36 | 4.00 | 12.48 | 1.24 | |
| 14.05.2017 | Nydalten | D 17-B | 39.40 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 5 | D17 | 52.29 | 26 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | D17- | 26.29 | 42 /47 | 0.24 | 8.44 | 0.08 | 9.40 | 0.24 | |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | D 17- | 24.54 | 47 /58 | 1.18 | 9.07 | 0.29 | 9.40 | 0.24 | |
| 04.04.2017 | Oslo City Cup, løp nr.2 | D 17- | 38.11 | 75 /80 | 8.19 | 11.55 | 2.36 | 9.40 | 0.24 | |
| 28.03.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 1 | D 17- | 23.43 | 65 /74 | 2.04 | 9.27 | 0.49 | 9.53 | 0.21 | |
| 30.08.2016 | Nydalens Skilklub Klubbmesterskap | D17B | 51.40 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2016 | Nydalten med Testløp Junior VM - mellom | D 17-C | 34.16 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2016 | Oslo City Cup - finale | D 17- | 28.35 | 22 /25 | 3.04 | 10.50 | 1.10 | 10.15 | 0.23 | |
| 26.04.2016 | Oslo City Cup 2016, løp 4 | D17 | 28.09 | 59 /69 | 1.18 | 9.48 | 0.27 | 10.17 | 0.23 | |
| 19.04.2016 | Oslo City Cup 2016 Løp 3 | D17- | 28.47 | 65 /72 | 2.13 | 10.54 | 0.50 | 10.17 | 0.23 | |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | D 17- | 32.32 | 68 /84 | 2.57 | 10.47 | 0.59 | 10.17 | 0.23 | |
| 05.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr.1 | D 17- | 38.40 | 65 /73 | 4.23 | 12.07 | 1.22 | 10.17 | 0.23 | |
| 13.09.2015 | Rekruttenes o-dag | D 15-16 | 1.25.38 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2015 | KM lang AOOK | D 15-16B | 53.10 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2015 | Klubbmesterskap 2015 NSK Orientering | D15-16 | 1.11.43 | 7 /8 | 5.19 | 16.17 | 1.12 | 15.02 | 1.09 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 15-16B | 15.34 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 15-16B | 42.34 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 15-16B | 42.18 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2015 | Oslo City Cup Finale | D13-16 | 27.42 | 6 /20 | 1.47 | 8.33 | 0.33 | 9.30 | 0.24 | |
| 28.04.2015 | Oslo City Cup, Løp nr. 4 | D 13-16 | 43.43 | 31 | 9.35 | 13.02 | 2.51 | 10.02 | 0.26 | |
| 14.09.2014 | Rekruttenes o-dag 2014. | D 15-16 | 1.16.20 | 2 /5 | 2.59 | 13.07 | 0.31 | 14.00 | 1.01 | |
| 19.08.2014 | Klubbmesterskap 2014 | D15-16 | 58.23 | 6 /8 | 6.44 | 16.17 | 1.53 | 14.29 | 1.18 | |
| 29.05.2014 | Fossumløpet | D 17-B | 24.14 | 5 /9 | 1.31 | 14.05 | 0.53 | 13.35 | 1.02 | |
| 06.05.2014 | Oslo City Cup, Finale | D 13-16 | 25.32 | 12 | 2.07 | 10.07 | 0.50 | 9.51 | 0.21 | |
| 22.04.2014 | Oslo City Cup, løp 3 | D 13-16 | 31.46 | 45 /56 | 6.27 | 11.45 | 2.23 | 10.00 | 0.22 | |
| 15.09.2013 | Rekruttenes o-dag og finale i Trimtexcup | D 13-14 | 52.31 | 24 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2013 | Ivar O-løpet | D13-14 | 34.20 | 9 | 3.33 | 16.01 | 1.39 | 16.12 | 2.24 | |
| 09.06.2013 | Knut Valstads Minneløp | D1314 | 59.27 | 5 | 13.15 | 17.15 | 3.51 | 16.28 | 2.52 | – |
| 01.06.2013 | Gromsprinten og Trimtexcup | D 13-14 | 18.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2013 | Nydalten. Trimtexcup og uttak Unionsmatchen | D 13-16C | 41.22 | 1 /5 | 2.57 | 12.57 | 0.55 | 13.14 | 0.57 | |
| 07.05.2013 | Oslo City Cup 2013 Finale | D 13-16 | 31.04 | 10 /14 | 1.24 | 10.57 | 0.30 | 10.18 | 0.15 | |
| 30.04.2013 | Oslo City Cup, Løp nr 4 | D 13-16 | 33.08 | 31 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2013 | Oslo City Cup 3 | D 13-16 | 25.18 | 34 /50 | 1.07 | 10.15 | 0.27 | 10.13 | 0.16 | – |
| 16.04.2013 | Oslo City Cup 2 | D 13-16 | 29.39 | 30 /45 | 2.58 | 11.10 | 1.07 | 10.13 | 0.16 | – |
| 15.09.2012 | Nydalten 2012 | D 13-14 | 49.48 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2012 | Bækkelagets Høstløp - KM sprint , Trimtexcup | D 13-14 | 13.50 | 17 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2012 | Ivar-O-løpet, KM mellom, Trimtexcup | D13-16C | 26.11 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2012 | Gromløpet 2012 | D13-16C | 41.43 | 1 /4 | 3.48 | 14.09 | 1.17 | 14.13 | 1.10 | |
| 05.06.2012 | Nydalens SKs klubbmesterskap 2012 | D13-14 | 39.31 | 5 /6 | 7.35 | 19.12 | 3.41 | – | – | – |
| 02.06.2012 | Fossum Sprinten, Trimtexcup | D 13-14 | 22.07 | 22 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2012 | Oslo City Cup, løp 5 | D13 | 28.54 | 7 /13 | 4.22 | 11.49 | 1.47 | – | – | – |
| 01.05.2012 | Kvistkvaset | Løype: 14 | 43.31 | 65 | 4.37 | 19.24 | 2.04 | 14.20 | 1.06 | – |
| 15.04.2012 | Gimle-løpet | D 13-14 | 1.02.08 | 31 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2011 | Nydalten (med KM lang) | D11-12 | 45.50 | 16 /21 | 10.21 | 20.20 | 4.35 | 16.26 | 1.56 | – |
| 31.08.2011 | Råtassløp 3 og Rekruttløp | D 10-12 | 18.17 | 5 | 0.12 | 11.12 | 0.07 | – | – | – |
| 07.06.2011 | NSK Klubbmesterskap 2011 | D11-12 | 27.41 | 4 /9 | 1.23 | 14.49 | 0.44 | – | – | – |