Løperprofil
Magnus Krogstad
Tverlandet
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.24
- Løpskapasitet
- 12.11
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 5.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0749 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2082 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0788 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3527 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9925 |
| bomVekt | 0,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4388 |
| bomStorSigma | 0,8153 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3243,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3565,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.25
- Løpskapasitet
- 8.13
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.14
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 20.11.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0134 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0235 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,063 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,325 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0216 |
| bomVekt | 2,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1762 |
| bomStorSigma | 0,6679 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0859 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3046,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3119,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.21
- Løpskapasitet
- 14.21
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 5.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 07.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1138 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,16 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0924 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3106 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9916 |
| bomVekt | 2,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5493 |
| bomStorSigma | 0,8481 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3376,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3849,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.49
- Løpskapasitet
- 11.48
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 5.37
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 16.10.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0772 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,162 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0856 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3414 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9847 |
| bomVekt | 0,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6111 |
| bomStorSigma | 0,8716 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2787,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3264,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 34 | 02.10.2018 Nattløp - Arlia / Frosktjern, bom 3.05 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 38 | 02.10.2018 Nattløp - Arlia / Frosktjern, bom 9.34 | 79 | – |
| Bom over ti minutter | 134 | hele karrieren siden 2013 | 134 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.05.2019 | Saltenkarusell 1 - Turisthytta | B | 55.25 | 10 /24 | 2.27 | 14.17 | 0.38 | 13.31 | 1.23 | |
| 20.11.2018 | Innedørsløp Nord universitet | A | 18.03 | 14 /36 | 1.46 | 9.40 | 0.57 | 8.30 | 0.10 | |
| 16.10.2018 | Nattløp - Skihytta | C | 20.01 | 7 /14 | 0.03 | 12.55 | 0.02 | 15.22 | 2.22 | – |
| 02.10.2018 | Nattløp - Arlia / Frosktjern | C | 45.38 | 12 /19 | 12.30 | 18.07 | 4.58 | 15.22 | 2.22 | – |
| 25.09.2018 | Saltensprint 4 - Grønnåsen skole | A | 17.24 | 8 /26 | 0.48 | 7.58 | 0.22 | 8.16 | 0.12 | – |
| 22.09.2018 | Saltendilten | Trim 6 | 1.37.09 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2018 | Saltenkarusell 12 - Hopen | B | 1.02.08 | 13 /21 | 10.59 | 15.17 | 2.42 | 13.42 | 1.45 | |
| 12.06.2018 | Saltenkarusell | 3 km | 37.42 | – | 2.25 | 12.59 | 0.50 | 12.46 | 0.45 | – |
| 05.06.2018 | Saltenkarusell 5 - Bueskytebanen, Arlia | B | 40.00 | 3 /18 | 0.40 | 11.52 | 0.12 | 13.01 | 1.14 | |
| 15.05.2018 | Saltenkarusell 3 - Saltstraumen | B | 46.15 | 14 /30 | 7.57 | 14.43 | 2.32 | 13.17 | 1.23 | – |
| 08.05.2018 | Saltenkarusell 2 - Rønvikfjellet | B | 53.58 | 4 /19 | 4.18 | 13.01 | 1.02 | 13.17 | 1.23 | – |
| 01.05.2018 | Saltenkarusell 1 - Geitvågen / Ausvika | B | 29.07 | 2 /28 | 2.06 | 11.33 | 0.50 | 13.17 | 1.23 | – |
| 24.04.2018 | Saltensprint 2 - Bodø VGS | A | 18.28 | 42 /45 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2018 | Saltensprint 1 - Rønvik skole | A | 19.38 | 28 /43 | 2.31 | 9.33 | 1.13 | – | – | – |
| 21.05.2013 | OBIK P6 Grønliåsen | CÅ(C-NIVÅ) | 20.50 | 2 | 0.38 | 8.53 | 0.16 | – | – | – |