Løperprofil
Gustavas Urbonas
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.30
- Løpskapasitet
- 8.32
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4057 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1507 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3229 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0473 |
| bomVekt | 0,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4824 |
| bomStorSigma | 0,8414 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2007,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2472,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.08
- Løpskapasitet
- 9.43
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.47
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 04.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2724 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1904 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1017 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2926 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9028 |
| bomVekt | 7,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3619 |
| bomStorSigma | 0,8412 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0677 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2296,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2628,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.14
- Løpskapasitet
- 6.48
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.33
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 29.04.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6183 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6015 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0982 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9764 |
| bomVekt | 0,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3877 |
| bomStorSigma | 0,812 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1624,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1967,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.2019 | O-Sjuer 10 | C2 | 6.59 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 14.33 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | O-Sjuer 9 | C2 | 32.01 | 5 | 2.20 | 13.30 | 0.59 | 12.37 | 0.52 | |
| 21.08.2019 | O-Sjuer 8 | C2 | 24.37 | 5 | 0.49 | 12.45 | 0.25 | 12.40 | 0.56 | |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | C2 | 36.09 | 16 | 10.42 | (18.59) | 5.37 | 12.40 | 0.56 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | C2 | 27.45 | 2 | 0.59 | 13.36 | 0.29 | 12.11 | 0.46 | |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | C2 | 26.13 | 14 | 2.34 | 14.18 | 1.24 | 12.00 | 0.49 | |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | H 11-12 | 27.58 | 3 /8 | 1.19 | 11.35 | 0.33 | 12.00 | 0.49 | |
| 10.04.2019 | O-Sjuer 1 | B3 | 25.34 | 17 | 2.48 | 16.18 | 1.47 | – | – | – |
| 12.09.2018 | O-sjuer nr. 10 | C2 | 34.42 | 9 | 9.28 | 16.39 | 4.33 | 12.14 | 0.49 | |
| 29.08.2018 | O-sjuer nr. 9 | B3/C5 | 19.54 | 18 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | C2 | 27.16 | 12 | 1.10 | 12.35 | 0.32 | 11.15 | 0.35 | |
| 15.08.2018 | O-sjuer nr. 8 | C2 | 16.53 | 4 | 1.10 | 11.13 | 0.47 | 11.15 | 0.35 | |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | C2 | 26.41 | 4 | 2.32 | 15.16 | 1.27 | 10.54 | 0.38 | |
| 23.05.2018 | O-sjuer nr 5 | C2 | 18.14 | 5 | 1.23 | 7.57 | 0.36 | 10.30 | 0.36 | |
| 16.05.2018 | O-sjuer nr. 4 | C2 | 21.10 | 5 | 0.35 | 8.53 | 0.15 | 10.30 | 0.36 | |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | C2 | 25.17 | 14 | 2.28 | 13.06 | 1.17 | 10.30 | 0.36 | |
| 02.05.2018 | O-sjuer nr 3 | C2 | 18.51 | 7 | 0.10 | 14.30 | 0.08 | 10.30 | 0.36 | |
| 29.04.2018 | Blåveisløpet | H -10 | 21.16 | – | 0.32 | 10.10 | 0.15 | 10.47 | 0.39 | |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | N1/C2 | 9.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | N1/C2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2017 | O-sjuer 10 | N1/C2 | 13.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | C2 | 24.42 | 2 | 1.14 | 10.28 | 0.31 | 12.42 | 0.53 | |
| 21.06.2017 | O-sjuer 7 | C2 | 28.34 | 3 | 3.45 | 13.30 | 1.46 | 13.19 | 1.02 | – |
| 31.05.2017 | O-sjuer 5 | C2 | 18.06 | 3 | 1.42 | 10.34 | 1.00 | – | – | – |
| 10.05.2017 | O-sjuer 4 | N1/C2 | 15.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2016 | Bygdakamp 3 | Labyrint | 1.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2016 | Bygdakamp 3 | N1/C2 | 12.26 | – | 0.12 | 11.06 | 0.11 | 11.57 | 0.46 | |
| 02.09.2015 | O-sjuer nr 10 | Labyrint | 1.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2015 | O-sjuer nr 10 | N1/C2 | 12.26 | – | 0.11 | 11.19 | 0.10 | 12.23 | 0.51 | – |
| 03.06.2015 | Bygdakamp 2 | N1/C2 uten tid | 12.26 | – | 0.18 | 10.35 | 0.15 | – | – | – |