Løperprofil
Leo Rollefsen
Skien
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.06
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.52
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.10.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0461 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6423 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0735 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,338 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0829 |
| bomVekt | 1,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4609 |
| bomStorSigma | 0,7791 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2872,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3221,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.15
- Løpskapasitet
- 8.00
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.10.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,013 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6845 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3295 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1405 |
| bomVekt | 1,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2791 |
| bomStorSigma | 0,7093 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2965,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3058,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.45
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.30
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2935 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0156 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3242 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0356 |
| bomVekt | 1,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5596 |
| bomStorSigma | 0,8926 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2245,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2764,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 5.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 29.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1628 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0318 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1033 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3391 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9857 |
| bomVekt | 2,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5179 |
| bomStorSigma | 0,8167 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8726 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2562,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2978,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 01.05.2019 Skien City Race, bom 3.39 | 59 | – |
| Bom over fem minutter | 30 | 23.10.2018 Hjalmarkarusellen 4, bom 5.45 | 145 | – |
| Bom over ti minutter | 176 | hele karrieren siden 2017 | 176 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.05.2019 | Skien City Race | H 13-14 | 50.55 | 8 /9 | 5.41 | 21.25 | 2.23 | – | – | – |
| 01.12.2018 | Røsskleivaløpet | H16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2018 | Hjalmarkarusellen 4 | H11-16 | 55.29 | 5 /6 | 9.21 | 19.22 | 3.16 | 13.51 | 0.38 | – |
| 16.10.2018 | Hjalmarkarusellen 3 | H11-16 | 57.51 | 6 /7 | 13.32 | 19.06 | 4.28 | 13.51 | 0.38 | – |
| 02.10.2018 | Hjalmarkarusellen 2 | H11-16 | 40.45 | 5 /8 | 7.58 | 23.21 | 4.34 | 19.15 | 2.08 | – |
| 29.09.2018 | Porsgrunn City Race | H 11-12 | 25.20 | 8 /9 | 0.08 | 15.23 | 0.05 | 17.30 | 2.04 | |
| 25.09.2018 | Hjalmarkarusellen 1 | H11-16 | 1.00.11 | 3 /3 | 9.31 | 24.06 | 3.49 | – | – | – |
| 23.08.2018 | Grenlandskarusellen 10 | H 11-12 | 1.17.24 | 3 /3 | 19.19 | 22.11 | 5.32 | 18.29 | 2.20 | – |
| 21.08.2018 | Klubbmesterskap, Skien OK og POL | H 11-12 | 50.59 | 5 /6 | 4.38 | 20.50 | 1.54 | 18.29 | 2.20 | – |
| 26.05.2018 | Hjalmarløpet | H 11-12N | 28.10 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2018 | Skien City Race | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2018 | Vårløpet | H 11-12N | 19.40 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2017 | Hjalmarkarusellen 3 | H11-16N | 11.47 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2017 | Hjalmarkarusellen 2 | H-16N | 23.18 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2017 | Grenlandskarusellen 4, Skeidimila | H-12N | 29.51 | 7 /8 | 3.32 | 23.11 | 2.45 | – | – | – |
| 22.09.2015 | Hjalmarkarusell 1 | H-16N | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |