Løperprofil
Hampus Larsson
NTNUI
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.07
- Løpskapasitet
- 9.08
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i februar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 28.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2134 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2121 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0887 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1365 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0774 |
| bomVekt | 42,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2159 |
| bomStorSigma | 0,7165 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,05 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 0,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7372 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0073 |
| fartSesongSin | −0,0062 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2433 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2692,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.16
- Løpskapasitet
- 6.04
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2902 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3318 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1879 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9431 |
| bomVekt | 6,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2433 |
| bomStorSigma | 0,7 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0582 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1281 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2248,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2321,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 62 | 16.08.2026 MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #5, lång, bom 3.31 | 168 | nr. 1259 |
| Bom over fem minutter | 398 | 27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel, bom 6.39 | 398 | nr. 814 |
| Bom over ti minutter | 655 | hele karrieren siden 2018 | 655 | nr. 1820 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | WMTBOC_Sprint | Men | 20.37 | 36 /83 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | WMTBOC 2026 Middle | Men | 57.28 | 42 /84 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2026 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #5, lång | H21 | 2.11.03 | 11 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #3, medel | H21 | 48.09 | 6 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #4, sprint | H21 | 22.43 | 7 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | MTBO, O-Ringen Göteborg, etapp 5 | H21 | 2.01.18 | 13 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | MTBO, O-Ringen Göteborg, etapp 4 | H21 | 31.14 | 12 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2026 | MTBO, O-Ringen Göteborg, etapp 3 | H21 | 56.46 | 13 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2026 | MTBO, O-Ringen Göteborg, etapp 2 | H21 | 1.00.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2026 | MTBO, O-Ringen Göteborg, etapp 1 | H21 | 2.20.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #11, medel | H21 | 1.08.50 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #10, lång | H21 | 2.13.08 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2025 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #9, sprint | H21 | 21.33 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2025 | MTBO, Camp Glasriket, medel + DM, medel, Småland | H21 | 57.48 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2025 | MTBO, Svenska cupen, #6, sprint + Camp Glasriket + DM, sprint, Småland | H21 | 23.50 | 5 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | MTBO, Svenska cupen, #5, lång + Camp Glasriket + DM, lång, Småland | H21 | 1.47.39 | 5 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2025 | MTBO, Svenska cupen, #2, medel | H21 | 54.01 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2025 | MTBO, Svenska cupen, #1, lång | H21 | 1.44.40 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H21-2 | 1.16.32 | 75 /121 | 2.58 | 9.39 | 0.22 | 10.31 | 1.03 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H21-2 | 51.31 | 94 /122 | 9.18 | 11.28 | 2.04 | 10.31 | 1.03 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H21-2 | 1.11.49 | 101 /122 | 10.47 | 12.05 | 1.49 | 10.31 | 1.03 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H21-2 | 1.57.51 | 87 /122 | 0.38 | 10.50 | 0.03 | 10.31 | 1.03 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H21-2 | 1.34.03 | 72 /122 | 5.13 | 9.57 | 0.33 | 10.31 | 1.03 | |
| 11.03.2023 | Hallandspremiären, medel | H21 | 44.01 | 34 /60 | 2.27 | 8.48 | 0.29 | 9.07 | 0.50 | |
| 27.05.2022 | Världscupen i Borås, publiktävling, dag 2, medel | H21 | 37.43 | 28 /44 | 1.09 | 8.48 | 0.16 | 9.11 | 0.50 | |
| 26.05.2022 | Världscupen i Borås, publiktävling, dag 1, sprint | OWC Herr | 21.06 | 5 /73 | 0.02 | 6.02 | 0.01 | 6.19 | 0.11 | – |
| 01.05.2022 | MTBO, Svenska Cupen, #4, medel | H21 | 1.00.34 | 15 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | Göteborgsdubbeln, dag 2, medel | Svår 5 km | 52.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.03.2022 | Hallandspremiären, medel | H21 | 39.52 | 60 /85 | 2.30 | 9.25 | 0.35 | 9.13 | 0.55 | |
| 11.03.2022 | Kattegattnatt | H21 | 1.04.48 | 30 /49 | 8.33 | 8.55 | 1.11 | 9.13 | 0.55 | |
| 04.09.2021 | DM, medel, Göteborg | H21 | 49.41 | 22 /49 | 1.20 | 8.18 | 0.13 | 9.00 | 0.38 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 21- | 1.34.55 | 16 /37 | 5.30 | 9.37 | 0.33 | – | – | – |
| 17.06.2018 | Trondheim Sprintcup 2018 Fakturagrunnlag | H 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2018 | TA-sprint 4 / Trondheim sprintcup 4 | TRH H 21- | 15.06 | 10 /14 | 0.05 | 5.54 | 0.02 | – | – | – |
| 12.04.2018 | Sprintcup 2 | H 21- | 17.32 | 17 /23 | 2.52 | 7.32 | 1.14 | – | – | – |