Løperprofil
Ivar Øen Landstad
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.38
- Løpskapasitet
- 10.29
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0763 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3477 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1079 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0254 |
| bomVekt | 5,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,401 |
| bomStorSigma | 0,7666 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0731 |
| havariVekt | 0,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2788,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3096,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.17
- Løpskapasitet
- 8.05
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 08.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0039 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,344 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,073 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0809 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0957 |
| bomVekt | 11,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1593 |
| bomStorSigma | 0,594 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0794 |
| havariVekt | 0,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2996,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3069,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 269 av 304
Nr. 269 av 304 blant menn i Norge · nr. 106 av 109 i klassen H13–14 · nr. 64 av 67 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 18.18
- Løpskapasitet
- 13.46
- O-evne
- 4.31
- Jevnhet ±
- 13,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 5,5
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 19 %
- Distanseprofil
- best på korte (+4,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±2,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 24.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0673 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1186 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1385 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0408 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5505 |
| bomVekt | 52,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8137 |
| bomStorSigma | 0,9577 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1893 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0814 |
| havariVekt | 7,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0561 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9709 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0122 |
| fartSesongSin | −0,0208 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3239,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4304,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.35
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 3.27
- Jevnhet ±
- 15,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 27.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0589 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,017 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1573 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1012 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3571 |
| bomVekt | 34,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7334 |
| bomStorSigma | 0,9706 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0711 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1576 |
| havariVekt | 4,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9055 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2863,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3677,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.45
- Løpskapasitet
- 7.06
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.45
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5758 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0075 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3572 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0383 |
| bomVekt | 0,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,453 |
| bomStorSigma | 0,8302 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0345 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1695,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2091 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 2.51 | 45 | – |
| Bom over fem minutter | 29 | 26.08.2026 NSK Klubbmesterskap 2026, bom 5.38 | 54 | – |
| Bom over ti minutter | 44 | 24.05.2026 Pinseløpet dag 2, bom 16.23 | 111 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | H 13-14 | 42.47 | 11 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H 13-14 | 1.58.53 | 42 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | NSK Klubbmesterskap 2026 | H 13-14 | 1.37.43 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | H14 | 19.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | H14 | 1.46.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | H13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | H13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | H 13-14 | 1.12.00 | 18 /23 | 27.41 | 23.07 | 8.55 | 19.36 | 5.11 | |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | H 13-14 | 43.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2026 | NSK Klubbcup #1 2026 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | H 13-14 | 42.09 | 28 /34 | 6.17 | 17.45 | 2.41 | 19.14 | 4.20 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 13-14 | 48.52 | 20 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | H 13-14 | 24.57 | 12 /28 | 1.40 | (14.00) | 0.56 | 19.52 | 4.31 | |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | H 13-14 | 19.56 | 17 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 20.03.2026 | KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken | H 13-14 | 30.31 | 25 /29 | 9.23 | 20.29 | 6.18 | 19.52 | 4.31 | |
| 01.11.2025 | OBOS Trollnatta og Natt-O-toget | H 13-14 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | C-åpen 10-16 | 1.40.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | O-troll Festivalen | C-åpen 10-16 | 32.40 | 8 /13 | 3.08 | 14.39 | 1.24 | 16.16 | 3.07 | |
| 27.08.2025 | Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 3 | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup | B-åpen 10-16 | 1.37.54 | 4 /4 | 28.50 | 30.08 | 8.53 | 23.33 | 5.36 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H13 | 59.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H13 | 1.12.51 | 123 /133 | 3.49 | 22.32 | 1.11 | 22.11 | 4.44 | – |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H13 | 1.14.08 | 119 /133 | 31.34 | 26.26 | 11.16 | 22.11 | 4.44 | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H13 | 1.33.42 | 117 /133 | 15.41 | 25.15 | 4.14 | 22.11 | 4.44 | – |
| 15.07.2025 | Stavernsprinten | A-kort | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Ringeriksløpet | B-åpen 10-16 | 1.15.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | NSK Klubbcup #1 2025 | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen kort | 16.18 | 5 /12 | 0.53 | 11.07 | 0.36 | 10.29 | 0.12 | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 10-16 | 1.11.08 | 4 /5 | 9.25 | 22.33 | 2.59 | – | – | – |
| 02.11.2024 | OBOS Trollnatta og OBOS Natt-o-toget | lang | 41.26 | 36 /51 | 5.41 | 20.18 | 2.47 | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H 11-12 | 43.53 | 36 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 2 | Rekrutt | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | O-troll-festivalen | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H12 | 37.01 | 94 /143 | 4.11 | 14.39 | 1.39 | 18.10 | 3.51 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H12 | 1.06.54 | 132 /143 | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H12 | 57.54 | 126 /143 | 11.25 | 22.01 | 4.20 | 18.10 | 3.51 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H12 | 31.17 | 111 /142 | 5.46 | 13.32 | 2.30 | 18.10 | 3.51 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12 | 25.55 | 30 /49 | 2.06 | 13.41 | 1.07 | 18.54 | 4.01 | |
| 19.06.2024 | Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | H 11-12 | 49.54 | 18 /23 | 16.31 | 22.25 | 7.25 | 18.54 | 4.01 | |
| 15.05.2024 | NSK Klubbcup #1 | B-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2024 | Halden O-Meeting Publikumsløp Sprint | Åpen 1 | 49.28 | 131 /137 | 4.22 | 17.58 | 1.35 | – | – | – |
| 16.12.2023 | Sjusjørennet 2023 sprint | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H 11-12 | 1.06.27 | 38 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2023 | Harald Thons minneløp og KM Lang Buskerud | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H11 | 58.46 | 86 /100 | 8.22 | 22.07 | 3.09 | 23.44 | 5.54 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H11 | 36.33 | 91 /100 | 9.16 | 19.47 | 5.01 | 23.44 | 5.54 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H11 | 1.35.13 | 94 /100 | 27.54 | (37.52) | 11.06 | 23.44 | 5.54 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H11 | 1.22.56 | 91 /100 | 25.44 | 28.48 | 8.56 | 23.44 | 5.54 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H11 | 1.18.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Askerløpet - KM mellomdistanse med Trimtex-cup | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | NSK klubbcup #1 | H 11-12 | 36.49 | 7 /9 | 3.24 | 23.10 | 2.08 | – | – | – |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | C-åpen 10-16 | 56.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | C-åpen 10-16 | 51.49 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | H 9-10 | 42.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 10-16 | 1.04.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | N1-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H rekrutt | 46.00 | 35 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | HR | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 13.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2021 | Norsk O-Festival lang (med Elite) | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2021 | Norsk O-Festival mellom (med Elite) | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2021 | Norsk O-Festival sprint | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Trolloween | – | 22 /130 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2019 | Eikerløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | 4. rankingløp | N-Open | 40.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2018 | Handelsbanken-løpet (publikumsløp NM-helg) | N-åpen | 41.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2018 | Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse | N-åpen | 1.08.16 | – | 14.46 | 31.05 | 6.43 | – | – | – |
| 15.04.2018 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 39.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | Åpen | Akershus og Oslo 2 | 2 | 15.22 | 6 | 1 |