Løperprofil
Beate Undeberget
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
31 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.20
- Løpskapasitet
- 14.48
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.41
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 30.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2683 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2076 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0907 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2983 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0418 |
| bomVekt | 9,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6123 |
| bomStorSigma | 0,833 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,122 |
| havariVekt | 0,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1409 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3939,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4347,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 658 av 1118
Nr. 658 av 1118 blant kvinner i Norge · nr. 54 av 107 i klassen D50–54 · nr. 12 av 18 i 1975-kullet
- Forventet kmtid
- 9.07
- Løpskapasitet
- 8.52
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 31 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0896 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0837 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0602 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,026 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2638 |
| bomVekt | 195,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1751 |
| bomStorSigma | 0,7009 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0583 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1307 |
| havariVekt | 7,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,928 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3287,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3379,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.27
- Løpskapasitet
- 16.11
- O-evne
- 2.16
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 127 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 10.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2334 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2326 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1001 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1153 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9206 |
| bomVekt | 7,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8477 |
| bomStorSigma | 0,7168 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0789 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0955 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3807,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4342,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 05.05.2026 Oslo City Cup - Finale, bom 3.52 | 201 | nr. 3751 |
| Bom over fem minutter | 271 | 09.04.2024 Oslo City Cup løp nr 2, bom 8.36 | 271 | nr. 1211 |
| Bom over ti minutter | 434 | 16.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 5, bom 10.03 | 435 | nr. 2429 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | D50- | 39.51 | 18 /39 | 5.03 | 9.34 | 1.13 | 9.15 | 0.17 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 50- | 25.18 | 23 /36 | 0.01 | 9.01 | 0.00 | 9.17 | 0.14 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | D50 | 35.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 50- | 22.58 | 11 /34 | 1.32 | 9.22 | 0.38 | 9.17 | 0.14 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D50- | 23.54 | 22 /60 | 0.14 | 9.16 | 0.05 | 9.17 | 0.14 | |
| 14.03.2026 | Åpent Oslomesterskap Innendørs Orientering | BÅ17- | 46.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2025 | VBIL Sommerløp Solemskogen | Kort | 24.30 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Huldersprinten - Langdistanse | B-åpen 17- | 1.23.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | D 50- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | D 50- | 26.56 | 7 /12 | 1.11 | 10.56 | 0.29 | 9.11 | 0.17 | |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D50 | 25.51 | 11 /36 | 0.44 | 8.36 | 0.15 | 9.11 | 0.17 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | D 50 | 21.52 | 12 /22 | 1.09 | 9.07 | 0.29 | 9.01 | 0.18 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D50- | 28.38 | 18 /36 | 1.19 | 9.00 | 0.25 | 9.01 | 0.18 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 50- | 22.00 | 17 /44 | 0.04 | 8.23 | 0.02 | 9.01 | 0.18 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D50- | 25.55 | 25 /58 | 1.27 | 8.50 | 0.30 | 9.01 | 0.18 | |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | B-Åpen | 1.12.34 | 7 /7 | 5.49 | 22.33 | 1.48 | 18.02 | 1.57 | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | B-åpen 17- | 50.05 | 12 /24 | 4.28 | 17.04 | 1.31 | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D40 | 23.58 | 12 /23 | 1.02 | 8.58 | 0.23 | 9.24 | 0.21 | |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D40- | 28.43 | 17 /22 | 4.45 | 10.42 | 1.46 | 9.24 | 0.21 | |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 40- | 43.00 | 13 /21 | 10.03 | 11.57 | 2.48 | 9.24 | 0.21 | |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 40- | 23.26 | 19 /28 | 1.38 | 9.32 | 0.40 | 9.24 | 0.21 | |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Kun kickoff | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | D40 | 22.13 | 5 /10 | 0.58 | 9.23 | 0.25 | 9.37 | 0.14 | |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | D 40- | 25.16 | 16 /26 | 0.19 | 9.29 | 0.07 | 9.37 | 0.14 | |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | D 40- | 29.20 | 14 /22 | 2.41 | 10.29 | 0.58 | 9.39 | 0.16 | |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | D 40- jakt | 44.32 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | D40 | 23.19 | 9 /18 | 0.06 | 9.41 | 0.02 | 9.55 | 0.15 | |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | D 40- | 18.56 | 12 /19 | 1.01 | 9.57 | 0.32 | 9.55 | 0.15 | |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | D40 | 34.36 | 12 /18 | 3.37 | 11.09 | 1.10 | 9.55 | 0.15 | |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenB3 | 1.06.51 | 32 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W 40- | 21.42 | 12 /13 | 2.34 | 10.03 | 1.11 | 9.27 | 0.21 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir B | 1.26.08 | 36 /56 | 18.00 | 18.39 | 3.54 | 15.06 | 1.51 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | Dir B | 1.21.59 | 36 /72 | 22.22 | 18.37 | 5.05 | 15.06 | 1.51 | |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | D 40- | 26.24 | 14 /18 | 1.02 | 9.31 | 0.22 | 9.28 | 0.20 | |
| 18.06.2019 | Klubbmesterskap sprint Oppsal | Damer | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Dag 1 | Damer | 17.23 | 12 | 0.01 | 13.15 | 0.01 | 15.06 | 1.51 | |
| 12.06.2019 | Foll-O-karusellen #2 | Åpen B | 23.52 | 2 /11 | 0.05 | 12.06 | 0.03 | 15.06 | 1.51 | |
| 10.06.2019 | Løvspretten | DirB | 56.13 | 8 /55 | 2.50 | 13.13 | 0.40 | 15.06 | 1.51 | |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | DIRB | 48.32 | 6 /25 | 3.28 | 14.34 | 1.02 | 15.06 | 1.51 | |
| 02.06.2019 | Huldersprinten m/Trimtex-cup | B-åpen | 1.10.55 | 17 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2019 | NM sprint Publikumsløp | D 17 | 23.19 | 11 /17 | 1.33 | 9.37 | 0.38 | 9.29 | 0.21 | |
| 14.05.2019 | Ivar-O-løpet / KM sprint | D 40- | 30.25 | 10 /15 | 6.50 | 11.43 | 2.38 | 9.29 | 0.21 | |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | D40 | 21.43 | 6 /17 | 2.50 | 9.34 | 1.15 | 9.29 | 0.21 | |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | Dir B | 53.42 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | D 40- | 27.22 | 12 /29 | 1.42 | 9.41 | 0.36 | 9.29 | 0.16 | |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | D 40- | 34.44 | 11 /24 | 2.49 | 10.29 | 0.51 | 9.29 | 0.16 | |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | D 17-B | 1.04.48 | 11 /21 | 12.56 | 18.49 | 3.45 | 15.02 | 1.42 | |
| 06.04.2019 | Norwegian Spring - Vårspretten | DIR-B | 53.38 | 44 /62 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | D40- | 27.23 | 13 /30 | 3.36 | 9.30 | 1.15 | 9.29 | 0.16 | |
| 31.03.2019 | Prøve-NM Knockoutsprint | D 40 - | 16.57 | 5 /5 | 0.59 | 10.38 | 0.37 | 9.38 | 0.11 | |
| 30.03.2019 | Sprintliga 2019 Løp 1 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2019 | Sprintliga 2019 Løp 1 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | Åpen C | 25.54 | 2 /20 | 4.47 | 13.04 | 2.25 | 14.04 | 1.26 | |
| 20.10.2018 | Blodslitet | Damer åpen B | 1.16.29 | 33 /75 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp4 | Rekrutt | 32.41 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp3 | Rekrutt | 50.03 | 15 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2018 | KM Natt AOOK | D21B | 35.28 | 3 /4 | 6.51 | 16.47 | 3.15 | 14.57 | 1.34 | |
| 16.09.2018 | Hemingsprinten m/finale Trimtex-cup | D 17- | 14.55 | 7 /16 | 0.50 | 9.12 | 0.31 | 9.14 | 0.09 | |
| 09.09.2018 | Askerløpet med Trimtex Cup | Dir C | 54.03 | 1 /8 | 10.50 | 16.03 | 3.13 | 14.44 | 1.30 | |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | Dir C | 38.24 | 10 /47 | 6.22 | 15.34 | 2.35 | 14.32 | 1.17 | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | Dir C | 1.00.13 | 17 /55 | 9.11 | 15.50 | 2.25 | 14.32 | 1.17 | – |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | D 40- | 14.46 | 17 /31 | 0.03 | 9.09 | 0.02 | 9.14 | 0.10 | – |
| 21.05.2018 | Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse | DIRC | 34.37 | 3 /19 | 3.26 | 14.45 | 1.28 | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | D 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | D 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | D40 | 25.17 | 15 /45 | 0.36 | 9.12 | 0.13 | – | – | – |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | D 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |