Løperprofil
Ute Kessler
Haukeland sykehus idrettslag (HSI)
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
Sprintrankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.55
- Løpskapasitet
- 14.50
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.41
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 16.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2717 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2583 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0826 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0951 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0215 |
| bomVekt | 14,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7906 |
| bomStorSigma | 0,9963 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6327 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3949,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4504,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 539 av 1119
Nr. 539 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 32 av 112 i klassen D55–59 · nr. 12 av 26 i 1971-kullet
- Forventet kmtid
- 8.34
- Løpskapasitet
- 8.25
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 03.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0364 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0221 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0721 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,039 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7517 |
| bomVekt | 61,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2523 |
| bomStorSigma | 0,7281 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0493 |
| havariVekt | 5,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3119,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3179,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.53
- Løpskapasitet
- 14.47
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1436 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0983 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1042 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0393 |
| bomVekt | 4,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6271 |
| bomStorSigma | 0,7492 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3476,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3972 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 29 | 18.11.2025 Urb-O #2 Sløyfer, bom 4.06 | 86 | nr. 2736 |
| Bom over fem minutter | 117 | 16.10.2024 Nattcup24/25, bom 7.52 | 166 | nr. 2477 |
| Bom over ti minutter | 164 | 18.10.2023 nattcup 1 Bergen, bom 15.18 | 185 | nr. 4150 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.02.2026 | Urb-O #7 Sløyfer | Løype: E | 11.07 | 8 | 0.27 | 8.27 | 0.21 | 8.34 | 0.10 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe A | 10.03 | 26 | 0.05 | 7.38 | 0.04 | 8.35 | 0.10 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe B | 12.57 | 42 | 4.06 | (12.12) | 3.52 | 8.35 | 0.10 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe C | 10.40 | 33 | 0.01 | 8.04 | 0.01 | 8.35 | 0.10 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe D | 9.43 | 29 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe E | 9.41 | 35 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2025 | Urb-O #1 Individuell Start | D40 | 35.28 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 44.52 | 44 /127 | 5.14 | 16.42 | 1.57 | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | B-åpen 17- | 17.42 | 15 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2025 | Urb-O #7 vinteren 2024-2025 Jaktstart | D40 | 28.42 | 3 /8 | 0.34 | 9.00 | 0.11 | 9.39 | 0.08 | |
| 04.02.2025 | Urb-O #5 vinteren 2024-2025 Individuell Start | D40 | 31.55 | 3 /5 | 0.08 | 9.19 | 0.02 | 9.48 | 0.09 | |
| 21.01.2025 | Urb-O #4 vinteren 2024-2025 Free Challenge | D40 | 42.26 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2024 | Urb-O #3 vinteren 2024-2025 Fellesstart | D40 | 37.00 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2024 | Urb-O #1 vinteren 2024-2025 Individuell start | D40 | 40.07 | 2 /5 | 1.13 | 10.55 | 0.20 | 10.07 | 0.10 | |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | DC | 36.56 | 10 /15 | 8.54 | 17.35 | 4.14 | 16.01 | 2.26 | |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.03.2024 | Urb-O #finale vinteren 2023-2024 Jaktstart | D40 | 35.32 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2024 | Urb-O #4 vinteren 2023-2024 Free Challenge | D40 | 41.57 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 15.11.2023 | nattcup 2 Bergen | DC | 18.19 | 3 /11 | 1.22 | 12.50 | 0.57 | 15.58 | 2.19 | |
| 07.11.2023 | Urb-O #1 vinteren 2023-2024 Individuell start | D40 | 34.21 | 1 /4 | 2.30 | 9.59 | 0.44 | 9.30 | 0.11 | |
| 18.10.2023 | nattcup 1 Bergen | DC | 52.37 | 6 /8 | 15.17 | 22.01 | 6.24 | 17.17 | 2.34 | |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2023 | Palmeløpet | Damer - mellomlang løype | 22.52 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2023 | nattcupfinale Bergen | DC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.03.2023 | Urb-O #8 jaktstart vinteren 2022-2023 | D40 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.02.2023 | nattcup 5 Bergen | DC | 42.57 | 5 /5 | 9.53 | 19.00 | 4.22 | 15.36 | 1.50 | – |
| 21.02.2023 | Urb-O #7 vinteren 2022-2023 | D40 | 37.26 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2023 | Urb-O #5 vinteren 2022-2023 | D40 | 27.29 | 3 /4 | 1.18 | 9.11 | 0.26 | 9.36 | 0.12 | |
| 18.01.2023 | nattcup 4 Bergen | DC | 22.06 | 4 /14 | 1.03 | 13.09 | 0.38 | 14.39 | 1.20 | – |
| 10.01.2023 | Urb-O #4 vinteren 2022-2023 | D40 | 46.21 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2022 | Urb-O #3 vinteren 2022-2023 | D40 | 37.01 | 3 /3 | 1.20 | 9.49 | 0.21 | 9.59 | 0.13 | |
| 08.11.2022 | Urb-O #1 vinteren 2022-2023 | D40 | 33.41 | 4 /9 | 1.26 | 10.05 | 0.26 | 10.09 | 0.13 | |
| 19.10.2022 | nattcup 1 Bergen | DC | 55.50 | 6 /10 | 9.14 | 17.22 | 2.52 | – | – | – |
| 03.11.2020 | Urb-O #1 vinteren 2020-2021 | D40 | 39.49 | 9 /9 | 6.02 | 11.49 | 1.47 | 10.10 | 0.20 | |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | D40- Sløyfe A | 11.55 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | D40- Sløyfe B | 10.29 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | D40- Sløyfe C | 9.40 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | D40- Sløyfe D | 8.38 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | D40- Sløyfe E | 8.47 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 28.01.2020 | Urb-O løp 4 Free Challenge | D40 | 49.49 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2020 | Urb-O løp 3 Fellesstart | D40 | 29.17 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | D40- Sløyfe A | 6.04 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | D40- Sløyfe B | 7.20 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | D40- Sløyfe C | 7.44 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | D40- Sløyfe D | 8.16 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | D40- Sløyfe E | 7.38 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2019 | Urb-O løp 1 Individuell start | D60 | 28.53 | 2 /3 | 2.00 | 10.19 | 0.43 | 9.49 | 0.12 | |
| 20.02.2018 | Urb-O løp 7 Jaktstart | D40 | 27.14 | – | 0.33 | 9.33 | 0.12 | 9.30 | 0.12 | – |
| 23.01.2018 | Urb-O løp 5 Individuell start | D40 | 29.02 | – | 2.22 | 9.47 | 0.48 | – | – | – |