Løperprofil

Heidi Krogstad Stendahl

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

B-rankingen

6 løp
16.0018.0020.0022.0024.0026.00202020212022BK 1 24.04.2019: 17.32O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang 03.10.2020: 18.10O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 20.39Blåveisløpet 14.05.2022: 25.32Verdal 2-dagers - Dag 1 21.05.2022: 26.02O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet 25.05.2022: 24.58

C-rankingen

21 løp
12.0014.0016.0018.0020.00201920202021O-sjuer nr 3 02.05.2018: 14.06Bygdakamp 2 09.05.2018: 15.40O-sjuer nr. 4 16.05.2018: 14.11Bygdakamp 4 13.06.2018: 14.55O-sjuer nr. 10 12.09.2018: 16.27Påskeløp 22.04.2019: 18.32O-Sjuer 2 15.05.2019: 19.14O-Sjuer 6 19.06.2019: 16.28O-Sjuer 9 04.09.2019: 12.16KM mellomdistanse NTOK 13.06.2020: 15.54Midtsommerløpet 28.06.2020: 16.06Markaløpet 22.08.2020: 14.44O-sjuer 2, Børsåsen 21.04.2021: 12.22O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 14.30Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse 14.08.2021: 19.24Mellomdistanse i MNM-terreng 15.08.2021: 20.23

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.07
Løpskapasitet
12.50
O-evne
1.17
Jevnhet ±
8,6 %
Usikkerhet ±
5.05
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,7
Typisk bom
91 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 23.06.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1256
fartMuRaa (evne før krymping)0,2195
fartSigma (dagsform-spredning)0,0861
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3077
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,54
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9786
bomVekt2,28
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5154
bomStorSigma0,8106
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0752
havariVekt0,06
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8366
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0007
fartSesongSin0,0007
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3414,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3755,5
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.51
Løpskapasitet
11.39
O-evne
0.12
Jevnhet ±
5,9 %
Usikkerhet ±
3.35
Sikkerhet
0
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
66 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 25.06.2020)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,3626
fartMuRaa (evne før krymping)0,7029
fartSigma (dagsform-spredning)0,0591
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2639
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,43
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0402
bomVekt1,96
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,1889
bomStorSigma0,6772
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0863
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9203
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0003
fartSesongSin0,0004
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4318,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4394,8
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
19.30
Løpskapasitet
15.54
O-evne
3.36
Jevnhet ±
9,7 %
Usikkerhet ±
4.04
Sikkerhet
2
Bommer per løp
4,3
Typisk bom
125 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 25.05.2022)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2158
fartMuRaa (evne før krymping)0,2642
fartSigma (dagsform-spredning)0,0972
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1893
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,03
evidensVekt (sikkerheten)1,78
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2179
bomVekt9,08
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,8276
bomStorSigma0,9576
antallBom18
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,081
havariVekt0,27
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8662
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0,0003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3740
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4587,5
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.50
Løpskapasitet
12.05
O-evne
2.45
Jevnhet ±
11,4 %
Usikkerhet ±
3.33
Sikkerhet
4
Bommer per løp
3,6
Typisk bom
106 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
21 (sist 15.08.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0568
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0624
fartSigma (dagsform-spredning)0,1135
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2142
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,03
evidensVekt (sikkerheten)4,09
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0847
bomVekt15,2
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6621
bomStorSigma1,0386
antallBom46
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0479
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0669
havariVekt0,38
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8256
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0015
fartSesongSin0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2852,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3501,1
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.26
Løpskapasitet
9.57
O-evne
1.28
Jevnhet ±
11,4 %
Usikkerhet ±
4.57
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
82 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 23.05.2018)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,2381
fartMuRaa (evne før krymping)−0,4988
fartSigma (dagsform-spredning)0,1137
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3603
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,37
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9792
bomVekt1,19
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4096
bomStorSigma0,8131
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0329
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin−0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2379,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2732,1
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (539 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 9 19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen, bom 2.41 71 –
Bom over fem minutter 36 25.05.2022 O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet, bom 11.44 169 –
Bom over ti minutter 36 25.05.2022 O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet, bom 11.44 182 –

Løp

65 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen B3 31.00 33 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad B3 17.29 12 – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
25.05.2022 O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet B3 1.02.16 33 16.12 24.58 6.30 22.42 4.39
21.05.2022 Verdal 2-dagers - Dag 1 B-åpen 17- 1.07.33 10 /11 20.56 26.02 8.04 22.42 4.39
14.05.2022 Blåveisløpet B-åpen 17- 1.04.35 15 /17 20.45 25.32 8.12 22.42 4.39
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva B3 1.09.11 29 2.39 20.39 0.47 22.42 4.39
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad C5 22.30 2 – – – – – –
15.08.2021 Mellomdistanse i MNM-terreng C-åpen 17- 46.35 11 /11 17.11 20.23 7.31 15.59 3.03
14.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse C-åpen 17- 38.54 17 /21 10.53 19.24 5.26 15.59 3.03
13.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Sprint C-åpen 17- 18.00 10 /11 – – – – – –
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu C2 38.43 18 17.32 (23.34) 10.40 14.40 2.22
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva C5 1.40.55 2 – – – – – –
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva Løype: C5 1.40.55 1 – – – – – –
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen C2 37.33 9 3.39 14.30 1.25 14.28 2.00
02.05.2021 Blåveisløpet Publikum 0.00 DNS – – – – – –
21.04.2021 O-sjuer 2, Børsåsen C2 26.49 1 2.03 12.22 0.57 15.04 2.08
14.04.2021 O-sjuer 1, Staupshaugen C2 – DNS – – – – – –
03.10.2020 O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang B3 42.24 47 2.55 18.10 1.15 17.54 1.36
23.08.2020 KM sprint NTOK/STOK C åpen 17 11.50 1 /1 – – – – – –
22.08.2020 Markaløpet C-åpen 17- 24.48 3 /6 0.59 14.44 0.35 16.41 2.24
26.07.2020 Fjord-O 2020 C-open 17- – – – – – – – –
26.07.2020 Fjord-O 2020 C-open 17- – – – – – – – –
26.07.2020 Fjord-O 2020 C-open 17- – – – – – – – –
26.07.2020 Fjord-O 2020 C-open 17- – – – – – – – –
28.06.2020 Midtsommerløpet C-åpen 17- 39.02 2 /4 1.09 16.06 0.28 17.04 2.35
25.06.2020 TA-sprint 2 Åpen2,0 32.14 3 /3 1.02 17.32 0.34 15.06 0.13 –
21.06.2020 Oppdal 2-dagers C-åpen 17- – – – – – – – –
21.06.2020 Oppdal 2-dagers C-åpen 17- – – – – – – – –
13.06.2020 KM mellomdistanse NTOK C-åpen 17- 26.29 3 /4 4.34 15.54 2.45 17.04 2.35
11.09.2019 Bygdakamp 6 B3 37.01 29 – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 C2 29.03 3 1.38 12.16 0.41 16.58 2.49
28.08.2019 Bygdakamp 5 C5 1.01.36 3 – – – – – –
21.08.2019 O-Sjuer 8 C2 31.26 DSQ – – – – – –
14.08.2019 O-Sjuer 7 C2 57.56 23 3.36 (30.26) 1.53 18.10 3.21
23.06.2019 Oppdal 2-dagers Direkte C 37.53 4 /4 5.25 16.42 2.23 15.16 1.15 –
22.06.2019 Oppdal 2-dagers Direkte C 22.36 3 /5 2.11 14.41 1.25 15.16 1.15 –
19.06.2019 O-Sjuer 6 C2 33.33 6 5.18 16.28 2.36 18.14 3.58
01.06.2019 KM langdistanse Dir C 55.40 Disk – – – – – –
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 C2 56.40 32 4.54 (30.56) 2.41 18.35 4.15
15.05.2019 O-Sjuer 2 C5 1.15.55 5 22.23 19.14 5.40 18.35 4.15
02.05.2019 TA-Sprint 4 Åpen 1,5 15.53 3 /13 – – – – – –
01.05.2019 Blåveisløpet N-åpen – – – – – – – –
24.04.2019 BK 1 B 3 41.21 37 2.57 17.32 1.15 17.21 1.36 –
22.04.2019 Påskeløp C 2,0 52.41 7 14.07 18.32 4.58 17.04 3.17
10.04.2019 O-Sjuer 1 A4 31.16 10 0.36 16.11 0.19 – – –
12.09.2018 O-sjuer nr. 10 C2 34.16 7 8.50 16.27 4.15 17.06 3.09
05.09.2018 BK 6 C 2 1.04.42 29 38.31 (32.53) 19.35 17.06 3.09
01.09.2018 KM mellomdistanse C 2 25.31 1 /1 – – – – – –
29.08.2018 O-sjuer nr. 9 B3/C5 16.20 13 – – – – – –
15.08.2018 O-sjuer nr. 8 C5 1.35.54 2 – – – – – –
13.06.2018 Bygdakamp 4 C5 1.02.10 7 7.37 14.55 1.50 16.02 1.41
10.06.2018 Verdal OK 2-dagers c-ap 29.56 3 /12 – – – – – –
10.06.2018 Verdal OK 2-dagers c-ap 42.36 4 /5 10.16 (23.44) 5.43 16.02 1.41
30.05.2018 Bygdakamp 3 B 3 35.30 24 2.07 16.59 1.01 – – –
23.05.2018 O-sjuer nr 5 N1 40.07 – 6.53 14.22 2.28 12.59 1.15
16.05.2018 O-sjuer nr. 4 C2 33.45 10 1.35 14.11 0.40 14.52 1.06 –
12.05.2018 KM Sprint NTOK og STOK C1,5 24.56 2 /3 – – – – – –
09.05.2018 Bygdakamp 2 C2 30.12 26 3.32 15.40 1.50 14.52 1.06 –
02.05.2018 O-sjuer nr 3 C2 18.19 6 0.03 14.06 0.02 14.52 1.06 –
29.04.2018 Blåveisløpet N-åpen 22.59 – – – – – – –
26.04.2018 TA-sprint 4 / Trondheim sprintcup 4 TA Åpen Lang 42.44 10 /11 3.42 18.12 1.35 – – –
18.04.2018 O-sjuer 2, Momarka N1/C2 12.15 – 0.52 10.56 0.46 12.37 0.56 –
11.04.2018 O-sjuer 1, Hegle N1/C2 24.14 – 2.17 (18.59) 1.47 12.37 0.56 –

Løp per år

2018: 18 løp1820182019: 16 løp1620192020: 12 løp1220202021: 8 løp820212022: 7 løp720222023: 2 løp22023