Løperprofil
Marianne Siegel
Ås-UMB
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.28
- Løpskapasitet
- 14.18
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.20
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 29 (sist 21.01.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2331 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2341 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1031 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0778 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2179 |
| bomVekt | 32,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,743 |
| bomStorSigma | 0,9005 |
| antallBom | 56 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,098 |
| havariVekt | 2,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1683 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0046 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3807,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4383,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.56
- Løpskapasitet
- 9.40
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 19.12.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1761 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2972 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0969 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1571 |
| bomVekt | 3,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3432 |
| bomStorSigma | 0,6759 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0824 |
| havariVekt | 0,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3583,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3682,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.51
- Løpskapasitet
- 11.53
- O-evne
- 2.58
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.12.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0746 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3282 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0893 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2615 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0171 |
| bomVekt | 1,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7832 |
| bomStorSigma | 0,9865 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0858 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2795,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3491,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.33
- Løpskapasitet
- 12.39
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0091 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,196 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3291 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9947 |
| bomVekt | 0,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5433 |
| bomStorSigma | 0,8713 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,064 |
| havariVekt | 0,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2985,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3435,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 25.11.2025 Daimyo Ås by Night & Fog Cup #2, bom 2.00 | 34 | nr. 7337 |
| Bom over fem minutter | 4 | 25.11.2025 Daimyo Ås by Night & Fog Cup #2, bom 7.13 | 84 | nr. 7627 |
| Bom over ti minutter | 55 | 17.01.2023 Ås by Night & Fog Cup #4, bom 12.50 | 188 | nr. 6057 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.11.2025 | Daimyo Ås by Night & Fog Cup #2 | C-åpen 10-16 | 41.10 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2025 | Daimyo Ås by Night & Fog Cup #1 | B-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2025 | Ås by Night & Fog Cup #4 | Åpen B | 51.20 | 7 /9 | 6.25 | 14.56 | 1.59 | 15.33 | 2.13 | |
| 19.12.2024 | Åj-Åj det er snart jul nattsprint | AK-åpen | 45.17 | 12 /12 | 4.36 | 12.45 | 1.18 | – | – | – |
| 10.12.2024 | Ås by Night & Fog Cup #3 | Åpen B | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.11.2024 | Ås by Night & Fog Cup #2 | Åpen B | 1.31.26 | 10 /19 | 6.23 | 19.44 | 1.23 | 16.03 | 2.13 | |
| 21.08.2024 | Klubbmesterskap | D 17- | 1.06.38 | 9 /10 | 13.54 | 18.05 | 3.46 | 15.29 | 2.22 | |
| 12.12.2023 | Ås by Night & Fog Cup #3 | Åpen C | 48.15 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.01.2023 | Ås by Night & Fog Cup #4 | Åpen C | 52.15 | 2 /3 | 15.35 | 14.24 | 4.18 | 13.20 | 2.00 | |
| 29.11.2022 | Ås by Night & Fog Cup #2 | Åpen B | 47.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.11.2022 | Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen C | 49.25 | 2 /6 | 0.41 | 11.47 | 0.10 | 13.48 | 1.44 | |
| 15.03.2022 | Ås by Night & Fog Cup #8 | Åpen C | 46.03 | 3 /11 | 9.01 | 14.42 | 2.53 | 14.16 | 1.52 | |
| 15.02.2022 | Ås by Night & Fog Cup #6 | Åpen C | 52.23 | 7 /10 | 3.47 | 14.14 | 1.02 | 14.18 | 1.50 | |
| 01.02.2022 | Ås by Night & Fog Cup #5 | Åpen C | 59.58 | 4 /6 | 12.21 | 15.59 | 3.18 | 14.18 | 1.50 | |
| 18.01.2022 | Ås by Night & Fog Cup #4 | Åpen C | 30.21 | 1 /11 | 0.44 | 11.53 | 0.17 | 13.54 | 1.50 | |
| 14.12.2021 | Ås by Night & Fog Cup #3 | Åpen C | 37.37 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2021 | Ås by Night & Fog Cup #2 | Åpen C | 38.51 | 6 /8 | 6.51 | 15.58 | 2.49 | 14.24 | 1.58 | |
| 16.11.2021 | Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen C | 57.13 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.01.2021 | Ås by Night & Fog Cup #4 | B Åpen | 51.03 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 15.12.2020 | Ås by Night & Fog Cup #3 | B Åpen | 40.34 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 01.12.2020 | Ås by Night & Fog Cup #2 | B Åpen | 1.22.48 | 5 /9 | 33.07 | 17.26 | 6.58 | 16.01 | 4.57 | – |
| 17.11.2020 | Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen C | 26.17 | 3 /8 | 4.09 | 13.38 | 2.09 | 13.59 | 1.54 | |
| 28.01.2020 | Ås by Night & Fog Cup #5 | Åpen C | 45.39 | 7 /16 | 3.29 | 14.25 | 1.06 | 14.21 | 2.02 | |
| 14.01.2020 | Ås by Night & Fog Cup #4 | Åpen C | 48.38 | 7 /14 | 5.06 | 15.00 | 1.34 | 14.21 | 2.02 | |
| 10.12.2019 | Ås by Night & Fog Cup #3 | Åpen C | 1.15.38 | 4 /4 | 20.26 | 16.56 | 4.34 | 14.10 | 2.09 | |
| 26.11.2019 | Ås by Night & Fog Cup #2 | Åpen C | 1.14.43 | 3 /6 | 18.23 | 15.34 | 3.50 | 13.40 | 1.42 | |
| 12.11.2019 | Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen C | 35.18 | 2 /5 | 0.38 | 12.35 | 0.14 | 13.40 | 1.42 | |
| 09.10.2019 | Treningsløp #16 | A/B | 42.48 | 11 | 4.36 | 14.16 | 1.32 | 13.34 | 1.35 | |
| 21.08.2019 | Treningsløp #12 | A/B | 1.09.51 | 22 | 16.10 | 17.56 | 4.09 | 13.23 | 1.40 | |
| 10.04.2019 | Sport8 Ås by Night & Fog Cup Finale | Åpen C | 34.29 | 2 /3 | 1.03 | 11.10 | 0.20 | 12.40 | 1.09 | |
| 07.04.2019 | Morgenfrisk i Follo - Prolog | A-Med | 54.04 | 9 /14 | 9.23 | 14.24 | 2.30 | 12.40 | 1.09 | |
| 07.04.2019 | Orienteringskurs økt 3 | B-lang | 1.42.03 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2019 | Orienteringskurs økt 2 | C-Åpen | 22.10 | 4 | 1.52 | 11.29 | 0.58 | – | – | – |
| 12.02.2019 | Sport8 Ås by Night & Fog Cup #6 | Åpen C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2019 | Sport8 Ås by Night & Fog Cup #5 | Åpen C | 38.21 | 4 /9 | 0.29 | 11.22 | 0.09 | 12.22 | 0.56 | |
| 15.01.2019 | Sport8 Ås ny Night & Fog Cup #4 | Åpen C | 28.51 | 2 /11 | 0.00 | 10.37 | 0.00 | 12.22 | 0.56 | |
| 11.12.2018 | Sport8 Ås by Night & Fog Cup #3 | Åpen C | 31.53 | 1 /10 | 0.47 | 10.14 | 0.15 | 13.01 | 1.14 | |
| 27.11.2018 | Sport8 Ås by Night & Fog Cup #2 | Åpen C | 39.24 | 8 /14 | 7.34 | 14.07 | 2.43 | 13.41 | 1.24 | |
| 13.11.2018 | Sport8 Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen C | 45.47 | 4 /9 | 1.33 | 13.20 | 0.27 | 13.41 | 1.24 | |
| 28.10.2018 | Klubbmesterskap Ås-NMBU Orientering | B-åpen | 47.41 | 4 /7 | 5.04 | 16.40 | 1.46 | – | – | – |
| 23.05.2018 | WOD Ås | A/B | 29.48 | 15 | 2.01 | 12.16 | 0.50 | 13.34 | 1.06 | |
| 22.04.2018 | Lørdagskjappen | DirAK | 54.24 | 36 /60 | 5.59 | 15.17 | 1.41 | 14.05 | 1.08 | |
| 19.04.2018 | Parkløpet | Kvinner 20- | 13.49 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2018 | Klubbmesteskap Ski-O | Dir B | 49.44 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.02.2018 | Sport8 Ås by Night & Fog Cup #6 | Åpen B | 27.29 | 6 /11 | 0.11 | 13.25 | 0.05 | 13.40 | 0.59 | – |
| 21.11.2017 | Sport8 Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen B | 41.46 | 11 /26 | 3.30 | 13.33 | 1.08 | 13.17 | 1.06 | – |
| 14.06.2017 | Foll-O-karusellen #3 | L-L | 39.30 | 2 | 0.42 | 14.47 | 0.16 | – | – | – |