Løperprofil

Ragnhild Christiansen

Sandnes Småfirma

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

18 løp
16.0020.0024.0028.0032.00201520172019202120232025Vagleskogstafetten individuelle klasser 18.06.2014: 14.35Bedriftsløp - Njåskogen - R2 10.04.2024: 27.26Bedriftsløp - Sandtangen - R3 17.04.2024: 28.27Bedriftsløp Gausel - R4 24.04.2024: 27.03Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 08.05.2024: 27.34Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 04.09.2024: 30.02Bedriftsløp Skadberg - R16 11.09.2024: 28.46Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 23.04.2025: 30.22Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 07.05.2025: 28.44Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 14.05.2025: 29.04Bedriftsløp - Sørmarka - R9 04.06.2025: 27.25Bedriftsløp - Melshei - R11 18.06.2025: 29.11Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 20.08.2025: 29.14Bedriftsløp - Njåskogen - R1 08.04.2026: 29.35Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp 15.04.2026: 34.31Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 06.05.2026: 31.21Bedriftsløp - Krossberg - R8 27.05.2026: 32.07Bedriftsløp - Universitetet - R11 - kortløp 17.06.2026: 30.02

Sprintrankingen

7 løp
16.0017.0018.0019.0020.0021.0020252026Bedriftsløp - Universitetet - R1 03.04.2024: 16.57Bedriftsløp Frøyland - R17 18.09.2024: 17.47Bedriftsløp Lundehaugen - R18 25.09.2024: 20.15Bedriftsløp - Universitetet - R1 02.04.2025: 19.26Bedriftsløp - Njåskogen - R2 09.04.2025: 21.03Bedriftsløp - Skadberg - R12 13.08.2025: 18.35Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp 22.04.2026: 21.12

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

nr. 2048 av 2067

Nr. 2048 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 31 av 37 i klassen D80–84 · nr. 10 av 11 i 1946-kullet

Forventet kmtid
28.59
Løpskapasitet
27.43
O-evne
1.17
Jevnhet ±
7,7 %
Usikkerhet ±
0.50
Sikkerhet
12
Bommer per løp
3,4
Typisk bom
74 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på korte (+0,1 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
19 (sist 17.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,8967
fartMuRaa (evne før krymping)0,8951
fartSigma (dagsform-spredning)0,0768
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0283
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)4,92
evidensVekt (sikkerheten)12,48
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2435
bomVekt137,02
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2991
bomStorSigma0,7743
antallBom54
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0447
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0716
havariVekt7,89
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0011
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9102
fartSesongCos (sesongprofilen)0,003
fartSesongSin0,0015
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)7376
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)7715,4
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

nr. 1115 av 1119

Nr. 1115 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 27 av 28 i klassen D80–84 · nr. 9 av 9 i 1946-kullet

Forventet kmtid
19.15
Løpskapasitet
18.57
O-evne
0.19
Jevnhet ±
6,4 %
Usikkerhet ±
0.41
Sikkerhet
5
Bommer per løp
1,1
Typisk bom
76 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
best på lange (−0,5 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
8 (sist 22.04.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,8489
fartMuRaa (evne før krymping)0,8655
fartSigma (dagsform-spredning)0,0641
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0345
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,57
evidensVekt (sikkerheten)5,12
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2794
bomVekt56,04
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,326
bomStorSigma0,7868
antallBom20
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1059
havariVekt3,12
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0072
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,769
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0016
fartSesongSin0,0047
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)7025,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)7141,8
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (796 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 17 27.05.2026 Bedriftsløp - Krossberg - R8, bom 7.06 133 nr. 3901
Bom over fem minutter 17 27.05.2026 Bedriftsløp - Krossberg - R8, bom 7.06 389 nr. 6175
Bom over ti minutter 122 18.06.2025 Bedriftsløp - Melshei - R11, bom 11.58 421 nr. 4704

Løp

64 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
17.06.2026 Bedriftsløp - Universitetet - R11 - kortløp D80 35.57 4 /6 0.06 30.02 0.05 28.47 1.08
27.05.2026 Bedriftsløp - Krossberg - R8 D80 1.11.21 4 /5 9.41 32.07 4.21 28.49 1.09
06.05.2026 Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 D80 55.30 5 /6 2.34 31.21 1.27 28.49 1.09
22.04.2026 Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp D80 54.31 6 /7 4.53 21.12 1.54 18.18 0.19
15.04.2026 Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp D80 54.08 3 /4 6.36 34.31 4.13 28.28 1.09
08.04.2026 Bedriftsløp - Njåskogen - R1 D80 1.29.09 5 /6 5.32 29.35 1.50 28.28 1.09
24.09.2025 Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 DT 0.00 Disk – – – – – –
03.09.2025 Bedriftsløp - Gramstad - R15 DT 0.00 Disk – – – – – –
20.08.2025 Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 DT 1.04.04 45 /61 5.47 29.14 2.38 27.39 1.05
13.08.2025 Bedriftsløp - Skadberg - R12 DT 53.29 40 /49 3.37 18.35 1.15 17.33 0.18
18.06.2025 Bedriftsløp - Melshei - R11 DT 1.38.22 26 /37 17.03 29.11 5.04 27.01 1.05
04.06.2025 Bedriftsløp - Sørmarka - R9 DT 1.04.43 42 /55 10.24 27.25 4.24 27.01 1.05
28.05.2025 Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 DT 57.03 38 /42 – – – – – –
14.05.2025 Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 DT 56.13 52 /60 4.08 29.04 2.08 27.31 0.39
07.05.2025 Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 DT 50.52 57 /71 1.34 28.44 0.53 27.31 0.39
30.04.2025 Bedriftsløp - Sveineskogen - R4 DT 1.03.53 28 /33 – – – – – –
23.04.2025 Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 DT 56.07 41 /49 3.34 30.22 1.56 27.54 0.37
09.04.2025 Bedriftsløp - Njåskogen - R2 DT 1.16.00 47 /57 16.37 21.03 4.36 17.44 0.20
02.04.2025 Bedriftsløp - Universitetet - R1 DT 39.56 47 /56 0.52 19.26 0.25 17.44 0.20
25.09.2024 Bedriftsløp Lundehaugen - R18 DT 47.41 34 /44 6.46 20.15 2.52 16.57 0.15
18.09.2024 Bedriftsløp Frøyland - R17 DT 43.59 48 /53 2.27 17.47 0.59 16.57 0.15
11.09.2024 Bedriftsløp Skadberg - R16 DT 1.21.54 39 /43 4.55 28.46 1.44 27.15 0.32
04.09.2024 Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 DT 51.07 52 /60 1.47 30.02 1.03 27.15 0.32
19.06.2024 Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 DT 1.08.13 17 /37 – – – – – –
12.06.2024 Bedriftsløp Øksnevad - R10 DT 46.09 37 /49 – – – – – –
08.05.2024 Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 DT 58.37 47 /57 1.23 27.34 0.39 26.19 0.32
24.04.2024 Bedriftsløp Gausel - R4 DT 1.04.01 58 /70 0.32 27.03 0.14 26.34 0.37 –
17.04.2024 Bedriftsløp - Sandtangen - R3 DT 45.05 51 /61 1.39 28.27 1.02 26.34 0.37 –
10.04.2024 Bedriftsløp - Njåskogen - R2 DT 1.18.06 46 /58 4.23 27.26 1.32 26.34 0.37 –
03.04.2024 Bedriftsløp - Universitetet - R1 DT 39.06 52 /65 0.48 16.57 0.21 16.02 0.09 –
15.02.2020 Vinterkarusell Tastaveden Damer - kort løype 28.56 3 /7 – – – – – –
18.01.2020 Vinterkarusell Sviland/Arboretet Damer - kort løype 53.11 5 /11 – – – – – –
04.01.2020 Vinterkarusell Kalbergskogen DM 1.04.17 15 /17 – – – – – –
31.12.2019 Nyttårsløpet, SI hytta Melshei Damer - kort løype 34.08 11 /17 – – – – – –
30.11.2019 SI klubbmesterskap, SI hytta Melshei Åpen C 51.05 3 /6 – – – – – –
26.10.2019 HARDHAUSEN Trim 1.27.56 28 /31 – – – – – –
17.09.2019 Ungdomscup finale B-åpen 0.00 Disk – – – – – –
04.06.2019 Ungdomscup 3 løp /Klubbkamp, Vannbassengene B-Åpen 46.10 7 /10 – – – – – –
28.05.2019 Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, Sandnes B-Åpen 1.21.13 12 /16 – – – – – –
21.05.2019 Ungdomscup/Klubbkamp Storhaug B-Åpen 43.07 9 /11 – – – – – –
11.05.2019 RR4, Kretsløp kortdistanse, Hålandskogen Sola D 70- 49.06 3 /7 4.49 15.33 1.31 – – –
23.03.2019 Vinterkarusell Vagleskogen DK 46.55 7 /17 – – – – – –
09.03.2019 Vinterkarusell Bogafjell Damer - kort løype 52.50 8 /11 – – – – – –
16.02.2019 Vinterkarusell, Dale Damer - kort løype 49.10 10 /13 – – – – – –
05.01.2019 Vinterkarusell Kalbergskogen DK 35.28 12 /24 – – – – – –
31.12.2018 Nyttårsløpet, Melshei Damer - kort løype 1.00.29 3 /9 – – – – – –
26.12.2018 Juleløpet 2018 Damer - kort løype 49.25 19 /30 – – – – – –
02.12.2018 SI klubbmesterskap H/D17C 59.22 4 /6 – – – – – –
21.11.2018 Nattløp DK 58.09 13 /13 – – – – – –
27.10.2018 HARDHAUSEN Trim 1.52.45 30 /34 – – – – – –
04.09.2018 Klubbkamp/Ungdomscup C-Åpn 31.05 4 /10 – – – – – –
28.08.2018 KlubbkampUngdomscup C-Åpen 26.40 3 /6 – – – – – –
21.08.2018 Individuelle løyper for voksne Kort 53.46 17 /17 – – – – – –
19.06.2018 Ungsomscup/Klubbkamp nr 3 på Storhaug C-Åpn 26.20 12 /18 – – – – – –
05.06.2018 Klubbkamp/Ungdomscup C-Åpen 30.13 6 /9 – – – – – –
15.05.2018 Ungdomscup/ Klubbkamp C-Åpn 25.21 7 /17 – – – – – –
12.11.2017 SI Klubbmesterskap, SI hytta H/D17C 1.07.55 8 /11 – – – – – –
28.10.2017 HARDHAUSEN Trim 1.05.28 35 /35 – – – – – –
16.11.2014 Klubbmesterskap Sandnes IL Kort 1.23.26 1 /2 – – – – – –
18.06.2014 Vagleskogstafetten individuelle klasser DT 45.25 24 /64 1.41 14.35 0.32 15.33 0.38 –
21.05.2013 Sprintkamp 2, Pyttaskogen Jenter - Ny 21.13 23 /31 – – – – – –
26.12.2012 Juleløpet 2012 JK 33.19 9 /13 1.05 18.37 0.36 – – –
17.11.2012 Lagsmeisterskap Sandnes IL C-open 36.53 1 /2 – – – – – –
25.09.2012 Nærløp, Ganddal Jente Nybegynnerløype 22.47 – – – – – – –

Løp per år

2012: 3 løp320122013: 1 løp120132014: 2 løp22014201520162017: 2 løp220172018: 11 løp1120182019: 12 løp1220192020: 3 løp320202021202220232024: 11 løp1120242025: 13 løp1320252026: 6 løp62026