Løperprofil
Marlen Stalheim
Skien
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.07
- Løpskapasitet
- 12.47
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 22.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1229 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1811 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0754 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1071 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1406 |
| bomVekt | 6,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5149 |
| bomStorSigma | 0,6514 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0114 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3402 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3755,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.21
- Løpskapasitet
- 9.09
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1217 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1777 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0577 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0488 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2335 |
| bomVekt | 18,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,036 |
| bomStorSigma | 0,5346 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0844 |
| havariVekt | 0,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3393,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3464,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.10
- Løpskapasitet
- 13.08
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0255 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0831 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,168 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1502 |
| bomVekt | 3,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4067 |
| bomStorSigma | 0,8545 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0565 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9783 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3089,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3568 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.34
- Løpskapasitet
- 13.28
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0539 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,079 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0969 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1526 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9813 |
| bomVekt | 6,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6583 |
| bomStorSigma | 0,8604 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9849 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3181 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3674,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 47 | 26.08.2023 KM-langdistanse, bom 3.41 | 53 | nr. 1727 |
| Bom over fem minutter | 50 | 26.08.2023 KM-langdistanse, bom 45.53 | 111 | nr. 4148 |
| Bom over ti minutter | 50 | 26.08.2023 KM-langdistanse, bom 45.53 | 122 | nr. 6180 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 21- | 27.25 | 10 /11 | 0.52 | 10.15 | 0.19 | 9.40 | 0.11 | – |
| 07.12.2024 | Røsskleivaløpet | D17 | 46.49 | 11 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Ringerikskarusell 10 - klubbmesterskap | D3 | 31.37 | 3 /5 | 3.39 | 14.57 | 1.44 | 14.19 | 1.29 | |
| 26.08.2023 | KM-langdistanse | C-åpen 17- | 1.32.20 | 3 /4 | 54.44 | (41.09) | 24.23 | 16.25 | 2.17 | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | C-åpen 17- | 1.02.33 | 13 /34 | 7.58 | 15.27 | 1.58 | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | B-åpen 17- | 48.08 | 41 /93 | 7.01 | 17.24 | 2.32 | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | D 17- | 28.43 | 57 /65 | 3.09 | 10.12 | 1.07 | – | – | – |
| 10.04.2023 | Ringerikskarusell 1 | D3 | 40.52 | 14 /17 | 4.51 | 14.57 | 1.47 | 14.05 | 1.19 | – |
| 03.12.2022 | OSI/GeoForm rankingløp 24 | Mellom | 1.31.29 | 39 /41 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.12.2021 | Røsskleivaløpet | D17 | 51.20 | 8 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | Skiensmila | 5 km | 1.20.01 | 44 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-AK | 54.38 | 23 /119 | 1.21 | 15.42 | 0.23 | 15.21 | 0.40 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-AK | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-AK | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-AK | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2015 | Skiensmila med innlagt KM ultralang | 5 km | 1.34.01 | 19 | 4.38 | 17.45 | 0.52 | – | – | – |