Løperprofil
Erle Schjølberg Evensen
Gneist
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.14
- Løpskapasitet
- 12.01
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 4.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 13.03.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0608 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4297 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0748 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3161 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0718 |
| bomVekt | 1,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3992 |
| bomStorSigma | 0,7742 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3196,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3520,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.35
- Løpskapasitet
- 8.23
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 17.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0344 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3377 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0656 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2909 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,004 |
| bomVekt | 2,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1823 |
| bomStorSigma | 0,7079 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0851 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3111,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3186 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.59
- Løpskapasitet
- 11.56
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 27.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0697 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0446 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0897 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2971 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9853 |
| bomVekt | 3,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5843 |
| bomStorSigma | 0,828 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2809,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3288 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 02.11.2019 Klubbmesterskapet 2019, bom 8.54 | 59 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 02.11.2019 Klubbmesterskapet 2019, bom 8.54 | 110 | – |
| Bom over ti minutter | 284 | hele karrieren siden 2017 | 284 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2019 | Klubbmesterskapet 2019 | KM | 25.20 | 16 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2019 | Sprintcupfinale Bergen | D13-15 | 22.30 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | D12-14 | 55.50 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Sprintcup 5 Bergen | D13-15 | 19.20 | 5 /6 | 1.07 | 9.51 | 0.34 | 10.25 | 0.11 | |
| 10.09.2019 | Pokalkamp 6 Bergen | D12-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Sprintcup 4 Bergen | D13-15 | 29.33 | 5 /8 | 1.09 | 11.32 | 0.27 | 10.25 | 0.11 | |
| 27.08.2019 | Pokalkamp 5 Bergen | D12-14 | 43.38 | 5 /8 | 5.13 | 20.37 | 2.28 | 17.05 | 1.37 | |
| 20.08.2019 | Sprintcup 3 Bergen | D13-15 | 28.07 | 5 /6 | 3.08 | 12.16 | 1.22 | 10.29 | 0.15 | – |
| 04.06.2019 | Pokalkamp 4 Bergen | D12-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2019 | Hamla Grand Prix (KM Ultralang Hordaland) (HOK-ranking 3/2019) | D 13-14 | 29.04 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Pokalkamp 3 Bergen | D11-13 | 24.23 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Pokalkamp 2 Bergen | D12-14 | 45.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Sprintcup 2 Bergen | D13-15 | 31.52 | 4 /4 | 0.45 | 10.47 | 0.15 | – | – | – |
| 09.04.2019 | Pokalkamp 1 Bergen | D12-14 | 43.35 | 4 /8 | 9.24 | 17.34 | 3.47 | 15.25 | 1.31 | |
| 02.04.2019 | Sprintcup 1 Bergen | D13-15 | 26.29 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.03.2019 | Nattcupfinale Bergen | DC | 32.24 | 4 /9 | 3.19 | 16.03 | 1.39 | 15.34 | 1.07 | |
| 16.01.2019 | Nattcup 4 Bergen | DC | 33.03 | 6 /12 | 2.11 | 17.04 | 1.08 | 15.45 | 1.09 | |
| 12.12.2018 | Nattcup 3 Bergen | DC | 25.41 | 5 /7 | 1.48 | 14.45 | 1.02 | 15.23 | 1.16 | – |
| 14.11.2018 | Nattcup 2 Bergen | DC | 39.56 | 5 /8 | 3.37 | 16.25 | 1.29 | – | – | – |
| 03.11.2018 | Klubbmesterskapet 2018 | KM | 31.01 | 1 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2018 | Sprintcupfinale Bergen | D-12 | 33.08 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2018 | Sprintcup 5 Bergen | D-12 | 28.35 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Pokalkampfinale Bergen | D11-13 | 40.32 | 5 /6 | 2.34 | 16.37 | 1.03 | 16.02 | 1.06 | |
| 04.09.2018 | Sprintcup 4 Bergen | D-12 | 21.39 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2018 | Pokalkamp 6 Bergen | D11-13 | 35.11 | 2 /8 | 4.05 | 15.14 | 1.46 | 15.24 | 1.09 | |
| 21.08.2018 | Sprintcup 3 Bergen | D-12 | 43.36 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2018 | Pokalkamp 5 Bergen | D11-13 | 29.03 | 1 /8 | 0.10 | 14.03 | 0.05 | 15.24 | 1.09 | |
| 05.06.2018 | Pokalkamp 4 Bergen | D11-13 | 25.47 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2018 | Pokalkamp 3 Bergen | D11-13 | 35.50 | 1 /5 | 2.07 | 17.22 | 1.02 | 16.19 | 1.24 | – |
| 08.05.2018 | Pokalkamp 1 Bergen | D11-13 | 22.39 | 4 /7 | 2.29 | 16.01 | 1.45 | 16.19 | 1.24 | – |
| 24.04.2018 | Sprintcup 2 Bergen | D-12 | 32.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2018 | Sprintcup 1 Bergen | D-12 | 26.29 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | Klubbmesterskap IL Gneist | Nybegynner | 39.08 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |