Løperprofil
Linde Tonjer
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
7 løp
C-rankingen
17 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.31
- Løpskapasitet
- 11.32
- O-evne
- 1.00
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 18.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0191 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1935 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0842 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1045 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0608 |
| bomVekt | 12,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2552 |
| bomStorSigma | 0,7129 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0688 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1449 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0046 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3068,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3333,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.15
- Løpskapasitet
- 13.18
- O-evne
- 2.57
- Jevnhet ±
- 13,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 10.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0334 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0676 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,13 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,067 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0445 |
| bomVekt | 41,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,773 |
| bomStorSigma | 0,9678 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1245 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1057 |
| havariVekt | 3,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0048 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2644 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3128,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3823,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.14
- Løpskapasitet
- 11.01
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 02.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1472 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1387 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0974 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1316 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1849 |
| bomVekt | 40,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5238 |
| bomStorSigma | 0,8653 |
| antallBom | 45 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0423 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0771 |
| havariVekt | 1,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,76 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | −0,0042 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2601,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3124,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.07
- Løpskapasitet
- 11.17
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.30
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1114 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0207 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0976 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1079 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1667 |
| bomVekt | 8,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4592 |
| bomStorSigma | 0,8152 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0306 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8312 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0034 |
| fartSesongSin | −0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2696,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3138,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 10.07.2025 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 12.01 | 78 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 10.07.2025 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 12.01 | 84 | – |
| Bom over ti minutter | 4 | 10.07.2025 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 12.01 | 196 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | D14 | 1.14.44 | 21 /24 | 27.31 | 24.13 | 8.55 | 17.40 | 3.47 | |
| 09.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | D14 | 1.51.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | D14 | 37.09 | 10 /24 | 9.18 | 15.10 | 3.48 | 17.40 | 3.47 | |
| 06.07.2025 | Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång | D14 | 1.24.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2025 | Gotlands 2-dagars, etapp 1, medel | D14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 3 | Rekrutt | 53.00 | 5 /10 | 4.29 | 14.23 | 1.13 | 14.49 | 2.18 | – |
| 09.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 2 | Rekrutt | 1.01.30 | 8 /10 | 12.42 | 17.04 | 3.31 | 14.49 | 2.18 | – |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d13-14 | 54.09 | 1 /4 | 5.03 | 17.17 | 1.37 | 17.38 | 2.39 | |
| 01.09.2024 | Ringeriksløpet | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2024 | NM ultralang og Ungdoms ultra m/Trimtex-cup | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2024 | Publikumsløp NM ultralang | AEK-Åpen | 1.02.04 | 15 /19 | 4.50 | 13.47 | 1.04 | 14.19 | 1.13 | – |
| 17.08.2024 | Høydepunktet (Publikumsløp) | AK-åpen | 48.07 | 29 /37 | 3.59 | 15.19 | 1.16 | 14.19 | 1.13 | – |
| 07.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | D 13-14 | 1.48.34 | 3 /3 | 20.36 | 19.55 | 3.47 | 18.16 | 3.13 | |
| 06.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | D 13-14 | 34.51 | 6 /7 | 5.46 | 16.14 | 2.41 | 18.16 | 3.13 | |
| 05.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | D 13-14 | 59.53 | 4 /4 | 6.50 | 20.13 | 2.18 | 18.16 | 3.13 | |
| 16.06.2024 | Midtsommerløpet | D13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Camp Stokke innendørs | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | D13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | NSK Klubbcup #1 | D 13-14 | 46.01 | 5 /7 | 4.54 | 15.23 | 1.38 | 16.46 | 2.09 | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 1 | 3.00.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | D 13-14 | 19.17 | 21 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | D 13-14 | 1.29.02 | 48 /58 | 7.58 | 21.15 | 1.54 | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | D 11-12 | 43.40 | 24 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | D 11-12 | 31.24 | 10 /11 | 4.11 | 15.56 | 2.07 | 15.37 | 2.30 | |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | D 11-12 | 49.00 | 35 /40 | 10.36 | 18.05 | 3.55 | 15.58 | 2.34 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | D 11-12 | 21.26 | 20 /52 | 0.37 | 12.26 | 0.21 | 15.58 | 2.34 | |
| 24.05.2023 | NSK klubbcup #1 | D 11-12 | 45.13 | 8 /10 | 20.08 | (28.26) | 12.40 | 16.18 | 2.40 | |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | D 11-12 | 33.52 | 15 /20 | 4.18 | 16.07 | 2.03 | 16.02 | 2.19 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | D 11-12 | 27.20 | 29 /34 | 8.36 | 19.16 | 6.04 | 16.02 | 2.19 | |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | D 11-12 | 34.45 | 11 /19 | 4.20 | 14.39 | 1.50 | 16.02 | 2.19 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | D 11-12 | 36.37 | 14 /27 | 5.44 | 16.33 | 2.35 | 16.02 | 2.19 | |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta lang | 32.00 | 11 /59 | 1.08 | 13.14 | 0.28 | 13.45 | 0.35 | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | D 11-12 | 51.54 | 35 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | D 11-12 | 44.29 | 19 /22 | 10.07 | 21.45 | 4.57 | 16.33 | 2.11 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 30.48 | 11 /85 | 4.45 | 16.28 | 2.32 | 16.22 | 1.57 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 42.25 | 12 /20 | 3.45 | 16.11 | 1.26 | 16.22 | 1.57 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 31.20 | 13 /85 | 7.15 | 16.43 | 3.52 | 16.22 | 1.57 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 25.48 | 14 /85 | 1.39 | 17.03 | 1.05 | 16.22 | 1.57 | |
| 06.06.2022 | Løvspretten | D 11-12 | 34.14 | 9 /11 | 6.40 | 16.33 | 3.13 | 16.40 | 2.09 | |
| 05.06.2022 | Elgdilten | D 11-12 | 42.45 | 7 /9 | 9.51 | 17.49 | 4.06 | 16.40 | 2.09 | |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | D 11-12 | 36.06 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | D 11-12 | 49.00 | 7 /12 | 4.27 | 20.09 | 1.50 | 18.16 | 1.55 | – |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | D 11-12 | 46.54 | 12 /15 | 6.51 | 22.19 | 3.16 | 18.16 | 1.55 | – |
| 10.04.2022 | Halden O-Meeting Lang | D 11-12 | 1.48.35 | 15 /15 | 60.46 | 31.55 | 17.52 | – | – | – |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | D 9-10 | 40.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | D 9-10 | 22.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM Sprint (Mjølnerløpet) | D 9-10 | 10.52 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Trolloween | – | 66 /130 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | N-åpen | 1.04.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Råtassløp #3 | D8-12N | 32.35 | – | 1.59 | 19.39 | 1.12 | – | – | – |
| 11.08.2019 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten Dalsbygda | N-åpen | 22.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | N-åpen | 25.35 | – | 0.50 | 13.39 | 0.27 | 15.22 | 0.45 | |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | N-åpen | 35.18 | – | 2.02 | 19.02 | 1.06 | 17.35 | 0.54 | – |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troloween | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Høydepunktet m/Trimtex-Cup | N-åpen | 27.16 | – | 1.36 | 19.56 | 1.10 | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | N-åpen | 1.22.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2017 | Pinsesprinten | Råtass | 11.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2015 | Pinsesprinten | Råtass | 10.00 | – | – | – | – | – | – | – |