Løperprofil
Marius Knøsberg Esvall
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.47
- Løpskapasitet
- 11.31
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.01
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 08.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0168 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1354 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0921 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1468 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0959 |
| bomVekt | 20,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4503 |
| bomStorSigma | 0,7414 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,084 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,953 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3063,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3403,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.51
- Løpskapasitet
- 6.36
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 10.02.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2069 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0199 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0811 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2014 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1121 |
| bomVekt | 5,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2343 |
| bomStorSigma | 0,7946 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0839 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6328 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2447,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2539,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.55
- Løpskapasitet
- 13.07
- O-evne
- 2.48
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 4.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 01.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0253 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1829 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0853 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,262 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0928 |
| bomVekt | 3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,729 |
| bomStorSigma | 0,9087 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0572 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0941 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1583 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3087,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3746,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.45
- Løpskapasitet
- 10.53
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 19.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,159 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0152 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1007 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3503 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9667 |
| bomVekt | 1,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,554 |
| bomStorSigma | 0,862 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2572,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3010,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.40
- Løpskapasitet
- 7.10
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 12,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.09.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5687 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4654 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1264 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4257 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9936 |
| bomVekt | 0,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4127 |
| bomStorSigma | 0,815 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1712,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2071,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 08.06.2023 Østmarka Open løp 5, bom 2.50 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 97 | 04.11.2021 Østnatt-Cup 1, bom 6.52 | 97 | – |
| Bom over ti minutter | 118 | 08.09.2020 Østmarka Open 11, bom 16.12 | 118 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.01.2024 | Klubbmesterskap innendørs natt 2024 | H 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Østmarka Open løp 6 | Herrer-AM | 1.16.21 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | Østmarka Open løp 5 | Herrer-AL | 1.13.27 | 8 /10 | 5.20 | 12.36 | 0.55 | 13.33 | 1.31 | |
| 25.05.2023 | Østmarka Open løp 3 | Herrer-AL | 1.01.29 | 15 /19 | 7.24 | 13.28 | 1.37 | 14.01 | 1.38 | |
| 11.05.2023 | Østmarka Open løp 2 | Herrer-AM | 1.28.03 | 6 /8 | 12.33 | 16.33 | 2.22 | 14.01 | 1.38 | |
| 04.05.2023 | Østmarka Open løp 1 | Herrer-AL | 1.22.17 | 8 /10 | 6.03 | 13.42 | 1.00 | 14.01 | 1.38 | |
| 14.06.2022 | Østmarka Open 4 / Klubbmesterskap mellom | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2022 | Østmarka Open 2 | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Østmarka Open 1 | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2022 | Gate o-løp | Lang | 36.08 | 9 /11 | 1.35 | 8.29 | 0.22 | 8.38 | 0.31 | – |
| 25.11.2021 | Østnatt-Cup 3 | AL-åpen | 42.24 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2021 | Østnatt-Cup 1 | AL-åpen | 57.53 | 9 /9 | 14.00 | 14.01 | 3.23 | – | – | – |
| 15.09.2021 | Ukas løype - Ulsrudvann | B-åpen 10-16 | 1.21.33 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Ukas løype - Ulsrudvann | B-åpen 10-16 | 1.21.33 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2021 | Østmarka Open 8 | H 15-16 | 1.01.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2021 | Ukas løype uke 33 / Østmarka Open 7 | Herrer-AL | 1.00.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2020 | Nattpotta - Klubbmesterskap Natt | H 13-14 | 1.07.36 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Østmarka Open 12 | H 13-14 | 1.06.53 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Østmarka Open 11 | Herrer-AK | 1.27.49 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Østmarka Open 10 | H 13-14 | 1.02.30 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Østmarka Open 9 | H 13-14 | 1.17.44 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2020 | Test1 | H 13-14 | 1.17.44 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2020 | Hovedløpet sprint | H14 | 34.21 | 55 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2020 | Hovedløpet langdistanse | H14 | 1.26.29 | 52 /58 | 20.44 | 22.30 | 5.24 | 21.15 | 3.46 | |
| 23.06.2020 | Østmarka Open 7 | H 13-14 | 1.18.27 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Østmarka Open 6 | H 13-14 | 1.05.27 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Østmarka Open 5 | H 13-14 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Østmarka Open 4 | Herrer-AK | 1.33.31 | 12 /12 | 2.09 | (26.32) | 0.37 | 18.33 | 1.40 | |
| 26.05.2020 | Østmarka Open 3 / Klubbmesterskap mellom | H 13-14 | 1.20.12 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Østmarka Open 2 | Herrer-AK | 1.30.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2020 | Østmarka Open 1 | H 13-14 | 1.25.12 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2020 | Gate-o-løp 2.3.20 | 5 km | 8.23 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2020 | Innendørs klubbmesterskap | Løype: BAC | 35.27 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2019 | Gate o-løp | Mellom | 38.28 | 9 | 3.18 | 18.22 | 1.35 | 17.58 | 2.12 | |
| 19.10.2019 | Blodslitet | Herrer åpen B | 1.34.50 | 24 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2019 | ABIK R16 - Bråteåsen | KORT | 1.09.43 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Østmarka Open 10 | Herrer-C | 43.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2019 | Østmarka Open 9 | H 13-14 | 1.17.11 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Østmarka Open 8 | Herrer-C | 1.23.43 | 5 /6 | 15.47 | 27.01 | 5.06 | 20.29 | 2.48 | |
| 27.08.2019 | Østmarka Open 7 | H 13-14 | 1.00.42 | 11 /11 | 1.20 | 26.35 | 0.35 | 25.53 | 2.57 | |
| 11.06.2019 | Østmarka Open 4 | H 13-14 | 24.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Østmarka Open 3 | H 13-14 | 1.43.56 | 2 /2 | 17.48 | 31.55 | 5.28 | 27.08 | 3.28 | |
| 28.05.2019 | Østmarka Open 2 | H 13-14 | 1.21.08 | 6 /6 | 9.22 | 32.40 | 3.46 | 26.10 | 2.33 | |
| 21.05.2019 | Østmarka Open 1 | H 13-14 | 1.06.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2019 | Østmarka Open 1 | H 13-14 | 1.06.09 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | Park-O løp 3 | H13-16 | 44.57 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2019 | Innendørs natt-o KM | Løype: CBA | 1.03.06 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.01.2019 | Gate o-løp | Mellom | 50.20 | 12 | 6.22 | 20.31 | 2.36 | 18.25 | 2.00 | – |
| 20.10.2018 | Blodslitet | H11-12 | 1.37.30 | 35 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2018 | Østmarka Open - Løp 5 | H 13-14 | 1.01.55 | 6 /7 | 8.40 | 29.13 | 4.05 | 23.57 | 2.38 | – |
| 04.09.2018 | Østmarka Open - Løp 3 | H 11-12 | 51.09 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2018 | Østmarka Open - Løp 2 | H 13-14 | 1.28.55 | 7 /7 | 7.10 | 31.38 | 2.33 | – | – | – |
| 19.06.2018 | Østmarka Flex-o løp 7 | H 11-12N | 28.36 | – | 4.47 | 20.58 | 3.30 | 17.52 | 1.31 | |
| 05.06.2018 | Østmarka Flex-o løp 5 | H 11-12 | 43.36 | 3 /3 | 2.33 | (26.18) | 1.32 | 17.52 | 1.31 | |
| 29.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 4 | H 11-12 | 45.59 | 2 /4 | 5.42 | (24.32) | 3.02 | 16.07 | 1.26 | – |
| 22.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 3 | H 11-12 | 42.07 | 3 /8 | 0.54 | 16.35 | 0.21 | 16.07 | 1.26 | – |
| 02.05.2018 | Østmarka-karusellen 1 | H11-12 | 57.33 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2018 | Gate o-løp Østmarka OK | Mellom | 40.57 | 17 | 7.28 | 25.03 | 4.34 | 19.37 | 2.14 | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | H11-12 | 1.37.03 | 49 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2017 | Høydepunktet med KM Sprint, Trimtex-Cup | N-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2016 | Østmarka-karusellen løp 6 høst | N-Åpen | 29.45 | 3 /10 | 6.04 | 14.00 | 2.51 | 13.44 | 2.39 | |
| 30.08.2016 | Østmarka-karusellen løp 2 høst | N-Åpen | 23.01 | 3 /15 | 0.42 | 14.42 | 0.27 | 15.27 | 2.43 | – |
| 23.08.2016 | Østmarka-karusellen løp 1 høst | N-Åpen | 47.51 | 7 /13 | 28.42 | (29.58) | 17.59 | 15.27 | 2.43 | – |
| 14.06.2016 | Østmarka-karusellen løp 5 vår | N-Åpen | 29.06 | 5 /7 | 4.03 | 18.43 | 2.36 | – | – | – |
| 24.05.2016 | Østmarka-karusellen løp 2 vår | H10 | 50.50 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2015 | Grankvisten | Åpen N | 2.15.29 | – | 23.29 | 55.34 | 9.38 | – | – | – |