Løperprofil
Odin Magnus Johnson
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.16
- Løpskapasitet
- 10.18
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.50
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 16.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0941 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1769 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0799 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2239 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0668 |
| bomVekt | 7,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2674 |
| bomStorSigma | 0,6663 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0742 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2739,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3000,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.31
- Løpskapasitet
- 13.22
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 9.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 29.04.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0415 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2492 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1011 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4751 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9905 |
| bomVekt | 0,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5956 |
| bomStorSigma | 0,8799 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3143,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3652 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.54
- Løpskapasitet
- 15.27
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 7.34
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2024 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0077 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3698 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0031 |
| bomVekt | 0,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3832 |
| bomStorSigma | 0,8028 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3691,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4040,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 91 | 06.10.2017 KM nattorientering, bom 3.31 | 91 | – |
| Bom over fem minutter | 105 | 06.10.2017 KM nattorientering, bom 10.43 | 128 | – |
| Bom over ti minutter | 105 | 06.10.2017 KM nattorientering, bom 10.43 | 128 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | A6 | 56.38 | 9 | 3.30 | 10.23 | 0.38 | 10.35 | 0.49 | |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | A6 | 1.01.17 | 15 | 3.22 | 10.43 | 0.35 | 10.35 | 0.49 | |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | A6 | 1.08.17 | 5 | 1.48 | 10.14 | 0.16 | 10.13 | 0.42 | |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | A6 | 1.06.34 | 2 | 3.13 | 9.10 | 0.27 | 9.41 | 0.50 | |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | A6 | 1.10.01 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2021 | O-sjuer 1, Staupshaugen | A6 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | O-sjuer nr 3 | N1 | 25.21 | – | 1.56 | 21.17 | 1.37 | – | – | – |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | N1/C2 uten tid | 23.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2017 | KM nattorientering | H 21 | 2.03.52 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2017 | O-sjuer 5 | A4 | 31.15 | 3 | 0.31 | 8.38 | 0.09 | 9.34 | 0.38 | |
| 19.08.2015 | O-sjuer nr 9 og BK 4 | A4 | 41.54 | 8 | 1.40 | 10.44 | 0.26 | 10.37 | 0.44 | |
| 23.06.2015 | O-sjuer nr. gjeldsåsmyra | A4 | 48.02 | 3 | 0.42 | 9.31 | 0.08 | 10.27 | 0.44 | – |
| 06.05.2015 | O-sjuer nr 4 og BK 1 | A4 | 44.47 | 14 | 5.00 | 11.27 | 1.17 | – | – | – |
| 29.04.2015 | O-sjuer nr 3 | B3 | 21.58 | 1 | 1.06 | 9.52 | 0.30 | 11.15 | 1.13 | |
| 15.04.2015 | O-sjuer nr 1 | B3/C5 | 14.37 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2014 | O-sjuer 9, Børsåsen | B3 | 28.31 | 1 | 0.26 | 9.22 | 0.09 | 11.50 | 1.21 | |
| 13.08.2014 | O-sjuer 7, Heståsdalen | B3 | 37.11 | 1 | 3.05 | 10.45 | 0.54 | 13.01 | 1.42 | |
| 25.06.2014 | O-sjuer 6, Rinnbustaden | B3 | 31.19 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2014 | Bygdakamp nr.2, Frol il | B3 | 59.26 | 19 | 10.44 | 15.51 | 2.52 | 14.29 | 1.48 | – |
| 21.05.2014 | O-sjuer 4, Stubbmodalen | B3 | 33.23 | 3 | 2.56 | 13.01 | 1.09 | 14.29 | 1.48 | – |