Løperprofil
Martin Aasen Wright
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.02
- Løpskapasitet
- 16.58
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4059 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5134 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0813 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1541 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1595 |
| bomVekt | 4,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7616 |
| bomStorSigma | 0,8873 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,074 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7742 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4516,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5068,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.23
- Løpskapasitet
- 11.11
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 17.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,322 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4065 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0669 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0711 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1687 |
| bomVekt | 14,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0925 |
| bomStorSigma | 0,5984 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0581 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0806 |
| havariVekt | 0,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4149,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4222,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 26.57
- Løpskapasitet
- 21.29
- O-evne
- 5.28
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 137 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5182 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5632 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0809 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0676 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,364 |
| bomVekt | 26,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,917 |
| bomStorSigma | 1,1608 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0548 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1011 |
| havariVekt | 2,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,075 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | 0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5053,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6341,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.06
- Løpskapasitet
- 17.30
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 12,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 28.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3121 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3346 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1271 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1022 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2943 |
| bomVekt | 19,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4606 |
| bomStorSigma | 1,0111 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0455 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0803 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0031 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9017 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0044 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4132,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4747,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 24.08.2025 Nydalten - direkteklasser KM stafett Østold og Akershus og Oslo, bom 9.40 | 69 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 24.08.2025 Nydalten - direkteklasser KM stafett Østold og Akershus og Oslo, bom 9.40 | 76 | – |
| Bom over ti minutter | 9 | 24.08.2025 Nydalten - direkteklasser KM stafett Østold og Akershus og Oslo, bom 15.31 | 104 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.08.2025 | Nydalten - direkteklasser KM stafett Østold og Akershus og Oslo | B-åpen | 1.52.53 | 17 /19 | 34.01 | 33.00 | 9.57 | 28.21 | 6.25 | |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | B-Åpen | 1.40.00 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2025 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Voksen C | 26.51 | 1 /3 | 2.43 | 9.26 | 0.57 | 8.41 | 0.11 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 1.28.18 | 39 /49 | 7.56 | 25.22 | 2.17 | 27.08 | 5.12 | |
| 28.09.2024 | Furugampen | C-åpen 17- | 1.05.08 | 6 /7 | 14.28 | 27.34 | 6.07 | 22.30 | 2.56 | |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | B-Åpen | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.42.38 | 18 /18 | 21.59 | 30.38 | 6.34 | 29.06 | 7.21 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 24.24 | 28 /230 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 55.41 | 55 /230 | 7.40 | 23.12 | 3.12 | 19.58 | 2.09 | |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | B-åpen 17- | 1.00.00 | 18 /19 | 9.54 | 24.06 | 3.59 | 27.39 | 7.13 | |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 1.31.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | C-åpen | 34.12 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | OSI/GeoForm Rankingløp 2 | Kort | 44.31 | 22 /32 | 9.56 | 21.55 | 4.53 | 19.08 | 3.04 | |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 2.23.43 | 15 /19 | 48.06 | 38.05 | 12.45 | 30.02 | 7.46 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | C-åpen 17- | 25.21 | 12 /33 | 3.18 | 16.11 | 2.06 | 17.07 | 2.05 | |
| 22.04.2023 | KM sprint med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 14.05 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2022 | Veteranmesterskap mellomdistanse m/publikumsløp | Dir B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Veteranmesterskap sprint | Dir B | 26.28 | 9 /10 | 2.02 | 15.12 | 1.10 | 11.53 | 0.19 | |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | C-åpen 17- | 35.56 | 3 /6 | 3.01 | 17.04 | 1.26 | 18.18 | 2.17 | |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | C-åpen 17- | 1.22.53 | 33 /35 | 3.44 | (26.54) | 1.13 | 18.48 | 2.25 | |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | C-åpen 17- | 31.46 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Voksen C | 22.15 | 2 | 5.30 | 12.36 | 3.07 | 9.25 | 0.19 | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 48.14 | 13 /17 | 12.14 | 19.52 | 5.02 | 17.20 | 3.01 | |
| 25.09.2021 | Furugampen | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2021 | Ukas løype - Ulsrudvann | B-åpen 17- | 1.10.19 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Ukas løype - Ulsrudvann | B-åpen 17- | 1.10.19 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | C | 30.49 | 2 /4 | 2.11 | 16.18 | 1.09 | 17.13 | 2.29 | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | B-åpen 17- | 1.32.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.25.52 | 12 /14 | 21.03 | 30.31 | 7.29 | 26.32 | 3.15 | – |
| 29.08.2020 | KM langdistanse | B-åpen 17- | 1.15.18 | 7 /7 | 4.50 | 32.28 | 2.05 | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM Sprint (Mjølnerløpet) | B-åpen 17- | 27.42 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2020 | Tour of Lillomarka 2020 - Løp 2 | HC | 48.29 | 4 /4 | 9.03 | 21.05 | 3.56 | 20.48 | 3.12 | |
| 16.06.2020 | Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering | C-voksen | 33.59 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Ringreven individuelt | 3 km åpen | 1.13.20 | 17 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2019 | Furugampen | H 17-C | 55.46 | 4 /5 | 12.35 | 28.17 | 6.23 | 22.45 | 3.52 | |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | H 17-C | 44.21 | 4 /5 | 9.58 | 24.41 | 5.33 | 22.20 | 4.43 | – |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | H 17-C | 16.17 | 3 /3 | 3.54 | 13.09 | 3.09 | – | – | – |
| 17.06.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 6 | HC | 1.37.38 | 7 /9 | 34.55 | 32.09 | 11.30 | – | – | – |
| 21.05.2019 | Østmarka Open 1 | Herrer-C | 1.00.20 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2019 | Østmarka Open 1 | Herrer-C | 1.00.20 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2019 | Vårløpet | C-åpen | 1.37.56 | 7 /7 | 29.38 | 30.51 | 9.20 | – | – | – |
| 04.05.2019 | Vårløpet | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | H 17-C | 1.37.46 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2018 | Ringeriksløpet | H 17-N | 17.45 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2018 | OK Øst mellomdistanse, uttakningsløp til Unionsmatchen | H 17-N | 23.21 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2017 | Furugampen 2017 | H 17-N | 2.23.36 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |