Løperprofil
Klara Johansson
Västvärmland
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
34 løp
C-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.43
- Løpskapasitet
- 10.14
- O-evne
- 0.29
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 34 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,099 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0999 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0689 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0228 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6193 |
| bomVekt | 114,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1046 |
| bomStorSigma | 0,6456 |
| antallBom | 51 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0407 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,072 |
| havariVekt | 3,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0049 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5149 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2723,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2850,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.51
- Løpskapasitet
- 9.39
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.05
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1748 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4523 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1912 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1046 |
| bomVekt | 3,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1335 |
| bomStorSigma | 0,6339 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0849 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3579 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3653,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.16
- Løpskapasitet
- 14.40
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 13,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.40
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 26.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1353 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1961 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1339 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1432 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1879 |
| bomVekt | 13,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6645 |
| bomStorSigma | 0,8845 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,045 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1018 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,007 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3465,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4079,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.58
- Løpskapasitet
- 8.10
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.03.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,433 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3993 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0959 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2116 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9483 |
| bomVekt | 4,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6013 |
| bomStorSigma | 0,8625 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0343 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6404 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1954,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2385,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 73 | 09.09.2023 Täbydubbeln, medeldistans, bom 2.20 | 89 | – |
| Bom over fem minutter | 159 | 24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång, bom 5.38 | 174 | – |
| Bom over ti minutter | 247 | 16.10.2022 Daladubbeln, patrull, bom 12.23 | 525 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | Järfälla OK, medel | Svart 5,0 | 50.05 | 13 /34 | 0.37 | 10.32 | 0.08 | 10.42 | 0.29 | |
| 19.04.2025 | Mälarhöjdens medel | Svår 3 km | 30.53 | 3 /31 | 0.59 | 9.55 | 0.19 | 10.23 | 0.31 | |
| 09.06.2024 | Sommarlandssprinten | D14 | 29.19 | 30 /56 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2023 | Waxholms OK, långdistans | D21 | 1.16.52 | 5 /8 | 1.49 | 9.12 | 0.13 | 10.34 | 0.32 | |
| 09.09.2023 | Täbydubbeln, medeldistans | D21 Elit | 45.48 | 13 /19 | 5.47 | 10.59 | 1.23 | 10.41 | 0.33 | |
| 03.09.2023 | DM, medel, Stockholm | D21 | 49.28 | 9 /19 | 1.49 | 9.54 | 0.22 | 10.41 | 0.33 | |
| 26.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), final | D21 C-final | 55.43 | 12 /29 | 2.35 | 10.53 | 0.30 | 10.45 | 0.31 | |
| 25.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), kval | D21B | 1.12.47 | 23 /32 | 6.16 | 12.18 | 1.04 | 10.45 | 0.31 | |
| 20.08.2023 | Långhundradubbeln, lång | D21 | 1.27.12 | 9 /11 | 2.02 | 10.17 | 0.14 | 10.45 | 0.31 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Lätt 3,5 | 48.57 | 54 /92 | 6.30 | 18.54 | 2.31 | 18.38 | 2.45 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Etappstart Lätt 3,5 | 1.23.56 | 76 /100 | 11.54 | 20.14 | 2.52 | 18.38 | 2.45 | |
| 01.05.2023 | Grönstamedeln | D21 | 37.39 | 8 /14 | 0.53 | 10.58 | 0.15 | 10.33 | 0.28 | |
| 29.04.2023 | Ravinens medeldistans | D21 | 40.55 | 2 /17 | 1.08 | 10.06 | 0.17 | 10.26 | 0.28 | |
| 23.04.2023 | Skarpnäcks långdistans | Svår 3 km | 33.48 | 5 /60 | 1.09 | 9.45 | 0.20 | 10.26 | 0.28 | |
| 22.04.2023 | Skogsluffarnas medeldistans | D21 | 37.43 | 9 /18 | 1.30 | 10.07 | 0.24 | 10.26 | 0.28 | |
| 15.04.2023 | Göteborgsdubbeln, lång | Svår 5 km | 50.55 | 7 /30 | 0.40 | 10.16 | 0.08 | 10.26 | 0.28 | |
| 07.04.2023 | Påsk-OL | D21 Kort | 42.27 | 2 /6 | 1.16 | 11.03 | 0.20 | 10.26 | 0.28 | |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | D10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2022 | Daladubbeln, patrull | D12 | 1.15.47 | 155 /226 | 14.50 | 17.35 | 3.27 | 18.22 | 2.38 | |
| 17.09.2022 | Kroppas nationella | D12 | 40.07 | 5 /6 | 5.05 | 17.12 | 2.11 | 18.17 | 1.57 | |
| 17.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D20 Final | 40.19 | 18 /41 | 0.37 | 9.29 | 0.09 | 10.25 | 0.35 | |
| 16.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D20-B | 34.30 | 15 /30 | 1.48 | 10.19 | 0.32 | 10.25 | 0.35 | |
| 11.09.2022 | SM, lång (Swedish League, #7) | D20 Final A | 2.16.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | SM, lång | D20 Kval A | 1.04.41 | 10 /23 | 0.06 | 9.18 | 0.01 | 10.25 | 0.35 | |
| 02.09.2022 | DM, natt, Stockholm | D20 | 53.44 | 6 /8 | 1.56 | 10.34 | 0.23 | 10.25 | 0.35 | |
| 28.08.2022 | DM, medel, Stockholm | D20 | 40.33 | 10 /12 | 6.44 | 11.41 | 1.56 | 10.31 | 0.41 | |
| 21.08.2022 | Kils OK långdistans | D12 | 52.38 | 12 /13 | 4.50 | 19.59 | 1.50 | 19.01 | 2.02 | – |
| 21.08.2022 | Skärgårdshelg, medel | D21 Elit | 52.41 | 14 /16 | 3.58 | 11.00 | 0.50 | 10.31 | 0.41 | |
| 30.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 5 | D20 | 1.16.31 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D20 | 2.12.13 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Etappstart Svår 3,5 | 31.27 | 17 /262 | 0.02 | 9.26 | 0.01 | 10.13 | 0.32 | |
| 28.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D20 | 25.45 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala | D20 | 1.19.11 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala | D20 | 2.01.00 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2022 | DM, sprint, Värmland + Örebro Län | D12_Värmland | 26.29 | 16 /18 | 2.58 | 15.01 | 1.41 | – | – | – |
| 19.03.2022 | Tolereds vårmedel | Mycket lätt 2 km | 51.21 | 17 /23 | 15.09 | 19.30 | 5.45 | 14.40 | 2.20 | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | Inskolning | 23.49 | 71 /256 | 4.24 | 16.10 | 2.59 | – | – | – |
| 05.11.2021 | SM, natt | D20 | 1.20.15 | 10 /23 | 3.38 | 10.38 | 0.29 | 10.47 | 0.33 | |
| 27.10.2021 | Nattjakta 2021 Finale (#4) | Långa Natten D | 54.13 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2021 | Täbydubbeln, medel | D20 Elit | 41.08 | 2 /8 | 0.36 | 10.11 | 0.09 | 10.48 | 0.34 | |
| 03.10.2021 | Järfälla medeldistans | D20 | 36.15 | 2 /7 | 2.25 | 11.27 | 0.46 | 10.48 | 0.34 | |
| 03.10.2021 | Kroppas nationella | Lätt 2,5 km | 59.41 | 3 /5 | 3.19 | 19.18 | 1.04 | 19.51 | 1.54 | – |
| 26.09.2021 | Solna OK medeldistans | D21 | 33.22 | 4 /15 | 2.35 | 11.09 | 0.52 | 11.01 | 0.37 | |
| 19.09.2021 | SM, lång | D20 Final A | 1.19.15 | 16 /35 | 0.55 | 10.00 | 0.07 | 11.01 | 0.37 | |
| 18.09.2021 | SM, lång | D20 Kval A | 1.01.43 | 20 /39 | 2.48 | 10.43 | 0.29 | 11.01 | 0.37 | |
| 10.09.2021 | DM, natt, Stockholm | D20 | 1.12.34 | 2 /6 | 3.53 | 11.22 | 0.37 | 11.01 | 0.37 | |
| 04.09.2021 | DM, medel, Stockholm | D20 | 31.02 | 3 /12 | 0.05 | 10.30 | 0.02 | 11.01 | 0.37 | |
| 22.08.2021 | Nynäsdubbeln, medel | D20 Elit | 45.46 | 1 /4 | 1.36 | 11.18 | 0.24 | 11.13 | 0.46 | |
| 21.08.2021 | Kils OK medeldistans | D12 | 1.47.50 | 4 /5 | 13.01 | 42.04 | 5.05 | – | – | – |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | D17-20 | 32.47 | 26 /46 | 3.51 | 11.39 | 1.22 | 11.16 | 0.54 | |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | D17-20 | 52.43 | 16 /41 | 3.00 | 10.56 | 0.37 | 11.16 | 0.54 | |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | D17-20 | 38.37 | 2 /16 | 1.14 | 10.09 | 0.19 | 11.16 | 0.54 | |
| 21.06.2018 | O-karusell 5, mosjonsorientering | Lang | 36.35 | 4 /11 | 0.49 | 10.16 | 0.14 | 11.15 | 0.41 | – |
| 24.05.2018 | O-karusell 3, mosjonsorientering | Lang | 53.59 | 4 /5 | 3.48 | 10.47 | 0.46 | – | – | – |
| 27.09.2017 | Nattjakta 1 | Ungdom | 25.04 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | D12 | 33.12 | 9 /10 | 1.12 | 16.27 | 0.36 | 17.27 | 1.33 | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | D12 | 47.01 | 9 | 8.03 | 20.09 | 3.27 | 17.27 | 1.33 | – |