Løperprofil
Thomas Nissen Hellerud
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
N-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.01
- Løpskapasitet
- 10.35
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 13.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0659 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2325 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0817 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1091 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,04 |
| bomVekt | 6,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5484 |
| bomStorSigma | 0,8239 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0725 |
| havariVekt | 0,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8291 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2818 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3197 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.14
- Løpskapasitet
- 6.02
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.15
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 07.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2966 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1544 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0741 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3076 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0003 |
| bomVekt | 1,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2354 |
| bomStorSigma | 0,706 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2236,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2314,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 9.16
- O-evne
- 2.34
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 14.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3209 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,32 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0987 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1968 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9838 |
| bomVekt | 4,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7808 |
| bomStorSigma | 0,9468 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0677 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8991 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2187,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2791,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.36
- Løpskapasitet
- 8.02
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 17,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.48
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 10.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4602 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4346 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1728 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2561 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9679 |
| bomVekt | 6,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5058 |
| bomStorSigma | 0,7821 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6322 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1922 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2296 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 23.04.2022 Lørdagskjappen, bom 5.46 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 20 | 23.04.2022 Lørdagskjappen, bom 5.46 | 157 | – |
| Bom over ti minutter | 25 | 23.04.2022 Lørdagskjappen, bom 12.27 | 272 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.07.2024 | Svabergsprinten | Sva-Tørr | 46.17 | 4 | 0.00 | 14.06 | 0.00 | 14.18 | 1.24 | |
| 14.05.2022 | Fossumløpet 2022 med Trimtex-cup | H 11-12 | 33.56 | 11 /19 | 0.59 | 14.17 | 0.25 | 15.54 | 3.18 | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | H 11-12 | 50.28 | 21 /24 | 23.20 | (22.47) | 10.32 | 15.55 | 3.59 | – |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta lang | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #4 - Høst | Mellom | 35.27 | 8 /22 | 3.10 | 17.04 | 1.32 | 17.12 | 1.39 | |
| 09.09.2021 | Kolls Klubbmesterskap | H 11-12 | 34.29 | 7 /7 | 3.24 | 18.45 | 1.51 | – | – | – |
| 15.08.2021 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 8 | Mellom | 46.42 | 19 /22 | 14.58 | (28.42) | 9.12 | 19.23 | 1.56 | |
| 10.09.2020 | Kolls Klubbmesterskap | H -10 | 44.49 | – | 8.24 | 15.11 | 2.51 | 13.26 | 1.41 | |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | H 9-10 | 46.15 | – | 5.19 | 18.47 | 2.10 | 13.26 | 1.41 | |
| 25.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 3 | M | 54.45 | 28 /31 | 5.15 | (31.45) | 3.03 | 18.31 | 1.12 | |
| 12.09.2019 | Klubbmesterskap Koll | N-løype | 27.59 | – | 7.33 | (19.45) | 5.20 | 12.09 | 1.20 | |
| 08.09.2019 | Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løp | H 9-10 | 27.04 | – | 0.29 | 11.06 | 0.12 | 12.09 | 1.20 | |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | N-åpen | 17.42 | – | 1.11 | 10.31 | 0.42 | 12.02 | 1.19 | |
| 20.08.2019 | O-gøy cupen - løp 3 | Kort | 35.14 | 7 /15 | 4.16 | 18.01 | 2.11 | 17.15 | 1.10 | |
| 18.08.2019 | Hemingløpet med Trimtex-cup | N-åpen | 28.31 | – | 2.42 | 11.36 | 1.06 | 12.02 | 1.19 | |
| 11.06.2019 | O-gøy cupen - løp 2 og Råtassløp | Kort | 49.06 | 16 /28 | 2.23 | 19.18 | 0.56 | 17.47 | 1.24 | – |
| 28.05.2019 | O-gøy cupen - løp 1 | Kort | 45.20 | – | 9.32 | 20.44 | 4.22 | – | – | – |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | H910 | 24.10 | – | 3.19 | 12.04 | 1.39 | 13.02 | 1.46 | |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | ÅL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | HR | 14.47 | 6 /12 | 0.11 | 10.28 | 0.08 | 10.38 | 0.13 | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | H rekrutt | 27.58 | 24 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | H -10 | 34.12 | – | 4.30 | 12.50 | 1.41 | 13.47 | 1.46 | |
| 06.04.2019 | Norwegian Spring - Vårspretten | H -10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troloween | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | Hemingsprinten m/finale Trimtex-cup | N-åpen | 31.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | H -10 | 48.06 | – | 7.23 | 15.12 | 2.20 | 15.48 | 1.56 | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | H -10 | 59.05 | – | 9.17 | 19.36 | 3.05 | 15.48 | 1.56 | – |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | H -10 | 22.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | H rekrutt | 22.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2018 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 22.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 27.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | HR | 34.28 | 22 /25 | 6.21 | 18.08 | 3.20 | – | – | – |
| 17.09.2017 | Trimtex Cup finale | N-åpen | 29.09 | 40 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 31.10.2015 | OSI/GeoForm Rankingløp 26 | Rekrutt N | 54.03 | 25 /27 | – | – | – | – | – | – |