Løperprofil

Kristian Matberg

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

7 løp
11.3012.0012.3013.0013.302023202420252026Älgjakten 18.09.2022: 13.04KM natt NTOK 2022 30.09.2022: 11.59Bygdakamp 1 26.04.2023: 12.50Älgjakten 24.09.2023: 11.47Älgjakten 22.09.2024: 12.45SK10 - Spøkelsesløpet 27.09.2024: 11.20Älgjakten 27.09.2026: 13.33

Sprintrankingen

5 løp
8.308.459.009.1520252026U-cup 2 18.04.2024: 8.25U-cup 8 14.09.2024: 8.53O-sjuer 10 Momarka 03.09.2025: 9.18O-sjuer 1 - Røstad 08.04.2026: 9.19KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 14.05.2026: 9.09

B-rankingen

51 løp
10.3012.0013.3015.0016.3018.002023202420252026O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 13.55O-sjuer 4 BK2, Nybrotta 18.05.2022: 15.02O-sjuer 4 BK2, Nybrotta 18.05.2022: 15.02Skøynarkarusell 6 25.05.2022: 13.02Bygdakamp 3 01.06.2022: 12.53Bygdakamp 4 15.06.2022: 12.30O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen 17.08.2022: 11.41O-sjuer 8, Vulusjøen 24.08.2022: 10.46Bygdakamp 6 30.08.2022: 11.22O-sjuer 9, Masteråsen 07.09.2022: 14.14KM langdistanse NTOK 11.09.2022: 14.21Loffelunken med Ungdomsserien, #6 17.09.2022: 17.13O-sjuer 3, Børsåsen 03.05.2023: 12.51Bygdakamp 2 10.05.2023: 11.55O-sjuer 4, Storåsen 24.05.2023: 13.56BK3 / O-sjuer 5 31.05.2023: 13.29O-sjuer 6, Skallstuggu 07.06.2023: 17.22Oppdal 2-dagers. Dag 1 10.06.2023: 14.15Oppdal 2-dagers. Dag 2 11.06.2023: 13.24Bygdakamp 14.06.2023: 11.57O-sjuer 7, Masteråsen 16.08.2023: 10.31O-sjuer 8, Langåselva 30.08.2023: 11.51BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen 06.09.2023: 12.06Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 13.25O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 15.59O7-7 / BK-5 Vulusjøen 21.08.2024: 11.58O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen 29.08.2024: 15.14O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) 04.09.2024: 10.25Bygdakamp 6 18.09.2024: 12.44Loffelunken med ungdomsserien, #8 21.09.2024: 12.01O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 10.49O-sjuer 4 Ytterøya 14.05.2025: 14.06Vårløpet / KM mellomdistanse 18.05.2025: 12.27O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena 21.05.2025: 10.37O-karusell 3, Bygdakamp 3 04.06.2025: 12.19O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 16.30O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) 20.08.2025: 14.23Midt-Norsk mesterskap, langdistanse 23.08.2025: 16.57O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) 27.08.2025: 11.28O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 11.12Bygdakamp 1 29.04.2026: 11.03O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 11.54O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen 13.05.2026: 12.52Kviknekarusell 6 05.06.2026: 9.59Bygdakamp 4 - Torsbustaden 10.06.2026: 10.38O-festivalen mellom 20.06.2026: 12.21Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse 22.08.2026: 17.37Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord 26.08.2026: 11.22Loffelunken 26.09.2026: 11.18

C-rankingen

9 løp
16.0018.0020.0022.0024.0020182019202020212022202320242025O-sjuer 3/Bygdakamp 1 03.05.2017: 20.07O-sjuer nr 7 20.06.2018: 23.21Bygdakamp 5 22.08.2018: 19.11O-Sjuer 2 15.05.2019: 24.48Bygdakamp 4 05.06.2019: 18.28O-sjuer 5, Gjeldsåsen 19.05.2021: 22.21O-sjuer 9, Nybrotta 25.08.2021: 18.03Bygdakamp 5 23.08.2023: 19.06Nattløp Storlidalen 26.09.2025: 17.39

N-rankingen

18 løp
16.0020.0024.0028.0032.002016201720182019O-sjuer nr 10 02.09.2015: 28.34O-sjuer nr. 4 11.05.2016: 28.42O-sjuer nr. 5 25.05.2016: 30.09Bygdakamp 3 01.06.2016: 28.00O-sjuer nr. 7 22.06.2016: 25.17O-sjuer nr. 8 17.08.2016: 29.53Bygdakamp 2 24.05.2017: 21.46O-sjuer 1, Hegle 11.04.2018: 23.43O-sjuer nr 3 02.05.2018: 31.56O-sjuer nr 5 23.05.2018: 27.39O-sjuer nr. 8 15.08.2018: 22.43O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 14.35O-Sjuer 4 29.05.2019: 15.18O-Sjuer 6 19.06.2019: 19.35O-Sjuer 7 14.08.2019: 20.40O-Sjuer 9 04.09.2019: 18.56

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.04
Løpskapasitet
11.58
O-evne
1.07
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
0.32
Sikkerhet
4
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
69 s
Disk/brutt
4 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0563
fartMuRaa (evne før krymping)0,0619
fartSigma (dagsform-spredning)0,0785
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0404
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,23
evidensVekt (sikkerheten)4,05
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,336
bomVekt30
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2369
bomStorSigma0,5494
antallBom13
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0363
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0711
havariVekt3,34
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0007
fartSesongSin0,0031
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3183,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3478,9
beregnet05.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.51
Løpskapasitet
8.40
O-evne
0.11
Jevnhet ±
5,0 %
Usikkerhet ±
0.19
Sikkerhet
4
Bommer per løp
0,8
Typisk bom
73 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 14.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0669
fartMuRaa (evne før krymping)0,0731
fartSigma (dagsform-spredning)0,0503
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0349
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,71
evidensVekt (sikkerheten)4,31
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9107
bomVekt64,81
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2884
bomStorSigma0,5915
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0601
havariVekt3,38
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0007
fartSesongSin−0,0026
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3211,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3281,2
beregnet05.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.12
Løpskapasitet
10.47
O-evne
2.24
Jevnhet ±
8,5 %
Usikkerhet ±
0.14
Sikkerhet
30
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
117 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
best på korte (+0,9 % per dobling)
Sesongprofil
best i april (±1,0 %)
Løp i grunnlaget
52 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1704
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1727
fartSigma (dagsform-spredning)0,0848
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0178
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)10,24
evidensVekt (sikkerheten)29,92
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,87
bomVekt213,87
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,7626
bomStorSigma0,9552
antallBom94
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0325
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0411
havariVekt22,46
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0134
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,138
fartSesongCos (sesongprofilen)−0
fartSesongSin−0,0099
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2539
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3105,1
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
16.50
Løpskapasitet
15.27
O-evne
1.23
Jevnhet ±
9,0 %
Usikkerhet ±
1.18
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,6
Typisk bom
74 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
10 (sist 26.09.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1919
fartMuRaa (evne før krymping)0,2243
fartSigma (dagsform-spredning)0,0898
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0741
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,37
evidensVekt (sikkerheten)2,37
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1027
bomVekt11,78
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3054
bomStorSigma0,6161
antallBom23
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0628
havariVekt0,73
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0008
fartSesongSin0,004
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3649,3
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3974,6
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.05
Løpskapasitet
12.43
O-evne
1.21
Jevnhet ±
13,4 %
Usikkerhet ±
4.51
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,2
Typisk bom
80 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
19 (sist 04.09.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0049
fartMuRaa (evne før krymping)0,0059
fartSigma (dagsform-spredning)0,1338
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2961
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)1,78
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0245
bomVekt5,47
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,377
bomStorSigma0,6872
antallBom42
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0344
havariVekt0,61
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0
fartSesongSin−0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3041,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3366,2
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (1 093 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 6 02.10.2026 KM natt, bom 2.30 77 nr. 5895
Bom over fem minutter 36 30.08.2026 KM lang og finale SMN-cup Inderøy , bom 6.53 195 nr. 4824
Bom over ti minutter 37 30.08.2026 KM lang og finale SMN-cup Inderøy , bom 13.20 351 nr. 6603

Løp

150 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
02.10.2026 KM natt B-åpen 32.11 1 /2 – – – – – –
27.09.2026 Älgjakten Älgjakten 4 gemensamma kontroller 38.45 26 /32 – – – – – –
27.09.2026 Älgjakten Älgjakten, 1 38.45 22 /26 4.09 13.33 1.27 13.05 1.07
26.09.2026 Loffelunken Orange 3,0 32.25 2 /25 1.59 11.18 0.41 13.12 2.24
09.09.2026 O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) B3 32.22 7 – – – – – –
02.09.2026 O-sjuer 10 - Storlidalen B3 31.58 5 – – – – – –
30.08.2026 KM lang og finale SMN-cup Inderøy B-åpen 17- 1.28.43 6 /7 23.41 (20.55) 5.35 13.15 2.23
26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord B3 35.48 3 2.51 11.22 0.54 13.15 2.23
22.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse B-åpen 17- 1.00.56 12 /24 17.12 17.37 4.58 13.15 2.23
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole A4 21.31 16 – – – – – –
21.06.2026 O-festivalen lang B-åpen 17- – DNS – – – – – –
20.06.2026 O-festivalen mellom B-åpen 17- 46.13 1 /61 5.31 12.21 1.28 12.33 1.54
17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan B3 33.45 18 – – – – – –
10.06.2026 Bygdakamp 4 - Torsbustaden B3 31.15 2 1.17 10.38 0.26 12.33 1.54
05.06.2026 Kviknekarusell 6 B3 29.02 2 0.49 9.59 0.17 12.33 1.54
27.05.2026 Bygdakamp 3 B 32.28 5 – – – – – –
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen B3 29.02 2 – – – – – –
14.05.2026 KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 Å2,5 21.16 5 /6 0.47 9.09 0.20 9.02 0.11
13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen B3 39.53 15 8.16 12.52 2.40 12.55 2.09
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva B3 36.53 2 4.19 11.54 1.24 12.55 2.09
29.04.2026 Bygdakamp 1 B3 35.13 4 3.35 11.03 1.07 13.01 2.04
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen B3 33.17 5 3.21 11.12 1.08 13.01 2.04
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad A6 18.06 14 1.30 9.19 0.46 8.53 0.12
06.04.2026 Påskeløp B2 34.15 6 – – – – – –
26.09.2025 Nattløp Storlidalen C2 38.03 7 2.12 17.39 1.01 17.28 1.19
17.09.2025 O-karusell 6, Bygdakamp 6 N1,5 34.54 – – – – – – –
03.09.2025 O-sjuer 10 Momarka A4 32.44 12 1.14 9.18 0.21 9.01 0.10
30.08.2025 KM Lang NTOK B-åpen 17- 0.00 DNS – – – – – –
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) B3 32.23 6 1.13 11.28 0.26 13.38 2.13
23.08.2025 Midt-Norsk mesterskap, langdistanse B-åpen 17- 41.55 13 /29 6.43 16.57 2.43 13.38 2.13
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) B3 40.50 22 10.10 14.23 3.35 13.38 2.13
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva B3 57.26 24 4.35 16.30 1.19 13.24 2.09
05.06.2025 TA-cup 5 A/B-åpen – DNS – – – – – –
04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3 B 3 km 35.02 13 /42 2.35 12.19 1.11 13.24 2.09
25.05.2025 Verdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena B3 33.18 4 1.06 10.37 0.21 13.22 2.16
18.05.2025 Vårløpet / KM mellomdistanse B-åpen 17- 27.18 2 /19 2.16 12.27 1.02 13.22 2.16
14.05.2025 O-sjuer 4 Ytterøya B3 39.24 10 6.32 14.06 2.20 13.22 2.16
07.05.2025 Bygdakamp nr 1 C2/B3 16.03 5 – – – – – –
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen B3 39.24 4 0.54 10.49 0.15 13.17 2.21
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen B3 19.25 4 – – – – – –
03.04.2025 TA-cup 1 Åpen 2.5 0.00 DNS – – – – – –
04.10.2024 KM natt B-åpen 0.00 DNS – – – – – –
27.09.2024 SK10 - Spøkelsesløpet C/B 31.06 4 3.16 11.20 1.11 12.11 0.53
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten 7 gemensamma kontroller 29.31 28 /38 – – – – – –
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten, 6 29.31 21 /29 1.44 12.45 0.45 12.11 0.53
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 Medelsvår 3 km 28.27 9 /39 1.04 12.01 0.27 13.40 2.33
18.09.2024 Bygdakamp 6 B3 42.42 13 6.55 12.44 2.04 13.40 2.33
14.09.2024 U-cup 8 Å2,5 20.19 12 /15 0.06 8.53 0.03 8.49 0.11
11.09.2024 O7-10 Røstad B3 18.05 1 – – – – – –
04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) B3 30.04 2 1.02 10.25 0.21 13.40 2.33
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen B3 46.13 17 8.10 15.14 2.42 13.51 2.40
21.08.2024 O7-7 / BK-5 Vulusjøen B3 38.57 11 4.13 11.58 1.18 13.51 2.40
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen B3 50.22 31 15.45 15.59 5.00 13.46 2.37
09.06.2024 Vårløpet B-åpen 17- 16.54 Disk – – – – – –
18.04.2024 U-cup 2 Åpen 2.5 18.53 13 /19 0.11 8.25 0.05 8.44 0.13 –
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 B 3 15.15 7 /58 – – – – – –
06.10.2023 KM Natt NTOK Direkte B 1.28.29 5 /6 – – – – – –
30.09.2023 U-cup 10 Å2,5 32.37 6 /11 3.24 9.47 1.01 – – –
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten 7 gemensamma kontroller 32.51 28 /40 – – – – – –
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten, 10 32.51 13 /19 1.47 11.47 0.38 12.37 1.04
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 Medelsvår 3 km 38.52 5 /48 4.17 13.25 1.29 13.37 2.24
15.09.2023 Treningsløp natt, Staupsmarka B 31.13 9 – – – – – –
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen B3 34.35 9 3.41 12.06 1.17 13.37 2.24
30.08.2023 O-sjuer 8, Langåselva B3 34.02 8 2.16 11.51 0.47 13.34 2.30
23.08.2023 Bygdakamp 5 C2 35.59 22 4.54 19.06 2.36 17.42 1.29
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen B3 46.15 6 4.54 10.31 1.07 13.34 2.30
14.06.2023 Bygdakamp B3 41.32 5 4.01 11.57 1.09 14.22 2.38
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 B-åpen 17- 35.21 3 /22 0.31 13.24 0.12 14.22 2.38
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 B-åpen 17- 32.26 4 /26 5.57 14.15 2.37 14.22 2.38
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu B3 38.56 22 12.41 17.22 5.40 14.22 2.38
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 B3 43.17 16 7.46 13.29 2.25 14.15 2.44
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen B3 50.15 7 8.45 13.56 2.26 14.15 2.44
10.05.2023 Bygdakamp 2 B3 31.12 9 2.07 11.55 0.48 14.15 2.44
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen B3 36.07 9 5.33 12.51 1.59 14.15 2.44
26.04.2023 Bygdakamp 1 A 3 30.13 31 0.00 12.50 0.00 13.14 1.14
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen N1 12.09 2 – – – – – –
30.09.2022 KM natt NTOK 2022 Åp B 31.44 4 /8 2.48 11.59 1.03 12.48 1.27 –
21.09.2022 Treningsløp natt, Staupshaugen A 46.52 11 – – – – – –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten 6 gemensamma kontroller 35.56 36 /40 – – – – – –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten, 6 35.56 20 /23 4.09 13.04 1.31 12.48 1.27 –
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 Medelsvår 3 km 42.12 21 /45 10.36 17.13 4.20 14.54 2.58
14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka B3 10.46 2 – – – – – –
11.09.2022 KM langdistanse NTOK B-åpen 17- 35.48 6 /15 1.45 14.21 0.42 14.54 2.58
07.09.2022 O-sjuer 9, Masteråsen B3 52.33 8 10.17 14.14 2.47 14.54 2.58
30.08.2022 Bygdakamp 6 B3 26.27 5 1.15 11.22 0.32 14.27 2.58
24.08.2022 O-sjuer 8, Vulusjøen B3 26.25 5 0.01 10.46 0.00 14.27 2.58
17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen B3 35.11 10 1.40 11.41 0.33 14.27 2.58
15.06.2022 Bygdakamp 4 B3 29.12 13 0.03 12.30 0.01 15.43 3.51
12.06.2022 Oppdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
01.06.2022 Bygdakamp 3 B3 38.31 9 5.22 12.53 1.48 15.43 3.51
25.05.2022 O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet B3 1.09.40 34 38.27 (27.56) 15.25 16.24 4.28 –
25.05.2022 Skøynarkarusell 6 B3 38.31 9 5.22 13.02 1.49 16.24 4.28 –
18.05.2022 O-sjuer 4 BK2, Nybrotta B3 42.51 19 8.49 15.02 3.06 16.24 4.28 –
18.05.2022 O-sjuer 4 BK2, Nybrotta B3 42.51 19 8.49 15.02 3.06 16.24 4.28 –
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva B3 46.38 14 9.10 13.55 2.44 16.24 4.28 –
27.04.2022 O-sjuer 2, Børsåsen B3 1.10.26 DSQ – – – – – –
01.09.2021 Bygdakamp 6 B3 55.21 DSQ – – – – – –
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta C2 45.38 10 2.55 18.03 1.09 18.23 1.08
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu N1 21.57 DSQ – – – – – –
19.05.2021 O-sjuer 5, Gjeldsåsen C2 1.08.38 12 2.57 22.21 0.58 21.02 1.11
03.10.2020 O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang B3 36.26 38 8.40 15.36 3.43 – – –
12.09.2020 Mini-Ælgjakten B3 55.21 DSQ – – – – – –
23.08.2020 KM sprint NTOK/STOK Pu 0.00 DNS – – – – – –
22.08.2020 Markaløpet Pub – DNS – – – – – –
04.07.2020 Sommerløpet Publikum 0.00 DNS – – – – – –
18.09.2019 O-Sjuer 10 N1 24.22 – – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 N1 35.45 – 2.34 18.56 1.22 18.05 1.15
14.08.2019 O-Sjuer 7 N1 44.06 – 7.39 20.40 3.35 18.12 1.16
19.06.2019 O-Sjuer 6 N1 46.40 – 5.14 19.35 2.12 17.24 1.07
05.06.2019 Bygdakamp 4 C2 46.22 20 2.02 18.28 0.49 19.59 1.14
29.05.2019 O-Sjuer 4 N1 50.15 – 0.59 15.18 0.18 16.54 1.01
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 N1 25.56 – 0.56 14.35 0.31 16.54 1.01
15.05.2019 O-Sjuer 2 C2 41.46 23 5.15 24.48 3.07 21.10 1.24
12.09.2018 O-sjuer nr. 10 N1 48.57 – – – – – – –
22.08.2018 Bygdakamp 5 C2 41.36 26 0.39 19.11 0.18 20.03 1.01
15.08.2018 O-sjuer nr. 8 N1 40.21 – 2.50 22.43 1.36 23.22 1.13
20.06.2018 O-sjuer nr 7 C2 40.48 9 3.37 23.21 2.04 21.29 1.15
10.06.2018 Verdal OK 2-dagers N-åpen 41.15 – – – – – – –
23.05.2018 O-sjuer nr 5 N1 1.17.14 – 4.59 27.39 1.47 24.09 1.14
02.05.2018 O-sjuer nr 3 N1 38.04 – 2.22 31.56 1.59 24.09 1.14
11.04.2018 O-sjuer 1, Hegle N1/C2 30.18 – 2.41 23.43 2.06 22.39 1.15
13.09.2017 O-sjuer 10 N1/C2 44.50 – – – – – – –
13.09.2017 O-sjuer 10 N1/C2 27.31 – – – – – – –
23.08.2017 Bygdakamp 4 N 1,5 1.13.02 – 6.02 (34.32) 2.51 23.03 1.21
24.05.2017 Bygdakamp 2 N 1,5 47.12 – 3.29 21.46 1.36 22.02 1.11
10.05.2017 O-sjuer 4 N1/C2 14.33 – – – – – – –
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 C2 45.38 10 2.55 20.07 1.17 19.13 1.16 –
14.09.2016 O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap N1 24.52 – 2.26 (17.47) 1.44 25.19 1.07
17.08.2016 O-sjuer nr. 8 N1 57.33 – 1.07 29.53 0.35 27.01 1.08
22.06.2016 O-sjuer nr. 7 N1 36.10 – 1.57 25.17 1.22 25.47 1.11
01.06.2016 Bygdakamp 3 N1/C2 31.23 – 2.01 28.00 1.48 25.47 1.11
25.05.2016 O-sjuer nr. 5 N1 53.44 – 3.26 30.09 1.56 26.40 1.13
18.05.2016 Bygdakamp 2 - Verdal C2 50.43 40 5.23 25.34 2.43 – – –
11.05.2016 O-sjuer nr. 4 N1/C2 33.52 – 2.44 28.42 2.19 26.40 1.13
13.04.2016 O-sjuer nr. 1 N1/C2 – – – – – – – –
02.09.2015 O-sjuer nr 10 N1/C2 31.23 – 2.02 28.34 1.51 24.35 1.16 –
19.08.2015 O-sjuer nr 9 og BK 4 N1 – DNS – – – – – –
03.06.2015 Bygdakamp 2 N1/C2 uten tid 31.23 – 2.38 26.42 2.14 – – –
15.04.2015 O-sjuer nr 1 N1 – DNS – – – – – –
17.09.2014 O-sjuer 10, Røstad N1 – DNS – – – – – –
27.08.2014 O-sjuer 8, Rinnleiret N1 – DNS – – – – – –
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa N1 – DNS – – – – – –
22.05.2013 O-sjuern 6 C2 uten tid – DNS – – – – – –
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap N1 – DNS – – – – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 N1 – DNS – – – – – –
05.09.2012 O-sjuer nr 10 N1 – DNS – – – – – –
22.08.2012 O-sjuer nr 8 N1 – DNS – – – – – –
22.06.2011 O-sjuer nr 6 C2 2.00.00 27 /37 – – – – – –

Stafetter

1 etapper vist. Stafettene teller aldri i rankingen, men etappene er verdt en egen tabell: tid og etappeplass gjelder løperens egen etappe, plass er lagets sluttplassering.

Dato Løp Klasse Lag Etappe Tid Etappeplass Lagets plass
23.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Stafett MIX Frol IL 1 1 47.50 3 3

Løp per år

2011: 1 løp120112012201320142015: 2 løp220152016: 8 løp820162017: 6 løp620172018: 8 løp820182019: 8 løp820192020: 2 løp220202021: 4 løp420212022: 21 løp2120222023: 20 løp2020232024: 14 løp1420242025: 15 løp1520252026: 23 løp232026