Løperprofil

Sander Matberg

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

8 løp
12.0014.0016.0018.0020.00202420252026U-cup 5 25.05.2023: 15.20U-cup 8 17.08.2023: 11.37Älgjakten 24.09.2023: 10.52Älgjakten 22.09.2024: 13.47O-karusell 3, Bygdakamp 3 04.06.2025: 19.36Älgjakten 21.09.2025: 15.43Älgjakten 27.09.2026: 11.33

Sprintrankingen

13 løp
9.0012.0015.0018.0021.002020202120222023202420252026T-A-sprint 1 04.04.2019: 18.18TA-Sprint 5, finale 09.05.2019: 22.06T-A-sprint 3 22.04.2021: 17.35TA-sprint finale 2021 27.05.2021: 17.09TA-sprint 1 07.04.2022: 13.45TA sprint 4 05.05.2022: 11.51U-cup 1 20.04.2023: 8.41U-cup 2 27.04.2023: 7.42U-cup 3 04.05.2023: 8.32O-sjuer 1 - Røstad 08.04.2026: 11.30O-sjuer 9 - Frol barneskole 19.08.2026: 10.02

B-rankingen

19 løp
12.0014.0016.0018.0020.002026O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 16.30Påskeløp 06.04.2026: 13.47O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 19.19Blåveisløpet 26.04.2026: 16.56Bygdakamp 1 29.04.2026: 15.01O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 16.22O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen 13.05.2026: 14.19O-sjuer 6 - Gjeldsåsen 20.05.2026: 17.15Bygdakamp 3 27.05.2026: 21.13O-sjuer 7 - Furuhevilen 03.06.2026: 14.44Kviknekarusell 6 05.06.2026: 16.52Bygdakamp 4 - Torsbustaden 10.06.2026: 17.33SMN-cup 3 11.06.2026: 13.29O-festivalen mellom 20.06.2026: 16.46Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord 26.08.2026: 14.35KM lang og finale SMN-cup Inderøy 30.08.2026: 19.17O-sjuer 10 - Storlidalen 02.09.2026: 13.33O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) 09.09.2026: 14.25Loffelunken 26.09.2026: 11.28

C-rankingen

40 løp
12.0015.0018.0021.0024.0027.002022202320242025O-sjuer 5, Gjeldsåsen 19.05.2021: 22.14O-sjuer 9, Nybrotta 25.08.2021: 18.03O-sjuer 2, Børsåsen 27.04.2022: 21.06O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 16.01O-sjuer 4 BK2, Nybrotta 18.05.2022: 25.01Skøynarkarusell 6 25.05.2022: 26.52Bygdakamp 3 01.06.2022: 26.32O-sjuer 6, Lavøya 08.06.2022: 21.37Bygdakamp 4 15.06.2022: 16.15O-sjuer 8, Vulusjøen 24.08.2022: 13.51Bygdakamp 6 30.08.2022: 15.49Treningsløp natt, Staupshaugen 21.09.2022: 20.34O-sjuer 4, Storåsen 24.05.2023: 12.49O-sjuer 6, Skallstuggu 07.06.2023: 12.22Bygdakamp 14.06.2023: 12.07O-sjuer 7, Masteråsen 16.08.2023: 11.50Bygdakamp 5 23.08.2023: 14.45BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen 06.09.2023: 11.24O7-2 Børsåsen 24.04.2024: 11.54Blåveisløpet 28.04.2024: 13.27Vårløpet 09.06.2024: 13.02O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 12.06U-Cup 5 13.06.2024: 13.45O7-7 / BK-5 Vulusjøen 21.08.2024: 11.12O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) 04.09.2024: 18.53Bygdakamp 6 18.09.2024: 15.03Loffelunken med ungdomsserien, #8 21.09.2024: 13.43KM natt 04.10.2024: 13.58O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 12.05Blåveisløpet 11.05.2025: 13.26O-sjuer 4 Ytterøya 14.05.2025: 14.52Vårløpet / KM mellomdistanse 18.05.2025: 13.41O-sjuer 7, Storlidalen 14.08.2025: 12.24TA-cup 7 14.08.2025: 12.26O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) 20.08.2025: 11.39Midt-Norsk mesterskap, langdistanse 23.08.2025: 14.04O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) 27.08.2025: 13.33Loffelunken 20.09.2025: 13.41

N-rankingen

57 løp
10.0015.0020.0025.0030.0035.00201620182020202220242026O-sjuer nr 4 og BK 1 06.05.2015: 25.39Bygdakamp 2 03.06.2015: 25.56O-sjuer nr 6 10.06.2015: 29.38Bygdakamp 3 17.06.2015: 30.35O-sjuer nr 8 12.08.2015: 26.02O-sjuer nr 9 og BK 4 19.08.2015: 29.37Bygdakamp 5, Skøynar 26.08.2015: 35.06O-sjuer nr 10 02.09.2015: 27.44O-sjuer nr. 3 27.04.2016: 24.55Bygdakamp 1 - Skøynar 04.05.2016: 29.35O-sjuer nr. 4 11.05.2016: 28.23Bygdakamp 2 - Verdal 18.05.2016: 24.29O-sjuer nr. 5 25.05.2016: 30.12Bygdakamp 3 01.06.2016: 27.12O-sjuer nr. 8 17.08.2016: 29.39Bygdakamp 5 - Verdal 24.08.2016: 31.14Bygdakamp 6 med premieutdeling 03.09.2016: 32.20O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap 14.09.2016: 31.52Bygdakamp 2 24.05.2017: 21.35Bygdakamp 3 Verdal - 2017 07.06.2017: 19.58O-sjuer 7 21.06.2017: 23.54O-sjuer 1, Hegle 11.04.2018: 23.40Bygdakamp 2 09.05.2018: 17.00O-sjuer nr 5 23.05.2018: 27.35O-sjuer nr 7 20.06.2018: 23.51Bygdakamp 5 22.08.2018: 21.34O-sjuer nr. 10 12.09.2018: 25.23O-Sjuer 1 10.04.2019: 18.36BK 1 24.04.2019: 20.00O-Sjuer 2 15.05.2019: 13.57O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 13.44Byastafetten, individuelle klasser 25.05.2019: 16.53O-Sjuer 4 29.05.2019: 15.34Bygdakamp 4 05.06.2019: 15.03O-Sjuer 6 19.06.2019: 19.19O-Sjuer 7 14.08.2019: 20.38O-Sjuer 8 21.08.2019: 15.23Bygdakamp 5 28.08.2019: 19.45O-Sjuer 9 04.09.2019: 18.30O-sjuer 2, Børsåsen 21.04.2021: 11.16O-sjuer 3, Storåsen 28.04.2021: 14.36O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 13.14BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet 09.06.2021: 12.08KM langdistanse NTOK 11.09.2022: 13.25Loffelunken med Ungdomsserien, #6 17.09.2022: 13.42Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 9.00Nattløp Storlidalen 26.09.2025: 13.23O-sjuer 8 - Moan 17.06.2026: 12.50

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.19
Løpskapasitet
11.18
O-evne
1.01
Jevnhet ±
12,2 %
Usikkerhet ±
0.28
Sikkerhet
4
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
74 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
best i oktober (±0,9 %)
Løp i grunnlaget
9 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0057
fartMuRaa (evne før krymping)0,0768
fartSigma (dagsform-spredning)0,1224
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0374
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,47
evidensVekt (sikkerheten)4,42
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0809
bomVekt36,85
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2976
bomStorSigma0,6591
antallBom14
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0337
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0672
havariVekt4,67
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0005
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,5881
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0018
fartSesongSin0,0087
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3005,3
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3276,6
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.16
Løpskapasitet
9.03
O-evne
0.13
Jevnhet ±
9,2 %
Usikkerhet ±
0.16
Sikkerhet
5
Bommer per løp
1,3
Typisk bom
53 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
best i mai (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
13 (sist 19.08.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,108
fartMuRaa (evne før krymping)0,1853
fartSigma (dagsform-spredning)0,0918
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0281
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,42
evidensVekt (sikkerheten)4,81
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,4803
bomVekt53,89
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)3,9714
bomStorSigma0,5001
antallBom21
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0665
havariVekt2,28
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0001
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,3545
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0053
fartSesongSin−0,0065
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3356,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3434,4
beregnet06.11.2026

B-rankingen

nr. 171 av 304

Nr. 171 av 304 blant menn i Norge · nr. 73 av 109 i klassen H13–14 · nr. 31 av 42 i 2013-kullet

Forventet kmtid
15.18
Løpskapasitet
13.21
O-evne
1.57
Jevnhet ±
9,4 %
Usikkerhet ±
0.22
Sikkerhet
17
Bommer per løp
4,1
Typisk bom
82 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på lange (−0,6 % per dobling)
Sesongprofil
best i oktober (±2,1 %)
Løp i grunnlaget
20 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0416
fartMuRaa (evne før krymping)0,0945
fartSigma (dagsform-spredning)0,0937
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0232
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)11,62
evidensVekt (sikkerheten)16,57
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1519
bomVekt153,82
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4058
bomStorSigma0,8052
antallBom46
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0359
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0357
havariVekt15,58
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0081
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,0512
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0093
fartSesongSin0,0185
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3141,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3600,7
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.26
Løpskapasitet
11.05
O-evne
1.21
Jevnhet ±
9,6 %
Usikkerhet ±
0.39
Sikkerhet
18
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
71 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på korte (+0,7 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
41 (sist 20.09.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1421
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1362
fartSigma (dagsform-spredning)0,0958
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0504
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)3,8
evidensVekt (sikkerheten)18,43
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9235
bomVekt128,27
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2671
bomStorSigma0,8759
antallBom69
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0381
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0686
havariVekt10,31
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0103
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7981
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0019
fartSesongSin−0,0004
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2614,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2932,9
beregnet06.11.2026

N-rankingen

nr. 46 av 65

Nr. 46 av 65 blant menn i Norge · nr. 1 av 1 i klassen H13–14 · nr. 1 av 1 i 2013-kullet

Forventet kmtid
12.35
Løpskapasitet
11.29
O-evne
1.06
Jevnhet ±
13,8 %
Usikkerhet ±
0.31
Sikkerhet
8
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
72 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
best i desember (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
58 (sist 17.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0985
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0581
fartSigma (dagsform-spredning)0,1383
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0405
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,06
evidensVekt (sikkerheten)7,62
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9408
bomVekt41,66
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2815
bomStorSigma0,6493
antallBom130
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0299
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0335
havariVekt2,88
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0005
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7304
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,007
fartSesongSin0,0034
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2744,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3009
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (1 788 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 24 09.09.2026 O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu), bom 4.12 321 –
Bom over fem minutter 46 30.08.2026 KM lang og finale SMN-cup Inderøy , bom 8.50 383 –
Bom over ti minutter 195 27.05.2026 Bygdakamp 3, bom 11.27 632 –

Løp

244 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
02.10.2026 KM natt D/H 13-14 30.04 1 /2 – – – – – –
27.09.2026 Älgjakten Älgjakten 6 gemensamma kontroller 24.57 11 /32 – – – – – –
27.09.2026 Älgjakten Älgjakten, 7 24.57 18 /49 1.08 11.33 0.31 12.20 1.01
26.09.2026 Loffelunken H14 32.55 10 /24 1.02 11.28 0.22 15.13 1.45
19.09.2026 NC Publikumsløp B2,1 – DNS – – – – – –
09.09.2026 O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) B3 39.54 22 4.58 14.25 1.48 15.13 1.45
02.09.2026 O-sjuer 10 - Storlidalen B3 38.28 9 2.52 13.33 1.01 15.13 1.45
30.08.2026 KM lang og finale SMN-cup Inderøy H 13-14 1.21.49 4 /4 13.12 19.17 3.07 15.46 1.56
27.08.2026 SMN Cup 4 H 13-14 22.15 4 /6 – – – – – –
26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord B3 45.58 14 4.36 14.35 1.28 15.46 1.56
23.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Stafett - Individuelle klasser C-åpen 10-16 46.59 – – – – – – –
22.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse H 13-14 – DNS – – – – – –
21.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint H 13-14 18.17 18 /20 – – – – – –
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole A4 24.01 20 2.11 10.02 0.55 9.50 0.10
21.06.2026 O-festivalen lang H 13 – DNS – – – – – –
20.06.2026 O-festivalen mellom H 13 49.42 19 /21 7.01 16.46 2.22 15.45 1.41
19.06.2026 O-festivalen sprint H 13 22.39 11 /18 – – – – – –
17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan N1 15.08 17 0.15 12.50 0.13 10.57 1.11
11.06.2026 SMN-cup 3 H 13-14 13.46 4 /6 0.04 13.29 0.04 15.45 1.41
10.06.2026 Bygdakamp 4 - Torsbustaden B3 51.33 23 3.17 17.33 1.07 15.45 1.41
05.06.2026 Kviknekarusell 6 B3 49.05 19 4.38 16.52 1.36 15.45 1.41
03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen B3 49.31 14 2.54 14.44 0.52 15.45 1.41
27.05.2026 Bygdakamp 3 B 1.04.07 42 15.17 21.13 5.04 15.31 1.43
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen B3 49.05 19 5.09 17.15 1.49 15.31 1.43
14.05.2026 KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 H1314 21.08 5 /7 – – – – – –
13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen B3 44.21 23 3.15 14.19 1.03 15.31 1.43
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva B3 50.45 17 7.17 16.22 2.21 15.31 1.43
29.04.2026 Bygdakamp 1 B3 47.51 22 2.50 15.01 0.53 15.44 1.34
26.04.2026 Blåveisløpet H 13-14 43.33 4 /6 3.37 16.56 1.24 15.44 1.34
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen B3 57.22 24 12.34 19.19 4.14 15.44 1.34
16.04.2026 SMN-cup nr. 1 H 13-14 19.48 5 /6 – – – – – –
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka B3 24.45 14 – – – – – –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad A6 22.19 18 2.08 11.30 1.06 10.26 0.10
06.04.2026 Påskeløp B2 34.34 7 1.14 13.47 0.30 15.44 1.34
26.09.2025 Nattløp Storlidalen N1 23.38 4 1.27 13.23 0.49 12.58 1.12
21.09.2025 Älgjakten Älgjakten 6 gemensamma kontroller 24.26 22 /40 – – – – – –
21.09.2025 Älgjakten Älgjakten, 1 24.26 41 /46 1.36 15.43 1.02 14.45 1.08
20.09.2025 Loffelunken H12 28.12 18 /32 1.57 13.41 0.57 13.16 1.20
17.09.2025 O-karusell 6, Bygdakamp 6 C2 20.51 15 /29 – – – – – –
11.09.2025 TA-cup 9 finale H 11-12 10.02 5 /6 – – – – – –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad C5 20.18 2 – – – – – –
03.09.2025 O-sjuer 10 Momarka B3 1.01.22 22 – – – – – –
30.08.2025 KM Lang NTOK H 11-12 0.00 Disk – – – – – –
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) C2 24.03 5 1.28 13.33 0.50 13.19 1.23
23.08.2025 Midt-Norsk mesterskap, langdistanse H 11-12 24.29 11 /15 1.51 14.04 1.04 13.19 1.23
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) C2 21.24 2 1.07 11.39 0.36 13.19 1.23
14.08.2025 TA-cup 7 H 11-12 20.22 6 /7 1.02 12.26 0.38 13.19 1.23
14.08.2025 O-sjuer 7, Storlidalen C2 20.22 8 1.27 12.24 0.53 13.19 1.23
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva B3 57.25 23 4.40 16.30 1.20 15.17 1.49 –
05.06.2025 TA-cup 5 H 11-12 – DNS – – – – – –
04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3 Råtass 36.06 – 1.15 19.36 0.44 14.41 1.12
18.05.2025 Vårløpet / KM mellomdistanse H 11-12 21.45 7 /9 1.11 13.41 0.45 13.29 1.40
14.05.2025 O-sjuer 4 Ytterøya C2 22.14 7 0.50 14.52 0.33 13.29 1.40
11.05.2025 Blåveisløpet H 11-12 30.31 3 /6 0.54 13.26 0.24 13.29 1.40
08.05.2025 TA-cup 4 H1112 10.42 5 /5 – – – – – –
07.05.2025 Bygdakamp nr 1 C2/B3 17.44 11 – – – – – –
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen C2 23.12 1 3.20 12.05 1.44 13.13 1.55
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen B3 23.26 16 – – – – – –
10.04.2025 TA-cup 2 H 11-12 10.56 6 /6 – – – – – –
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka B3 20.18 12 – – – – – –
03.04.2025 TA-cup 1 H 11-12 9.26 5 /11 – – – – – –
04.10.2024 KM natt D/H 10-12 25.29 4 /8 2.22 13.58 1.18 13.45 2.01
27.09.2024 SK10 - Spøkelsesløpet C/B 55.28 16 9.41 (20.12) 3.32 14.08 1.20
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten 1 gemensamma kontroller 25.55 33 /39 – – – – – –
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten, 2 25.55 23 /48 1.14 13.47 0.39 14.08 1.20
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 H12 24.22 16 /26 1.17 13.43 0.43 13.45 2.05
18.09.2024 Bygdakamp 6 C2 29.51 17 4.15 15.03 2.09 13.45 2.05
14.09.2024 U-cup 8 H1112 13.08 5 /6 – – – – – –
11.09.2024 O7-10 Røstad C2 8.32 1 – – – – – –
04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) C2 56.48 4 9.00 18.53 3.00 13.45 2.05
29.08.2024 U-cup 7 H 11-12 0.00 DNS – – – – – –
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen C2 – DNS – – – – – –
21.08.2024 O7-7 / BK-5 Vulusjøen C2 20.35 4 0.51 11.12 0.28 13.19 2.04
13.06.2024 U-Cup 5 H 11-12 13.28 4 /6 0.42 13.45 0.43 13.33 2.10
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen C2 25.00 7 3.40 12.06 1.47 13.33 2.10
09.06.2024 Vårløpet H 11-12 23.00 5 /10 1.32 13.02 0.52 13.33 2.10
23.05.2024 U-cup 4 / KM Sprint H 11-12 10.37 5 /6 – – – – – –
28.04.2024 Blåveisløpet H 11-12 21.02 3 /4 0.37 13.27 0.24 13.59 2.23
25.04.2024 U-cup 3 H 11-12 16.12 4 /6 – – – – – –
24.04.2024 O7-2 Børsåsen C2 19.17 4 1.11 11.54 0.44 13.59 2.23
18.04.2024 U-cup 2 H 11-12 8.14 3 /4 – – – – – –
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 C 2 13.57 3 /22 – – – – – –
04.04.2024 U-cup 1 H 11-12 13.54 4 /5 – – – – – –
06.10.2023 KM Natt NTOK D/H10-14 par 27.02 2 /9 – – – – – –
30.09.2023 U-cup 10 Å1,5 39.14 8 /8 1.08 (16.42) 0.29 9.51 0.08
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten 3 gemensamma kontroller 16.31 4 /41 – – – – – –
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten, 3 16.31 5 /30 0.01 10.52 0.01 12.54 0.58
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 H10 15.15 2 /24 0.40 9.00 0.24 12.44 1.20
15.09.2023 Treningsløp natt, Staupsmarka C 22.19 DSQ – – – – – –
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen C2 19.55 5 1.29 11.24 0.51 14.29 2.43
23.08.2023 Bygdakamp 5 C2 27.46 11 4.53 14.45 2.36 15.00 2.52
20.08.2023 KM Stafett NTOK og STOK, åpne/direkte/individuelle klasser H 9-10 15.00 – – – – – – –
19.08.2023 KM mellom H 9-10 29.23 – – – – – – –
17.08.2023 U-cup 8 Åpen 1.5 12.18 5 /11 0.45 11.37 0.43 13.27 1.08
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen C2 33.29 3 3.14 11.50 1.09 15.00 2.52
14.06.2023 Bygdakamp C2 26.30 7 1.15 12.07 0.34 15.45 3.10
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 H 9-10 18.09 – – – – – – –
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 H 9-10 15.51 – – – – – – –
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu C2 20.45 3 1.06 12.22 0.39 15.45 3.10
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 C2 50.01 47 3.56 (27.19) 2.09 17.11 3.40
25.05.2023 U-cup 5 Åpen 2.0 36.13 5 /9 7.56 15.20 3.22 14.10 1.20 –
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen C2 26.30 3 1.58 12.49 0.57 17.11 3.40
04.05.2023 U-cup 3 Åpen1.5 12.55 2 /6 0.28 8.32 0.18 8.59 0.09
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen C2 45.04 23 26.02 (30.24) 17.34 17.11 3.40
27.04.2023 U-cup 2 Åpen 1.5 10.43 2 /6 0.03 7.42 0.02 9.03 0.10
26.04.2023 Bygdakamp 1 B/C 2 21.12 28 0.59 12.27 0.35 – – –
23.04.2023 Blåveisløpet H 9-10 22.39 – – – – – – –
20.04.2023 U-cup 1 Åpen 1,5 15.06 2 /5 0.06 8.41 0.03 9.03 0.10
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen B3 26.01 26 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad C2 10.22 4 – – – – – –
30.09.2022 KM natt NTOK 2022 DH10-14 B 26.57 14 /15 3.07 19.55 2.18 – – –
21.09.2022 Treningsløp natt, Staupshaugen C 29.05 11 10.02 20.34 7.06 19.04 3.35
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 H10 29.00 14 /18 0.47 13.42 0.22 15.13 1.26
14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka B3 25.15 40 – – – – – –
11.09.2022 KM langdistanse NTOK H 9-10 30.49 – 1.02 13.25 0.27 15.13 1.26
07.09.2022 O-sjuer 9, Masteråsen C2 42.50 DSQ – – – – – –
30.08.2022 Bygdakamp 6 C2 19.15 13 0.28 15.49 0.23 19.11 3.34
24.08.2022 O-sjuer 8, Vulusjøen C2 21.08 4 2.08 13.51 1.24 19.11 3.34
17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen N1 38.11 16 4.05 (27.03) 2.54 14.24 1.32
14.08.2022 KM Sprint H 9-10 0.00 DNS – – – – – –
15.06.2022 Bygdakamp 4 C2 29.14 8 0.48 16.15 0.27 20.10 3.58
12.06.2022 Oppdal 2-dagers H 9-10 – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers H 9-10 – – – – – – – –
08.06.2022 O-sjuer 6, Lavøya C2 50.13 10 15.26 21.37 6.39 20.10 3.58
01.06.2022 Bygdakamp 3 C2 57.20 53 19.31 26.32 9.02 20.10 3.58
25.05.2022 O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet N1 56.06 15 2.14 (19.41) 0.47 13.02 1.32
25.05.2022 Skøynarkarusell 6 C2 57.20 53 19.31 26.52 9.09 19.32 3.12
21.05.2022 Verdal 2-dagers - Dag 1 H 9-10 23.59 – – – – – – –
18.05.2022 O-sjuer 4 BK2, Nybrotta C2 54.02 36 15.49 25.01 7.19 19.32 3.12
14.05.2022 Blåveisløpet H 9-10 0.00 Disk – – – – – –
13.05.2022 TA-sprint finale Åpen1.5 14.56 5 /12 – – – – – –
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva C2 42.46 16 3.03 16.01 1.09 19.32 3.12
05.05.2022 TA sprint 4 Å1,5 20.12 3 /7 1.28 11.51 0.52 12.04 0.12
28.04.2022 T-A-sprint 3 Åpen 1.5 17.38 – – – – – – –
27.04.2022 O-sjuer 2, Børsåsen C2 42.10 16 6.58 21.06 3.29 18.02 1.34
21.04.2022 T-A-sprint 2 Åpen 1.5 – DNS – – – – – –
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad C2 11.39 5 – – – – – –
07.04.2022 TA-sprint 1 Åpen 1,5 15.46 – 0.10 13.45 0.09 13.13 0.13
01.09.2021 Bygdakamp 6 N1 1.00.04 – 7.41 (24.47) 3.10 12.58 1.37
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta C2 45.38 10 2.54 18.03 1.09 17.45 1.02
21.08.2021 KM sprint N-åpen 15.30 – – – – – – –
14.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse N-åpen – – – – – – – –
13.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Sprint N-åpen – – – – – – – –
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu N1 11.13 1 0.31 (8.26) 0.23 12.46 1.31
09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet N1 31.18 7 4.17 12.08 1.40 12.46 1.31
27.05.2021 TA-sprint finale 2021 Åpen 1,5 23.24 – 3.45 17.09 2.45 14.25 0.17
19.05.2021 O-sjuer 5, Gjeldsåsen C2 1.08.13 11 2.12 22.14 0.43 19.53 1.04 –
06.05.2021 TA-sprint 5 Åpen1,5 31.35 9 /10 – – – – – –
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen N1 26.58 5 1.47 13.14 0.53 13.55 1.36
02.05.2021 Blåveisløpet N-åpen – – – – – – – –
28.04.2021 O-sjuer 3, Storåsen N1 20.32 9 3.12 14.36 2.16 14.09 1.40
22.04.2021 T-A-sprint 3 Åpen 1.5 22.22 9 /12 3.52 17.35 3.02 14.26 0.15
21.04.2021 O-sjuer 2, Børsåsen N1 20.40 7 2.12 11.16 1.12 14.09 1.40
14.04.2021 O-sjuer 1, Staupshaugen N1 28.59 27 – – – – – –
14.04.2021 O-sjuer 1, Staupshaugen N1 – DNS – – – – – –
03.10.2020 O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang C2 29.08 DSQ – – – – – –
12.09.2020 Mini-Ælgjakten N1 1.00.04 – 7.41 (29.17) 3.45 17.00 1.44
29.08.2020 KM lang N-åpen 0.00 DNS – – – – – –
23.08.2020 KM sprint NTOK/STOK N-åpen – – – – – – – –
22.08.2020 Markaløpet N-åpen 41.04 6 /7 – – – – – –
04.07.2020 Sommerløpet N-åpen – – – – – – – –
18.09.2019 O-Sjuer 10 N1 24.27 – – – – – – –
11.09.2019 Bygdakamp 6 N1 44.06 62 – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 N1 34.55 – 2.58 18.30 1.34 17.32 1.39
28.08.2019 Bygdakamp 5 N1 32.23 – 2.14 19.45 1.22 17.46 1.41
24.08.2019 Midt-Norsk Mesterskap Lang N-åpen 49.19 12 /13 3.12 (27.16) 1.46 17.46 1.41
21.08.2019 O-Sjuer 8 N1 24.56 – 2.26 15.23 1.30 17.46 1.41
14.08.2019 O-Sjuer 7 N1 44.01 – 7.18 20.38 3.25 17.46 1.41
19.06.2019 O-Sjuer 6 N1 46.00 – 5.54 19.19 2.29 16.44 1.42
05.06.2019 Bygdakamp 4 N-åpen 19.11 – 2.19 15.03 1.49 16.44 1.42
29.05.2019 O-Sjuer 4 N1 51.03 – 1.52 15.34 0.34 17.01 1.42
25.05.2019 Byastafetten, individuelle klasser N-åpen 43.36 5 /9 6.14 16.53 2.25 17.01 1.42
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 N1 24.24 – 0.34 13.44 0.19 17.01 1.42
15.05.2019 O-Sjuer 2 N1 22.18 – 0.17 13.57 0.11 17.01 1.42
09.05.2019 TA-Sprint 5, finale Å1,5 30.21 – 2.52 22.06 2.05 16.56 0.13
02.05.2019 TA-Sprint 4 Åpen 1,5 42.24 13 /13 – – – – – –
01.05.2019 Blåveisløpet N-åpen – – – – – – – –
25.04.2019 TA-Sprint 3 Åpen 1,5 45.08 – 2.50 (25.22) 1.36 16.06 0.12 –
24.04.2019 BK 1 N 1,5 30.20 – 3.00 20.00 1.59 19.52 1.52
10.04.2019 O-Sjuer 1 N1 18.24 – 1.35 18.36 1.36 19.52 1.52
04.04.2019 T-A-sprint 1 Åpen 1,5 33.31 24 /30 3.38 18.18 1.59 16.06 0.12 –
12.09.2018 O-sjuer nr. 10 N1 49.33 – 4.15 25.23 2.11 22.21 1.55
29.08.2018 O-sjuer nr. 9 N1/C2 35.22 – – – – – – –
22.08.2018 Bygdakamp 5 N1 45.29 – 4.18 21.34 2.02 21.29 1.56
15.08.2018 O-sjuer nr. 8 N1 1.31 – – – – – – –
20.06.2018 O-sjuer nr 7 N1 40.24 – 7.16 23.51 4.17 21.17 1.58
10.06.2018 Verdal OK 2-dagers N-åpen 41.18 – – – – – – –
23.05.2018 O-sjuer nr 5 N1 1.17.00 – 6.42 27.35 2.24 21.38 1.55
09.05.2018 Bygdakamp 2 N1 26.37 – 0.48 17.00 0.31 21.38 1.55
02.05.2018 O-sjuer nr 3 N1 37.48 – 3.05 (31.44) 2.35 21.38 1.55
29.04.2018 Blåveisløpet N-åpen 48.25 – – – – – – –
18.04.2018 O-sjuer 2, Momarka N1/C2 37.41 – 6.54 (33.39) 6.10 22.31 2.06
11.04.2018 O-sjuer 1, Hegle N1/C2 30.13 – 3.36 23.40 2.49 22.31 2.06
13.09.2017 O-sjuer 10 N1/C2 44.31 – – – – – – –
02.09.2017 KM langdistanse NTOK N-åpen 49.14 – – – – – – –
02.09.2017 KM langdistanse NTOK Små 1.00.00 – – – – – – –
23.08.2017 Bygdakamp 4 N 1,5 1.12.04 – 8.39 (34.05) 4.06 22.19 2.03
21.06.2017 O-sjuer 7 N1 58.43 – 10.05 23.54 4.06 22.18 1.58
07.06.2017 Bygdakamp 3 Verdal - 2017 N 1,5 31.53 – 2.00 19.58 1.15 22.18 1.58
24.05.2017 Bygdakamp 2 N 1,5 46.45 – 3.51 21.35 1.47 24.15 1.57
10.05.2017 O-sjuer 4 N1/C2 15.34 – – – – – – –
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 C2 45.38 10 2.54 20.08 1.17 – – –
14.09.2016 O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap N1 44.33 – 5.17 31.52 3.47 26.57 1.59
03.09.2016 Bygdakamp 6 med premieutdeling N1 1.05.53 – 4.28 32.20 2.12 26.57 1.59
24.08.2016 Bygdakamp 5 - Verdal N1 1.12.48 – 4.41 31.14 2.01 26.23 1.57
17.08.2016 O-sjuer nr. 8 N1 57.04 – 1.48 29.39 0.56 26.23 1.57
22.06.2016 O-sjuer nr. 7 N1 36.02 – – – – – – –
01.06.2016 Bygdakamp 3 N1/C2 30.28 – 1.52 27.12 1.40 24.51 2.00
25.05.2016 O-sjuer nr. 5 N1 53.47 – 3.15 30.12 1.50 25.20 2.05
18.05.2016 Bygdakamp 2 - Verdal N1 40.36 – 3.07 24.29 1.53 25.20 2.05
11.05.2016 O-sjuer nr. 4 N1/C2 33.29 – 2.48 28.23 2.22 25.20 2.05
04.05.2016 Bygdakamp 1 - Skøynar N1 1.17.06 – 17.31 29.35 6.43 25.20 2.05
27.04.2016 O-sjuer nr. 3 N1 40.41 – 3.17 24.55 2.01 24.59 1.54
20.04.2016 O-sjuer nr. 2 N1/C2 31.53 DSQ – – – – – –
13.04.2016 O-sjuer nr. 1 N1/C2 33.47 56 – – – – – –
02.09.2015 O-sjuer nr 10 N1/C2 30.28 – 1.55 27.44 1.45 26.18 2.08
26.08.2015 Bygdakamp 5, Skøynar N1.5 51.53 – 3.34 35.06 2.25 26.01 2.16
19.08.2015 O-sjuer nr 9 og BK 4 N1 55.02 – 6.14 29.37 3.21 26.01 2.16
12.08.2015 O-sjuer nr 8 N1 52.40 – 7.02 26.02 3.29 26.01 2.16
17.06.2015 Bygdakamp 3 N1 44.13 – 3.17 30.35 2.16 24.37 1.52
10.06.2015 O-sjuer nr 6 N1 1.03.49 – 9.00 29.38 4.11 24.37 1.52
03.06.2015 Bygdakamp 2 N1/C2 uten tid 30.28 – 2.26 25.56 2.04 24.37 1.52
06.05.2015 O-sjuer nr 4 og BK 1 N1 30.35 – 2.32 25.39 2.07 21.44 1.25 –
29.04.2015 O-sjuer nr 3 N1 37.56 – 3.37 33.21 3.11 – – –
22.04.2015 O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint N1 35.09 – – – – – – –
15.04.2015 O-sjuer nr 1 N1 37.09 – – – – – – –
17.09.2014 O-sjuer 10, Røstad N1 – DNS – – – – – –
10.09.2014 O-sjuer 9, Børsåsen N1 – DNS – – – – – –
27.08.2014 O-sjuer 8, Rinnleiret N1 – DNS – – – – – –
13.08.2014 O-sjuer 7, Heståsdalen N1 – DNS – – – – – –
25.06.2014 O-sjuer 6, Rinnbustaden N1 – DNS – – – – – –
18.06.2014 Bygdakamp nr4, Skøynar N1,5 – DNS – – – – – –
11.06.2014 O-sjuer 5, Staup C2 uten tid – DNS – – – – – –
28.05.2014 Bygdakamp nr.2, Frol il N1.5 – DNS – – – – – –
21.05.2014 O-sjuer 4, Stubbmodalen N1 – DNS – – – – – –
07.05.2014 O-sjuer 3, Børsåsen N1 – DNS – – – – – –
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa N1 – DNS – – – – – –
11.09.2013 O-sjuern 10 N1 – DNS – – – – – –
12.06.2013 O-sjuern 7 N1 – DNS – – – – – –
22.05.2013 O-sjuern 6 C2 uten tid – DNS – – – – – –
08.05.2013 O-sjuern 5 og Klubbmesterskap N1 – DNS – – – – – –
24.04.2013 O-sjuern 4 N1 – DNS – – – – – –
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap N1 – DNS – – – – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 N1 – DNS – – – – – –

Løp per år

2015: 11 løp1120152016: 13 løp1320162017: 9 løp920172018: 12 løp1220182019: 20 løp2020192020: 5 løp520202021: 16 løp1620212022: 26 løp2620222023: 27 løp2720232024: 20 løp2020242025: 26 løp2620252026: 31 løp312026