Løperprofil

Johannes Matberg

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

15 løp
12.0015.0018.0021.0024.002023202420252026Älgjakten 18.09.2022: 14.52Bygdakamp 1 26.04.2023: 13.00Älgjakten 24.09.2023: 17.45O7-2 Børsåsen 24.04.2024: 23.18Blåveisløpet 28.04.2024: 21.42Vårløpet 09.06.2024: 18.09Loffelunken med ungdomsserien, #8 21.09.2024: 15.39Älgjakten 22.09.2024: 15.34SK10 - Spøkelsesløpet 27.09.2024: 20.07Blåveisløpet 11.05.2025: 23.52Midt-Norsk mesterskap, langdistanse 23.08.2025: 14.45KM Lang NTOK 30.08.2025: 19.56Loffelunken 20.09.2025: 17.36Älgjakten 21.09.2025: 15.57O-festivalen mellom 20.06.2026: 17.43

Sprintrankingen

5 løp
10.0012.0014.0016.0018.002020202120222023202420252026T-A-sprint 1 04.04.2019: 18.27TA-Sprint 3 25.04.2019: 19.06U-cup 8 14.09.2024: 12.28O-sjuer 10 Momarka 03.09.2025: 12.34O-sjuer 1 - Røstad 08.04.2026: 11.15

B-rankingen

39 løp
15.0018.0021.0024.0027.0030.002023202420252026Blåveisløpet 14.05.2022: 20.41O-sjuer 4 BK2, Nybrotta 18.05.2022: 23.48O-sjuer 6, Lavøya 08.06.2022: 24.34O-sjuer 8, Vulusjøen 24.08.2022: 21.16Bygdakamp 6 30.08.2022: 19.59O-sjuer 9, Masteråsen 07.09.2022: 21.27KM langdistanse NTOK 11.09.2022: 29.51Loffelunken med Ungdomsserien, #6 17.09.2022: 24.28KM natt NTOK 2022 30.09.2022: 19.54Blåveisløpet 23.04.2023: 18.58O-sjuer 3, Børsåsen 03.05.2023: 17.22Bygdakamp 2 10.05.2023: 18.04O-sjuer 6, Skallstuggu 07.06.2023: 18.34Oppdal 2-dagers. Dag 1 10.06.2023: 18.58Oppdal 2-dagers. Dag 2 11.06.2023: 14.41O-sjuer 7, Masteråsen 16.08.2023: 16.59O-sjuer 8, Langåselva 30.08.2023: 18.09BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen 06.09.2023: 17.51Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 16.46Bygdakamp 2 08.05.2024: 18.38O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 17.57O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen 29.08.2024: 16.14O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) 04.09.2024: 19.04Bygdakamp 6 18.09.2024: 17.22KM natt 04.10.2024: 15.50O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 17.18O-sjuer 4 Ytterøya 14.05.2025: 17.30O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena 21.05.2025: 15.34O-karusell 3, Bygdakamp 3 04.06.2025: 19.09O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) 20.08.2025: 17.21O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) 27.08.2025: 15.40Påskeløp 06.04.2026: 15.51O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 20.13Bygdakamp 1 29.04.2026: 17.14O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 16.25Bygdakamp 3 27.05.2026: 19.13O-sjuer 7 - Furuhevilen 03.06.2026: 16.18Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord 26.08.2026: 16.02Loffelunken 26.09.2026: 18.31

C-rankingen

39 løp
12.0015.0018.0021.0024.0020172019202120232025Bygdakamp 2 - Verdal 18.05.2016: 25.42O-sjuer nr. 5 25.05.2016: 24.53O-sjuer 3/Bygdakamp 1 03.05.2017: 18.04Bygdakamp 4 23.08.2017: 22.39O-sjuer nr 7 20.06.2018: 22.43Bygdakamp 5 22.08.2018: 18.52O-Sjuer 2 15.05.2019: 24.48O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 19.18O-Sjuer 4 29.05.2019: 20.03Bygdakamp 4 05.06.2019: 18.28O-Sjuer 7 14.08.2019: 25.12Bygdakamp 5 28.08.2019: 19.37Sommerløpet 04.07.2020: 19.35Mini-Ælgjakten 12.09.2020: 18.46O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang 03.10.2020: 14.38O-sjuer 2, Børsåsen 21.04.2021: 17.40O-sjuer 3, Storåsen 28.04.2021: 15.16Blåveisløpet 02.05.2021: 19.28O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 16.48O-sjuer 5, Gjeldsåsen 19.05.2021: 21.57O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 13.31BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet 09.06.2021: 15.26O-sjuer 8, Skallstuggu 16.06.2021: 13.53Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse 14.08.2021: 17.44O-sjuer 9, Nybrotta 25.08.2021: 16.12Bygdakamp 6 01.09.2021: 18.41O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 13.09O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet 25.05.2022: 18.29Skøynarkarusell 6 25.05.2022: 16.06Bygdakamp 3 01.06.2022: 15.54Bygdakamp 4 15.06.2022: 20.19O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen 17.08.2022: 18.28Bygdakamp 14.06.2023: 11.47Bygdakamp 5 23.08.2023: 19.13Nattløp Storlidalen 26.09.2025: 13.12

N-rankingen

44 løp
15.0018.0021.0024.002014201620182020202220242026O-sjuern 4 24.04.2013: 20.07O-sjuern 5 og Klubbmesterskap 08.05.2013: 20.07O-sjuern 9 28.08.2013: 19.29O-sjuer 3, Børsåsen 07.05.2014: 22.01O-sjuer 4, Stubbmodalen 21.05.2014: 19.57Bygdakamp nr.2, Frol il 28.05.2014: 23.09Bygdakamp nr4, Skøynar 18.06.2014: 25.07O-sjuer 6, Rinnbustaden 25.06.2014: 19.12O-sjuer 8, Rinnleiret 27.08.2014: 21.37O-sjuer 9, Børsåsen 10.09.2014: 22.02O-sjuer 10, Røstad 17.09.2014: 23.14O-sjuer nr 3 29.04.2015: 18.57O-sjuer nr 4 og BK 1 06.05.2015: 23.39Bygdakamp 2 03.06.2015: 20.20O-sjuer nr 10 02.09.2015: 16.53O-sjuer nr. 4 11.05.2016: 17.52Bygdakamp 3 01.06.2016: 16.33Bygdakamp 4 15.06.2016: 24.51O-sjuer nr. 7 22.06.2016: 25.08O-sjuer nr. 8 17.08.2016: 19.38Bygdakamp 5 - Verdal 24.08.2016: 17.48O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap 14.09.2016: 18.02Bygdakamp 2 24.05.2017: 20.44Bygdakamp 3 Verdal - 2017 07.06.2017: 19.35O-sjuer 7 21.06.2017: 20.13O-sjuer 1, Hegle 11.04.2018: 15.19O-sjuer 2, Momarka 18.04.2018: 14.19O-sjuer nr 3 02.05.2018: 15.03Bygdakamp 2 09.05.2018: 14.42O-sjuer nr 5 23.05.2018: 14.15O-sjuer nr. 8 15.08.2018: 13.51O-Sjuer 1 10.04.2019: 18.06BK 1 24.04.2019: 19.04Blåveisløpet 01.05.2019: 22.55O-Sjuer 6 19.06.2019: 15.16Midt-Norsk Mesterskap Lang 24.08.2019: 22.35O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 19.41O-sjuer 8 - Moan 17.06.2026: 12.56

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

nr. 3013 av 3557

Nr. 3013 av 3557 blant menn i Norge · nr. 115 av 116 i klassen H17–18 · nr. 67 av 67 i 2009-kullet

Forventet kmtid
15.59
Løpskapasitet
14.09
O-evne
1.50
Jevnhet ±
10,3 %
Usikkerhet ±
0.30
Sikkerhet
9
Bommer per løp
4,3
Typisk bom
91 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
best på lange (−0,2 % per dobling)
Sesongprofil
best i oktober (±1,1 %)
Løp i grunnlaget
16 (sist 20.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2221
fartMuRaa (evne før krymping)0,2996
fartSigma (dagsform-spredning)0,1031
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0311
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)2,62
evidensVekt (sikkerheten)9,21
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,5722
bomVekt82,09
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5096
bomStorSigma0,6639
antallBom50
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0329
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0613
havariVekt5,82
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0025
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,0966
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0004
fartSesongSin0,0109
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3766
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4255,3
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.58
Løpskapasitet
9.47
O-evne
0.11
Jevnhet ±
6,7 %
Usikkerhet ±
0.26
Sikkerhet
3
Bommer per løp
1,2
Typisk bom
51 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
best i mars (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
5 (sist 08.04.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,187
fartMuRaa (evne før krymping)0,3093
fartSigma (dagsform-spredning)0,0672
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0419
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,97
evidensVekt (sikkerheten)2,71
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,3861
bomVekt37,91
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)3,9237
bomStorSigma0,5
antallBom11
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0724
havariVekt1,45
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0009
fartSesongSin−0,0078
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3625,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3695
beregnet06.11.2026

B-rankingen

nr. 261 av 304

Nr. 261 av 304 blant menn i Norge · nr. 9 av 9 i klassen H17–18 · nr. 5 av 5 i 2009-kullet

Forventet kmtid
17.48
Løpskapasitet
15.30
O-evne
2.18
Jevnhet ±
9,3 %
Usikkerhet ±
0.22
Sikkerhet
22
Bommer per løp
4,4
Typisk bom
99 s
Disk/brutt
11 %
Distanseprofil
best på korte (+0,6 % per dobling)
Sesongprofil
best i september (±0,7 %)
Løp i grunnlaget
39 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1906
fartMuRaa (evne før krymping)0,2053
fartSigma (dagsform-spredning)0,0927
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0205
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)7,66
evidensVekt (sikkerheten)21,89
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2359
bomVekt162,41
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5988
bomStorSigma0,6694
antallBom102
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,1123
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0771
havariVekt14,02
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0081
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,0972
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0014
fartSesongSin0,0071
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3645,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4186,8
beregnet06.11.2026

C-rankingen

nr. 202 av 208

Nr. 202 av 208 blant menn i Norge · nr. 1 av 1 i klassen H17–18 · nr. 1 av 1 i 2009-kullet

Forventet kmtid
21.43
Løpskapasitet
20.21
O-evne
1.22
Jevnhet ±
29,1 %
Usikkerhet ±
0.50
Sikkerhet
8
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
75 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
best i desember (±0,9 %)
Løp i grunnlaget
40 (sist 10.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,4278
fartMuRaa (evne før krymping)0,4812
fartSigma (dagsform-spredning)0,2915
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0373
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,6
evidensVekt (sikkerheten)8,08
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0566
bomVekt50,47
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3177
bomStorSigma0,6514
antallBom91
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0437
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0593
havariVekt2,71
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7512
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,008
fartSesongSin0,0043
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4801,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)5123,9
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.26
Løpskapasitet
12.20
O-evne
1.07
Jevnhet ±
10,7 %
Usikkerhet ±
0.41
Sikkerhet
5
Bommer per løp
2,6
Typisk bom
79 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
45 (sist 17.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0238
fartMuRaa (evne før krymping)0,0445
fartSigma (dagsform-spredning)0,1065
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0496
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,73
evidensVekt (sikkerheten)4,71
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8256
bomVekt22,14
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3719
bomStorSigma0,7146
antallBom96
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0316
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0309
havariVekt1,31
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8551
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0027
fartSesongSin−0,0007
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2946,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3211,4
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (1 917 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 22 26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord, bom 2.56 89 nr. 3326
Bom over fem minutter 91 27.05.2026 Bygdakamp 3, bom 5.34 331 nr. 2950
Bom over ti minutter 739 11.09.2022 KM langdistanse NTOK, bom 10.58 929 nr. 1634

Løp

215 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
26.09.2026 Loffelunken Orange 3,0 53.09 13 /25 1.20 18.31 0.28 17.33 2.14
26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord B3 50.29 17 5.03 16.02 1.36 17.17 2.20
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole B3 20.15 17 – – – – – –
21.06.2026 O-festivalen lang AK-åpen – DNS – – – – – –
20.06.2026 O-festivalen mellom AK-åpen 1.04.12 35 /56 11.28 17.43 3.10 16.25 2.13
17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan N1 15.15 18 0.09 12.56 0.08 15.57 1.18
10.06.2026 Bygdakamp 4 - Torsbustaden C2 1.05.54 23 3.20 (30.59) 1.34 21.32 1.23
05.06.2026 Kviknekarusell 6 B3 57.37 DSQ – – – – – –
03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen B3 54.46 22 2.54 16.18 0.52 17.23 2.19
27.05.2026 Bygdakamp 3 B 58.03 41 7.28 19.13 2.28 17.24 2.23
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen B3 57.37 DSQ – – – – – –
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva B3 50.54 18 6.04 16.25 1.57 17.25 2.23
29.04.2026 Bygdakamp 1 B3 54.55 29 4.51 17.14 1.31 17.37 2.23
26.04.2026 Blåveisløpet AK-åpen 0.00 DNS – – – – – –
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen B3 1.00.04 26 9.29 20.13 3.12 17.37 2.23
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad A6 21.50 17 2.00 11.15 1.02 10.22 0.12
06.04.2026 Påskeløp B2 39.43 9 3.11 15.51 1.16 17.37 2.23
26.09.2025 Nattløp Storlidalen C2 28.26 6 0.42 13.12 0.19 14.26 1.24
21.09.2025 Älgjakten Älgjakten 6 gemensamma kontroller 30.41 33 /40 – – – – – –
21.09.2025 Älgjakten Älgjakten, 2 30.41 40 /40 2.59 15.57 1.33 17.09 2.17
20.09.2025 Loffelunken Blå 3,0 51.47 14 /24 8.58 17.36 3.03 17.09 2.17
17.09.2025 O-karusell 6, Bygdakamp 6 B3 50.43 30 /32 – – – – – –
03.09.2025 O-sjuer 10 Momarka A4 44.14 19 2.19 12.34 0.40 10.51 0.10
30.08.2025 KM Lang NTOK AK-åpen 1.04.07 2 /2 8.49 19.56 2.44 17.26 2.21
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) B3 44.14 14 4.01 15.40 1.25 17.42 2.28
23.08.2025 Midt-Norsk mesterskap, langdistanse AK-åpen 37.25 27 /37 3.47 14.45 1.30 17.26 2.21
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) B3 49.15 33 5.12 17.21 1.50 17.42 2.28
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva N1 44.08 8 2.14 19.41 1.00 18.07 1.18
04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3 B 3 km 55.39 29 /42 2.14 19.09 1.01 17.56 2.33
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena B3 48.49 31 2.27 15.34 0.47 17.42 2.38
14.05.2025 O-sjuer 4 Ytterøya B3 48.52 16 6.18 17.30 2.15 17.42 2.38
11.05.2025 Blåveisløpet H 15-16 1.36.16 7 /7 25.38 23.52 6.21 17.32 2.21
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen B3 1.03.00 25 5.55 17.18 1.37 17.41 2.39
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen B3 23.50 18 – – – – – –
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka B3 20.26 14 – – – – – –
04.10.2024 KM natt B-åpen 46.40 6 /6 5.03 15.50 1.43 17.53 2.44
27.09.2024 SK10 - Spøkelsesløpet C/B 55.13 13 9.42 20.07 3.32 16.40 1.45
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten 4 gemensamma kontroller 32.34 32 /39 – – – – – –
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten, 7 32.34 47 /53 2.18 15.34 1.06 16.40 1.45
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 Svår 3 km 37.54 15 /20 0.37 15.39 0.15 16.40 1.45
18.09.2024 Bygdakamp 6 B3 58.12 30 3.53 17.22 1.10 18.06 2.46
14.09.2024 U-cup 8 Å2,5 28.32 14 /15 1.16 12.28 0.33 10.25 0.12 –
11.09.2024 O7-10 Røstad B3 24.51 13 – – – – – –
04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) B3 55.01 22 13.29 19.04 4.40 18.06 2.46
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen B3 49.13 19 5.24 16.14 1.47 17.55 2.32
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen B3 56.33 38 6.27 17.57 2.03 18.18 2.30
09.06.2024 Vårløpet AK-åpen 40.47 5 /7 4.41 18.09 2.05 16.51 1.56
08.05.2024 Bygdakamp 2 B3 55.45 36 2.54 18.38 0.58 18.14 2.28
28.04.2024 Blåveisløpet H 15-16 1.20.03 11 /11 18.34 21.42 5.02 16.49 2.03
24.04.2024 O7-2 Børsåsen A4 1.48.27 15 11.16 23.18 2.25 16.49 2.03
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 B 3 19.12 27 /58 – – – – – –
06.10.2023 KM Natt NTOK D/H10-14 par 27.04 3 /9 – – – – – –
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten 4 gemensamma kontroller 35.50 35 /40 – – – – – –
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten, 1 35.50 52 /60 2.23 17.45 1.11 14.31 0.44
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 H14 48.33 27 /31 1.53 16.46 0.39 18.16 2.36
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen B3 51.01 40 9.34 17.51 3.21 18.16 2.36
30.08.2023 O-sjuer 8, Langåselva B3 52.09 26 6.22 18.09 2.13 18.23 2.41
23.08.2023 Bygdakamp 5 C2 36.11 23 4.21 19.13 2.19 16.30 1.33
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen B3 1.14.43 14 8.22 16.59 1.54 18.23 2.41
14.06.2023 Bygdakamp C2 25.46 6 0.52 11.47 0.24 15.48 1.29
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 H 13-14 38.42 14 /15 2.23 14.41 0.54 19.09 2.37
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 H 13-14 43.11 16 /17 9.06 18.58 4.00 19.09 2.37
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu B3 41.37 25 4.49 18.34 2.09 19.09 2.37
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 C2 46.56 44 3.06 (25.38) 1.42 16.43 1.35
10.05.2023 Bygdakamp 2 B3 47.18 37 3.05 18.04 1.11 19.45 2.37
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen B3 48.48 23 1.58 17.22 0.42 19.45 2.37
26.04.2023 Bygdakamp 1 B/C 2 22.08 33 0.54 13.00 0.32 13.07 0.43
23.04.2023 Blåveisløpet H 13-14 33.24 4 /6 2.20 18.58 1.20 20.35 3.13
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen B3 27.46 29 – – – – – –
30.09.2022 KM natt NTOK 2022 DH10-14 B 26.56 13 /15 2.53 19.54 2.08 21.46 3.33
21.09.2022 Treningsløp natt, Staupshaugen C 33.40 20 2.52 (23.49) 2.02 16.38 1.35
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten 7 gemensamma kontroller 32.18 34 /40 – – – – – –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten, 8 32.18 37 /44 1.20 14.52 0.37 13.34 0.48 –
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 H14 59.57 28 /31 10.58 24.28 4.29 21.46 3.33
14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka B3 18.05 26 – – – – – –
11.09.2022 KM langdistanse NTOK H 13-14 1.14.26 8 /8 15.09 29.51 6.05 21.46 3.33
07.09.2022 O-sjuer 9, Masteråsen B3 1.19.07 17 6.10 21.27 1.40 21.46 3.33
30.08.2022 Bygdakamp 6 B3 46.31 39 7.12 19.59 3.06 19.50 3.19
24.08.2022 O-sjuer 8, Vulusjøen B3 52.08 25 8.11 21.16 3.20 19.50 3.19
17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen C2 41.50 22 7.13 18.28 3.11 16.16 1.37
14.08.2022 KM Sprint B-åpen 10-16 23.05 1 /2 – – – – – –
15.06.2022 Bygdakamp 4 C2 36.33 16 0.31 20.19 0.17 16.07 1.29
12.06.2022 Oppdal 2-dagers C-åpen 10-16 – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers C-åpen 10-16 – – – – – – – –
08.06.2022 O-sjuer 6, Lavøya B3 1.11.06 25 6.20 24.34 2.11 19.58 2.58
01.06.2022 Bygdakamp 3 C2 34.22 32 2.59 15.54 1.23 16.07 1.29
25.05.2022 O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet C2 45.02 11 4.39 18.29 1.55 16.10 1.35
25.05.2022 Skøynarkarusell 6 C2 34.22 32 2.59 16.06 1.24 16.10 1.35
21.05.2022 Verdal 2-dagers - Dag 1 H 13-14 0.00 Disk – – – – – –
18.05.2022 O-sjuer 4 BK2, Nybrotta B3 1.07.48 37 10.22 23.48 3.38 19.00 2.54 –
14.05.2022 Blåveisløpet H 13-14 52.19 8 /9 8.30 20.41 3.22 19.00 2.54 –
13.05.2022 TA-sprint finale H13-14 32.18 8 /9 – – – – – –
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva C2 35.07 4 3.12 13.09 1.12 16.10 1.35
05.05.2022 TA sprint 4 H1314 38.56 7 /9 – – – – – –
28.04.2022 T-A-sprint 3 H 13-14 26.21 10 /11 – – – – – –
27.04.2022 O-sjuer 2, Børsåsen C2 18.36 2 – – – – – –
21.04.2022 T-A-sprint 2 H 13-14 31.18 10 /11 – – – – – –
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad B3 41.58 31 – – – – – –
07.04.2022 TA-sprint 1 H 13-14 25.05 7 /10 – – – – – –
12.02.2022 NM mellomdistanse skio H 13-14 – DNS – – – – – –
01.09.2021 Bygdakamp 6 C2 35.36 11 5.05 18.41 2.40 17.08 1.40
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta C2 40.58 7 3.02 16.12 1.12 17.01 1.40
21.08.2021 KM sprint H 11-12 24.18 9 /9 – – – – – –
15.08.2021 Mellomdistanse i MNM-terreng H 11-12 1.13.33 3 /3 31.24 (32.12) 13.45 17.01 1.40
14.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse H 11-12 35.35 14 /15 3.12 17.44 1.36 17.01 1.40
13.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Sprint H 11-12 17.32 12 /14 – – – – – –
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu C2 22.48 9 1.18 13.53 0.47 15.39 1.16
09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet C2 40.11 19 3.36 15.26 1.23 15.39 1.16
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva C2 24.23 9 0.53 13.31 0.29 15.39 1.16
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva Løype: C2 24.23 7 0.58 11.29 0.27 – – –
27.05.2021 TA-sprint finale 2021 H 11-12 16.45 8 /9 – – – – – –
19.05.2021 O-sjuer 5, Gjeldsåsen C2 1.07.21 10 4.02 21.57 1.19 16.59 1.26
06.05.2021 TA-sprint 5 H11-12 20.15 7 /8 – – – – – –
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen C2 43.33 19 7.20 16.48 2.50 16.59 1.26
02.05.2021 Blåveisløpet H 11-12 37.50 10 /10 1.31 19.28 0.47 16.59 1.26
28.04.2021 O-sjuer 3, Storåsen C2 37.53 6 0.13 15.16 0.05 17.06 1.21
22.04.2021 T-A-sprint 3 H 11-12 18.35 10 /10 – – – – – –
21.04.2021 O-sjuer 2, Børsåsen C2 38.19 7 2.38 17.40 1.13 17.06 1.21
14.04.2021 O-sjuer 1, Staupshaugen C2 19.10 4 – – – – – –
08.04.2021 TA-sprint 1 H 11-12 19.00 11 /11 – – – – – –
03.10.2020 O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang C2 30.56 34 1.07 14.38 0.32 17.16 1.38
12.09.2020 Mini-Ælgjakten C2 35.36 11 5.05 18.46 2.41 18.01 1.45
29.08.2020 KM lang H 11-12 0.00 Disk – – – – – –
23.08.2020 KM sprint NTOK/STOK H 11-12 17.03 11 /12 – – – – – –
22.08.2020 Markaløpet H 11-12 35.41 Disk – – – – – –
04.07.2020 Sommerløpet H 11-12 38.15 8 /8 3.09 19.35 1.37 18.51 1.46
18.09.2019 O-Sjuer 10 C2 17.46 4 – – – – – –
11.09.2019 Bygdakamp 6 N1 20.51 19 – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 C2 8.36 1 – – – – – –
28.08.2019 Bygdakamp 5 C2 33.35 15 1.58 19.37 1.09 19.37 1.49
24.08.2019 Midt-Norsk Mesterskap Lang H 9-10 53.30 12 /13 12.54 22.35 5.27 17.02 1.28
14.08.2019 O-Sjuer 7 C2 47.59 21 11.44 25.12 6.10 19.37 1.49
19.06.2019 O-Sjuer 6 N1 36.23 – 2.45 15.16 1.09 15.19 1.17
05.06.2019 Bygdakamp 4 C2 46.21 19 3.21 18.28 1.20 18.49 1.28
29.05.2019 O-Sjuer 4 C2 46.30 26 9.38 20.03 4.09 19.18 1.32
25.05.2019 Byastafetten, individuelle klasser H9-10 55.26 6 /6 – – – – – –
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 C2 35.20 27 1.04 19.18 0.35 19.18 1.32
15.05.2019 O-Sjuer 2 C2 41.45 22 5.10 24.48 3.04 19.18 1.32
09.05.2019 TA-Sprint 5, finale Å1,5 25.19 – – – – – – –
02.05.2019 TA-Sprint 4 Åpen 1,5 39.10 12 /13 – – – – – –
01.05.2019 Blåveisløpet H 9-10 47.28 – 5.25 22.55 2.37 16.25 1.18
25.04.2019 TA-Sprint 3 Åpen 1,5 33.58 – 3.23 19.06 1.54 14.35 0.11 –
24.04.2019 BK 1 N 1,5 28.55 – 2.17 19.04 1.30 14.40 1.16
10.04.2019 O-Sjuer 1 N1 17.55 – 1.03 18.06 1.04 14.40 1.16
04.04.2019 T-A-sprint 1 Åpen 1,5 33.47 25 /30 2.37 18.27 1.26 14.35 0.11 –
19.09.2018 Treningsløp natt Råtass 17.38 – – – – – – –
12.09.2018 O-sjuer nr. 10 N1 48.54 – 1.02 (25.03) 0.32 14.34 1.19
29.08.2018 O-sjuer nr. 9 N1/C2 20.10 – – – – – – –
22.08.2018 Bygdakamp 5 C2 40.53 25 1.45 18.52 0.48 19.23 1.06
15.08.2018 O-sjuer nr. 8 N1 24.34 – 3.42 13.51 2.05 14.11 1.23
20.06.2018 O-sjuer nr 7 C2 39.41 8 2.47 22.43 1.36 20.40 1.12
10.06.2018 Verdal OK 2-dagers N-åpen 24.05 – – – – – – –
10.06.2018 Verdal OK 2-dagers N-åpen 35.48 – – – – – – –
23.05.2018 O-sjuer nr 5 N1 39.46 – 4.48 14.15 1.43 14.29 1.23
09.05.2018 Bygdakamp 2 N1 23.00 – 3.18 14.42 2.07 14.29 1.23
02.05.2018 O-sjuer nr 3 N1 17.56 – 0.45 15.03 0.38 14.29 1.23
29.04.2018 Blåveisløpet N-åpen 33.11 – – – – – – –
18.04.2018 O-sjuer 2, Momarka N1/C2 16.02 – 2.49 14.19 2.31 14.36 1.29
11.04.2018 O-sjuer 1, Hegle N1/C2 19.34 – 3.36 15.19 2.49 14.36 1.29
13.09.2017 O-sjuer 10 N1/C2 19.07 – – – – – – –
02.09.2017 KM langdistanse NTOK N-åpen 30.32 – – – – – – –
02.09.2017 KM langdistanse NTOK Små 1.00.00 – – – – – – –
26.08.2017 Midt-Norsk Mesterskap Langdistanse N-åpen 42.19 – – – – – – –
23.08.2017 Bygdakamp 4 C 2 48.49 15 2.38 22.39 1.13 20.53 1.18
21.06.2017 O-sjuer 7 N1 49.39 – 6.55 20.13 2.49 17.48 1.29
07.06.2017 Bygdakamp 3 Verdal - 2017 N 1,5 31.17 – 3.41 19.35 2.18 17.48 1.29
24.05.2017 Bygdakamp 2 N 1,5 44.55 – 1.59 20.44 0.55 17.17 1.26
10.05.2017 O-sjuer 4 N1/C2 15.42 – – – – – – –
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 C2 40.58 7 3.02 18.04 1.20 18.42 1.25
23.04.2017 Blåveisløpet N-åpen 27.13 – – – – – – –
14.09.2016 O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap N1 25.13 – 2.31 18.02 1.48 18.02 1.29
03.09.2016 Bygdakamp 6 med premieutdeling N1 59.14 – 9.40 (29.04) 4.45 18.02 1.29
24.08.2016 Bygdakamp 5 - Verdal N1 41.29 – 2.28 17.48 1.04 18.05 1.21
17.08.2016 O-sjuer nr. 8 N1 37.47 – 2.10 19.38 1.08 18.05 1.21
22.06.2016 O-sjuer nr. 7 N1 35.55 – 1.50 25.08 1.17 17.50 1.22
15.06.2016 Bygdakamp 4 N 1,5 39.24 – 2.50 24.51 1.47 17.50 1.22
01.06.2016 Bygdakamp 3 N1/C2 18.32 – 2.06 16.33 1.52 17.50 1.22
25.05.2016 O-sjuer nr. 5 C2 56.41 23 8.49 24.53 3.52 22.03 1.44 –
18.05.2016 Bygdakamp 2 - Verdal C2 50.56 41 3.47 25.42 1.55 22.03 1.44 –
11.05.2016 O-sjuer nr. 4 N1/C2 21.05 – 1.01 17.52 0.52 18.39 1.26
01.05.2016 Blåveisløpet N-åpen 34.41 – – – – – – –
20.04.2016 O-sjuer nr. 2 N1/C2 20.32 – – – – – – –
13.04.2016 O-sjuer nr. 1 N1/C2 21.55 40 – – – – – –
02.09.2015 O-sjuer nr 10 N1/C2 18.32 – 2.04 16.53 1.53 19.04 1.33
17.06.2015 Bygdakamp 3 N1 44.23 – 3.02 (30.42) 2.06 20.06 1.34
10.06.2015 O-sjuer nr 6 N1 1.03.26 – 12.52 (29.28) 5.59 20.06 1.34
03.06.2015 Bygdakamp 2 N1/C2 18.32 – 2.36 20.20 2.51 20.06 1.34
06.05.2015 O-sjuer nr 4 og BK 1 N1 28.12 – 3.45 23.39 3.09 19.20 1.17
29.04.2015 O-sjuer nr 3 N1 21.34 – 2.11 18.57 1.55 19.27 1.15
26.04.2015 Blåveisløpet N-åpen 28.40 – – – – – – –
22.04.2015 O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint N1 34.59 – – – – – – –
15.04.2015 O-sjuer nr 1 N1 30.09 – – – – – – –
17.09.2014 O-sjuer 10, Røstad N1 22.01 – 2.16 23.14 2.24 20.26 1.14
10.09.2014 O-sjuer 9, Børsåsen N1 31.02 – 1.17 22.02 0.55 20.26 1.14
27.08.2014 O-sjuer 8, Rinnleiret N1 36.34 – 1.14 21.37 0.44 20.03 1.18
13.08.2014 O-sjuer 7, Heståsdalen N1 – DNS – – – – – –
25.06.2014 O-sjuer 6, Rinnbustaden N1 39.18 – 0.52 19.12 0.25 19.22 1.25
18.06.2014 Bygdakamp nr4, Skøynar N1,5 42.30 – 3.42 25.07 2.11 19.22 1.25
11.06.2014 O-sjuer 5, Staup C2 41.59 20 5.01 50.33 6.02 – – –
28.05.2014 Bygdakamp nr.2, Frol il N1.5 52.09 – 4.41 23.09 2.05 18.54 1.39
21.05.2014 O-sjuer 4, Stubbmodalen N1 37.35 – 7.37 19.57 4.03 18.54 1.39
07.05.2014 O-sjuer 3, Børsåsen N1 29.39 – 0.20 22.01 0.15 18.54 1.39
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa N1 12.17 – 3.20 (7.30) 2.02 18.31 1.30
11.09.2013 O-sjuern 10 N1 27.53 – – – – – – –
28.08.2013 O-sjuern 9 N1 39.24 – 2.12 19.29 1.05 18.52 1.21
12.06.2013 O-sjuern 7 N1 1.27.43 – 4.21 (30.00) 1.29 19.24 1.34
22.05.2013 O-sjuern 6 C2 uten tid 1.15.12 – – – – – – –
08.05.2013 O-sjuern 5 og Klubbmesterskap N1 27.15 – 1.36 20.07 1.11 18.28 1.32
24.04.2013 O-sjuern 4 N1 21.22 – 1.21 20.07 1.16 18.18 1.39 –
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap N1 47.02 – – – – – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 N1 37.38 – – – – – – –
05.09.2012 O-sjuer nr 10 N1 – DNS – – – – – –
22.08.2012 O-sjuer nr 8 C2 44.29 17 – – – – – –
15.08.2012 O-sjuer nr 7 N1 1.06.02 – 7.30 28.06 3.11 – – –
22.06.2011 O-sjuer nr 6 C2 2.00.00 27 /37 – – – – – –

Løp per år

2011: 1 løp120112012: 2 løp220122013: 8 løp820132014: 10 løp1020142015: 9 løp920152016: 13 løp1320162017: 11 løp1120172018: 14 løp1420182019: 19 løp1920192020: 6 løp620202021: 20 løp2020212022: 30 løp3020222023: 18 løp1820232024: 16 løp1620242025: 18 løp1820252026: 15 løp152026