Løperprofil
Sereina Snerthammer
Kristiansand
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
Sprintrankingen
14 løp
B-rankingen
8 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 735 av 2067
Nr. 735 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 51 av 84 i klassen D17–18 · nr. 27 av 47 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 12.39
- Løpskapasitet
- 11.02
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 10.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0273 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0063 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0281 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2722 |
| bomVekt | 111,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5513 |
| bomStorSigma | 0,7286 |
| antallBom | 47 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0452 |
| havariVekt | 5,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0223 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1819 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0084 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2936,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3368,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 472 av 1119
Nr. 472 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 62 av 86 i klassen D17–18 · nr. 33 av 48 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 8.18
- Løpskapasitet
- 8.10
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 50 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 08.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0072 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0334 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0726 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0227 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9458 |
| bomVekt | 130,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9071 |
| bomStorSigma | 0,4864 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0561 |
| havariVekt | 5,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0126 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8838 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | 0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3029,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3076,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.06
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 12,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1333 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1226 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1265 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1336 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0937 |
| bomVekt | 28,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4192 |
| bomStorSigma | 0,7819 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0536 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0785 |
| havariVekt | 1,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8888 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2646,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3080,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.52
- Løpskapasitet
- 9.46
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2675 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3717 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2378 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,047 |
| bomVekt | 1,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5594 |
| bomStorSigma | 0,9044 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2305,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2801,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.05
- Løpskapasitet
- 7.38
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 14.07.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5026 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5464 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1016 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2663 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,956 |
| bomVekt | 3,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3762 |
| bomStorSigma | 0,8571 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0345 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6965 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1824,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2169,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 10.10.2026 KOK Lørdag 3, bom 2.19 | 148 | nr. 6979 |
| Bom over fem minutter | 136 | 31.08.2025 Kampen om Skagerrak 2025, løp 3 (m/åpne klasser), bom 21.50 | 473 | nr. 2218 |
| Bom over ti minutter | 136 | 31.08.2025 Kampen om Skagerrak 2025, løp 3 (m/åpne klasser), bom 21.50 | 645 | nr. 4510 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | D 17-18E | 2.01.53 | 20 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2026 | KOK Lørdag 3 | D 17-20 | 1.04.23 | 1 /1 | 7.17 | 13.06 | 1.29 | 12.40 | 1.37 | |
| 22.09.2026 | Klubbmesterskap og Finale Pizza Cup | D17-20 | 24.00 | 1 /2 | 0.33 | 9.12 | 0.13 | 12.08 | 1.33 | |
| 08.09.2026 | KSO HØST 2 | D 17- | 20.30 | 6 /10 | 1.41 | 8.18 | 0.41 | 8.20 | 0.07 | |
| 19.05.2026 | KSO VÅR 2 | D 17- | 31.50 | 8 /10 | 0.15 | 9.42 | 0.05 | 8.49 | 0.08 | |
| 25.11.2025 | Novembersprinten | D A-lang | 34.25 | 3 /3 | 2.27 | 9.41 | 0.41 | 8.35 | 0.09 | |
| 16.09.2025 | KOK Pizza Cup 4 | D15-16 | 45.03 | 2 /2 | 1.41 | 12.26 | 0.28 | 13.41 | 1.47 | |
| 09.09.2025 | KSO HØST 2 | D 15-16 | 35.49 | 2 /2 | 1.51 | 9.02 | 0.28 | 8.26 | 0.08 | |
| 31.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 3 (m/åpne klasser) | D 15-16 | 1.10.39 | 17 /17 | 27.56 | (20.41) | 8.11 | 13.50 | 1.54 | |
| 30.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 2 | D 15-16 | 1.07.10 | 8 /15 | 6.40 | 12.46 | 1.16 | 13.50 | 1.54 | |
| 29.08.2025 | Kampen om Skagerrak, løp 1 | D15-16 | 21.41 | 13 /19 | 0.12 | 8.47 | 0.05 | 8.23 | 0.08 | |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | D 16 | 19.35 | 25 /50 | 0.39 | 8.00 | 0.16 | 8.23 | 0.08 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | D 16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2025 | Klubbmesterskap KOK | D15-16 | 46.07 | 1 /1 | 3.22 | 16.31 | 1.12 | 13.12 | 1.28 | |
| 13.05.2025 | KSO VÅR 1 | D 15-16 | 22.01 | 1 /3 | 0.12 | 7.41 | 0.04 | 8.16 | 0.09 | |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | D15-16 | 20.53 | 2 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2024 | 2.juledagsløpet 2024 | D A-kort | 48.00 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | KSO Høst 2 | D 15-16 | 21.27 | 4 /5 | 0.17 | 8.35 | 0.07 | 8.42 | 0.10 | |
| 03.09.2024 | KOK Pizza Cup 1 | D15-16 | 43.08 | 1 /2 | 2.37 | 11.32 | 0.42 | 13.22 | 1.38 | |
| 24.08.2024 | KM mellom | D 15-16 | 47.09 | 2 /2 | 12.29 | 17.58 | 4.45 | 13.41 | 1.46 | |
| 18.08.2024 | Balchens Minneløp - Bragdøya | D 15-16 | 42.49 | 1 /2 | 6.24 | 13.09 | 1.58 | 13.41 | 1.46 | |
| 13.08.2024 | Klubbmesterskap KOK | D 15-16 | 28.06 | 2 /3 | 4.08 | 11.56 | 1.45 | 13.41 | 1.46 | |
| 02.07.2024 | KOK sommercup 1 | D-AK | 1.04.08 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | KSO Vår 2 | D 15-16 | 29.31 | 4 /4 | 2.29 | 9.47 | 0.49 | 9.02 | 0.11 | |
| 14.05.2024 | Agderkarusellen løp 7 – midt | D 15-16 | 1.01.26 | 3 /4 | 8.05 | 14.24 | 1.54 | 14.06 | 1.33 | |
| 26.12.2023 | 2.juledagsløpet | D kort | 41.58 | 2 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2023 | KOK Kick-off jaktstart | Jaktstart | 59.01 | 9 /9 | 4.28 | 14.49 | 1.07 | 14.23 | 1.23 | |
| 18.11.2023 | KOK klubbmesterskap | D 13-14 | 37.54 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | KOK PIZZA-CUP, Løp 4 | Jenter Rød | 42.18 | 2 /3 | 5.02 | 14.08 | 1.41 | 13.58 | 1.20 | |
| 24.09.2023 | Kampen om Skagerrak - mellom | D 13-14 | 39.58 | 9 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Kampen om Skagerrak - lang | D 13-14 | 1.00.49 | 17 /18 | 10.12 | 19.09 | 3.13 | 14.40 | 1.57 | |
| 22.09.2023 | Kampen om Skagerrak prolog | D 13-14 | 29.07 | 12 /19 | 4.42 | 14.04 | 2.16 | 14.40 | 1.57 | |
| 19.09.2023 | KSO 2023 Høst 2 | D 17- | 20.23 | 7 /10 | 0.55 | 9.14 | 0.25 | 8.54 | 0.08 | – |
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | D14 | 16.07 | 18 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2023 | Hovedløpet lang | D14 | 50.12 | 22 /57 | 6.06 | 13.44 | 1.40 | 14.11 | 1.46 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 13-14 | 20.05 | 2 /127 | 0.13 | 10.26 | 0.07 | 14.22 | 1.44 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 13-14 | 22.44 | 11 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 13-14 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 13-14 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | D 14 | 41.32 | 22 /32 | 8.26 | 18.03 | 3.40 | 15.49 | 2.10 | |
| 04.06.2023 | SSOK "Ultra" (lang med fellesstart) | D 13-14 | 1.01.34 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2023 | Agderkarusellen vest - løp 3 | D 13-14 | 29.26 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2023 | TV Cupen 2023 Race3 finale | C | 25.23 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2022 | 2.juledagsløpet | D kort | 1.05.09.9 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2022 | KOK Sommercup, løp 6 | D-AK | 43.37 | 6 /9 | 2.40 | 14.49 | 0.54 | 15.04 | 1.26 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 13 | 35.21 | 7 /51 | 2.48 | 16.21 | 1.18 | 16.21 | 1.55 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 13 | 54.15 | 8 /51 | 4.26 | 12.14 | 1.00 | 16.21 | 1.55 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 13 | 50.14 | 10 /51 | 10.51 | 20.07 | 4.21 | 16.21 | 1.55 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 13 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2022 | KOK Sommercup, løp 2 | D-C | 30.49 | 3 /3 | 6.21 | 16.33 | 3.25 | 15.27 | 1.49 | |
| 31.05.2022 | KSO 2022 Vår 1 | D 13-14 | 26.15 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2022 | Agderkarusellen vest - løp 6 | D3 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2021 | Agder O-Krets KM Natt 2021 | Åpen4 | 39.51 | 5 /9 | 5.01 | 16.23 | 2.04 | 16.14 | 1.41 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 11-12 | 22.13 | 3 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 11-12 | 22.34 | 13 /64 | 5.29 | 16.08 | 3.55 | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 11-12 | 22.41 | 15 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2021 | KOK Sommercup, løp 1 | D-C | 38.11 | 3 /4 | 4.22 | 18.16 | 2.05 | – | – | – |
| 08.12.2020 | KOK Tirsda` Køpp | BlåRød Jenter | 28.37 | 1 /6 | 1.00 | 7.41 | 0.16 | 8.45 | 0.07 | |
| 14.07.2020 | KOK Sommercup, løp 4 | N | 26.34 | – | 0.47 | 10.35 | 0.19 | 12.12 | 1.14 | |
| 26.12.2019 | 2. Juledagsløpet | C/N | 35.06 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2019 | KOK - Klubbmesterskap sprint | RATASS | 10.02 | 1 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W -10 | 56.15 | – | 12.56 | 15.16 | 3.31 | 13.26 | 1.30 | |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W -10 | 29.55 | – | 1.38 | 12.12 | 0.40 | 13.26 | 1.30 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | D 9-10 | 22.20 | – | 0.55 | 13.07 | 0.32 | 13.19 | 0.54 | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | D 9-10 | 19.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | KSO Vår 1 | D-16N | 17.25 | – | 0.57 | 10.25 | 0.34 | 10.30 | 0.07 | |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2018 | Erik Balchens Minneløp | N-åpen | 29.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | KSO Vår 3 | D-16N | 15.14 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2017 | Sørlandskarusellen/Balchens Minneløp | D 2,1 | 30.10 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2017 | KSO Høst 4 | D-16N | 26.59 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2017 | KSO Høst 3 | D-16N | 22.25 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2017 | KSO Høst 2 | D-16N | 15.38 | 1 /3 | 1.23 | 10.46 | 0.57 | 10.51 | 0.08 | |
| 14.05.2017 | Det 84. Merkeløpet | D 11-12N | 29.33 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2017 | KSO Vår 4 | H-16N | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2017 | KSO Vår 3 | D-16N | 20.51 | 2 /3 | 1.26 | 12.15 | 0.50 | 11.32 | 0.09 | – |
| 18.04.2017 | KSO Vår 1 | D-16N | 26.26 | – | 1.31 | 13.01 | 0.45 | – | – | – |
| 02.04.2017 | KOK 2-dagers, søndag | N-åpen | 37.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | N-åpen | 19.06 | 26 /221 | 1.29 | 15.12 | 1.11 | 16.54 | 1.01 | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | N-åpen | 28.59 | 76 /84 | 2.27 | (27.47) | 2.21 | 16.54 | 1.01 | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2015 | Onsdagskarusellen H8 | N | 34.39 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |