Løperprofil
Trond Iversen
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
11 løp
C-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.03
- Løpskapasitet
- 12.07
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 14,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0623 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0991 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1427 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1597 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9503 |
| bomVekt | 6,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2885 |
| bomStorSigma | 0,7354 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0735 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6981 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3225,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3474,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.44
- Løpskapasitet
- 8.29
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 11.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,046 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,062 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0604 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1865 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0426 |
| bomVekt | 7,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3347 |
| bomStorSigma | 0,6997 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,47 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3147,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3236,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.10
- Løpskapasitet
- 12.48
- O-evne
- 3.21
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.01
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0013 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0014 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,083 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1711 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1825 |
| bomVekt | 24,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7462 |
| bomStorSigma | 0,9972 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0559 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0906 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1391 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3014,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3802,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.10
- Løpskapasitet
- 11.17
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.05
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 24.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,123 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,137 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0975 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1468 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9968 |
| bomVekt | 13,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5687 |
| bomStorSigma | 0,8208 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0521 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0696 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6948 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2665,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3108,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 38 | 17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6, bom 9.29 | 80 | – |
| Bom over fem minutter | 38 | 17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6, bom 9.29 | 163 | – |
| Bom over ti minutter | 49 | 11.09.2022 KM langdistanse NTOK, bom 14.53 | 163 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.06.2023 | U-Cup 6 | Åpen 2,5 | 31.27 | 2 /4 | 2.34 | 17.36 | 1.26 | 13.38 | 0.44 | – |
| 25.05.2023 | U-cup 5 | Åpen 2.0 | 23.58 | 2 /9 | 0.01 | 10.09 | 0.00 | – | – | – |
| 24.05.2023 | O-karusell 3 | C 2 | 24.53 | 2 /14 | 1.09 | 12.17 | 0.34 | 13.05 | 1.49 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning 3 gemensamma kontroller | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning, 3 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Medelsvår 3 km | 47.22 | 31 /45 | 12.03 | 19.20 | 4.55 | 16.54 | 3.34 | |
| 11.09.2022 | KM langdistanse NTOK | B-åpen 17- | 54.03 | 13 /15 | 18.39 | 21.40 | 7.29 | 16.54 | 3.34 | |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | B3 | 46.12 | 38 | 8.03 | 19.51 | 3.28 | 15.58 | 3.05 | |
| 21.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Stafett - individuelle klasser | B-åpen 17- | 37.50 | 1 /15 | 4.46 | 13.17 | 1.40 | 15.58 | 3.05 | |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 43.13 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2022 | O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen | B3 | 40.04 | 19 | 1.01 | 13.18 | 0.20 | 15.58 | 3.05 | |
| 14.08.2022 | KM Sprint | B-åpen 17- | 16.36 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | B-åpen 17- | 50.38 | 23 /54 | 5.23 | 15.01 | 1.36 | 17.00 | 3.51 | |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | B-åpen 17- | 1.22.57 | 47 /64 | 29.12 | 23.06 | 8.08 | 17.00 | 3.51 | |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | B-åpen 17- | 27.49 | 18 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2022 | O-karusell 4 | B5 | 1.02.54 | 11 /15 | 2.56 | 15.34 | 0.44 | 17.00 | 3.51 | |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | O-karusell 3/klubbmesterskap | B3 | 16.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | B3 | 55.34 | 24 | 19.20 | 18.35 | 6.28 | 17.00 | 3.51 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | B3 | 55.34 | 24 | 19.20 | 18.49 | 6.33 | 16.03 | 3.40 | – |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | B3 | 38.48 | 14 | 5.51 | 13.37 | 2.03 | 16.03 | 3.40 | – |
| 11.05.2022 | O-karusell 1 | A3 | 27.41 | 15 /20 | 3.01 | 10.04 | 1.06 | 9.00 | 0.20 | |
| 04.05.2022 | Bygdakamp 1 | B 3 | 16.27 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2022 | Treningsløp | A 3 | 30.50 | 10 | 5.05 | 9.59 | 1.39 | 8.41 | 0.19 | |
| 18.04.2022 | Påskeløp | B Lang | 45.26 | 11 | 6.11 | 14.35 | 1.59 | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-karusell 7 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | O-karusell 6 | C2,9 | 54.43 | 3 /13 | 9.11 | 12.52 | 2.10 | 12.48 | 2.04 | |
| 25.08.2021 | O-karusell 5 | C2 | 25.01 | 3 /21 | 5.32 | 12.31 | 2.46 | 12.47 | 1.59 | |
| 22.08.2021 | KM langdistanse NTOK | C-åpen 17- | 27.29 | 3 /6 | 1.43 | 10.57 | 0.41 | 12.48 | 1.59 | |
| 15.08.2021 | Mellomdistanse i MNM-terreng | C-åpen 17- | 25.02 | 3 /11 | 2.19 | 10.57 | 1.01 | 12.47 | 1.59 | |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | C-åpen 17- | 11.37 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 3 | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 2 | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, dag 1 | Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2021 | O-karusell 4 | C2 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2021 | Treningsløp skogsprint | C 1,5 | 19.13 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Vårløpet 2021 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2021 | TA-sprint | publikum | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2021 | TA-sprint 1 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C5 | 47.09 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2020 | O-karusell 5 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2020 | O-karusell 4 | C2 | 24.36 | 8 /15 | 0.50 | 12.21 | 0.25 | 15.19 | 2.23 | |
| 29.08.2020 | KM lang | C-åpen 17- | 31.41 | 3 /3 | 1.33 | 15.18 | 0.45 | 16.04 | 2.43 | |
| 27.08.2020 | TA-sprint 4 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2020 | Markaløpet | Pub | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2020 | Sommerløpet | C-åpen 17- | 28.19 | 4 /4 | 4.23 | 14.29 | 2.15 | 15.41 | 3.03 | |
| 28.06.2020 | Midtsommerløpet | C-åpen 17- | 1.01.52 | 4 /4 | 27.32 | (25.31) | 11.21 | 16.05 | 3.16 | |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | O-karusell 6, mellomdistanse | Vert | – | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2019 | O-karusell 3, langdistanse | C2,5 | 39.50 | 3 /11 | 7.23 | 12.20 | 2.17 | 12.50 | 1.36 | |
| 09.06.2019 | Elgdilten | DirC | 38.01 | 7 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | C2 | 22.23 | 7 | 0.08 | 12.13 | 0.04 | 13.19 | 1.28 | – |
| 15.05.2019 | O-karusell 1, sprint - Verdens O-dag | C2 | 20.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | C2 | 29.23 | 1 /6 | 2.21 | 12.10 | 0.58 | 13.19 | 1.28 | – |
| 04.04.2019 | T-A-sprint 1 | Åpen 1,5 | 18.46 | 9 /30 | 0.32 | 10.15 | 0.17 | 9.14 | 0.08 | – |
| 01.01.2019 | Nyttårs trening | Kort-C | 13.44 | 3 /12 | 0.46 | 8.51 | 0.30 | – | – | – |
| 25.08.2018 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | Direkte C | 40.50 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2018 | Bygdakamp 4 | C2 | 44.30 | 21 | 14.35 | (20.36) | 6.45 | 13.56 | 2.34 | – |
| 30.05.2018 | Bygdakamp 3 | C 2 | 23.31 | 8 | 1.57 | 11.13 | 0.56 | – | – | – |
| 12.05.2018 | KM Sprint NTOK og STOK | C1,5 | 21.53 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | C2 | 35.39 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Vårløpet | N-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2018 | Bygdakamp 1 | C 2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |